Spędź ferie w Bytomiu!
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz@prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Nauka przez zabawę, filmowe emocje na dużym ekranie i sportowa rywalizacja na wysokości. Tegoroczne ferie w Bytomiu zapowiadają się niezwykle ciekawie. Zobaczcie, jak Wasze dziecko może spędzić ten czas.
W tym roku ferie na Śląsku potrwają do 26 stycznia. Wszyscy, którzy zostają na ferie w mieście, nie będą jednak narzekać na brak atrakcji. – Jak co roku chcemy, aby zimowe ferie były dla dzieci intensywnym czasem zabawy, ale też i odkrywania świata – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. Sprawdźcie, jak można ciekawie spędzić tegoroczne ferie w Bytomiu.
Darmowe warsztaty języka angielskiego
Bezpłatne zajęcia z języka angielskiego trwają od 13 stycznia. Dzieci w atmosferze zabawy nauczą się angielskich słów i zwrotów o zimowej tematyce. Lekcje prowadzą lektorzy ze szkoły językowej Profi-Lingua w Agorze Bytom, którzy zaplanowali także aktywności plastyczne. Warsztaty odbywają się w pięciu grupach wiekowych: 4-5 lat, 6-7 lat, 8-10 lat, 11-12 lat i 12+. Podczas tegorocznych ferii każda z grup spotka się trzy razy w tygodniu, a pojedynczy kurs potrwa tydzień. Każde zajęcia to 60 minut zabawy i nauki. Zapisy na bezpłatne lekcje języka angielskiego są przyjmowane telefonicznie (726-410-094) lub osobiście w szkole.
Sport i filmowe emocje
Sportowe emocje na wysokościach oraz laserowa rywalizacja w ciemnościach. Podczas ferii w Bytomiu można skorzystać z ośmiu ścianek wspinaczkowych o różnym stopniu trudności. Atrakcja jest dostępna nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych. Tym zaś, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką, fachowych porad oraz kursów udzieli wykwalifikowana kadra City Climb.
Na fanów paintballa czeka zaś emocjonująca rywalizacja w ciemnościach w Laserhouse (poziom +3). Arena gry w laser tag, czyli laserową odmianę paintballa pozwala na indywidualną bądź zespołową rywalizację.
Ferie to także odpowiedni czas, by nadrobić kinowe zaległości w Cinema City w Agorze Bytom. Najmłodszych na pewno zainteresują animacje tj. „Kraina Lodu 2”, „Urwis”, „Tajni i fajni” czy „Misiek i chiński skarb”. Nieco starsze dzieci nie mogą przeoczyć kolejnej odsłony „Jumanji”.
Zabawa po śląsku
Przez całe ferie najmłodsi mogą również bezpłatnie korzystać z Bajtel Placu, czyli nowoczesnej strefy zabawy inspirowanej śląskim podwórkiem. Na poziomie +2 Agory Bytom znajduje się nie tylko ślizgawka, drabinki i akcesoria do zabawy, ale także wielkoformatowe klocki. Całość Bajtel Placu wyłożona jest specjalną piankową wykładziną zapewniającą bezpieczeństwo najmłodszym. Dodatkowo na poziomie +1 kursuje bezpłatna kolejka dla dzieci, którą najmłodsi mogą podróżować po galerii. Kolejka jeździ w piątki i soboty.
Więcej na: www.agorabytom.pl
facebook.com/AgoraBytom

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Krzysztof Skórzyński: Elektrośmieci są dzisiaj gigantycznym problemem. Wciąż nie nauczyliśmy się segregować takich odpadów
Dziennikarz zauważa, że wciąż narastającym problemem są tzw. niewidzialne elektrośmieci. To nie tylko telefony, zasilacze, ładowarki, powerbanki i słuchawki, ale także zabawki elektroniczne czy e-papierosy. Konsumenci zazwyczaj nie postrzegają ich w kategorii elektroodpadów i zamiast oddawać do recyklingu, magazynują je w szufladach lub wrzucają do pojemników na odpady zmieszane, skąd trafiają na wysypiska, gdzie zostają spalone lub przetworzone w nieprawidłowy sposób. Krzysztof Skórzyński jest zaniepokojony takimi praktykami.
Problemy społeczne
Młode pokolenie szczególnie narażone na choroby cywilizacyjne. Unijni ministrowie zdrowia chcą przemodelować kwestie profilaktyki

Choroby układu sercowo-naczyniowego i choroby nowotworowe to najbardziej rozpowszechnione w krajach Unii Europejskich i zabierające najwięcej istnień ludzkich choroby cywilizacyjne. Do głównych czynników ryzyka zaliczają się w ich przypadku niezdrowy styl życia, otyłość i palenie papierosów, powszechne w coraz młodszych grupach – nastolatków i młodych dorosłych. Ministrowie zdrowia Unii Europejskiej oceniają, że dotychczasowe inicjatywy profilaktyczne nie były wystarczające i potrzebne są nowe, skoordynowane działania.
Problemy społeczne
Księża zgłaszają duże poczucie zagrożenia. Połowa badanych doświadczyła agresji w ostatnim roku

Prawie połowa spośród blisko tysiąca księży, którzy wzięli udział w ankiecie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, doświadczyła w ostatnim roku przejawów agresji. Najczęściej były to groźby, szyderstwa i wyzwiska, z którymi duchowni spotykają się nie tylko offline, ale także coraz częściej w internecie. Rzadko kiedy takie incydenty są zgłaszane odpowiednim instytucjom.