Komunikaty PR

Spacer wspomnieniowy po Turzynie z Joanną Olszowską – część 2

2024-09-26  |  11:05
Biuro prasowe

Druga część spaceru po naszym najbliższym sąsiedztwie – osiedlu Turzyn – obdbędzie się oczywiście z przewodniczką miejską i naszą sąsiadką, Joanną Olszowską. Tym razem wybierzemy się w podróż wzdłuż al. Bohaterów Warszawy i dalej, w kierunku Stadionu im. Floriana Krygiera.

Znów będzie okazja, by od Joanny Olszowskiej – miłośniczki Szczecina, licencjonowanej przewodniczki miejskiej, rowerzystki, propagatorki eko stylu życia oraz połowie projektu „Mozaiki szczecińskie” (który tworzy z Sabiną Wacławczyk) – dowiedzieć się więcej na temat historii tego zakątka Szczecina. Za co pokochała go Joanna? Jakie niespodzianki kryje w sobie ta trasa?

Zapraszamy też wszystkich spacerowiczów, aby podczas przechadzki zechcieli podzielić się własnymi wspomnieniami i opowieściami o Turzynie. Zwłaszcza że Galeria Turzyn przygotowuje na swoje listopadowe urodziny specjalną wystawę, która powstanie z historii mieszkańców. Zachęcamy więc do zabrania ze sobą na spacer zdjęć Turzyna – szczególnie tych sprzed kilku dekad.

Udział jest bezpłatny. Spacer startuje spod obrotowego wejścia do Galerii Turzyn od al. Bohaterów Warszawy 42 w sobotę 28 września o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy osoby w każdym wieku!

„Spotkanie z Joanną Olszowską to zawsze okazja, by dowiedzieć się czegoś niezwykłego o naszym pełnym tajemnic mieście! Gorąco zachęcam też do podzielenia się swoimi wspomnieniami  i zdęciami. To wspaniałe miejsce, jakim jest osiedle Turzyn, zasługuje na odkrycie jego historii!” – zaprasza Aleksandra Drobińska, dyrektor Galerii Turzyn.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe
2024-12-19 | 11:30

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń szachowych na świecie, zadebiutują w
Hobby Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
2024-12-19 | 11:00

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Sukces parków Majaland Momentum Leisure w Polsce to więcej niż rozwój firmy. To symbol ogromnego potencjału branży rekreacyjnej w kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Hobby Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
2024-12-05 | 14:00

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, w godzinach 11:00 – 18:00 wspólnie z 33’45’’ recordstore zapraszamy do Galerii Turzy na przedświąteczną Giełdę Winyli!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.