Komunikaty PR

Śpij spokojnie!

2024-01-11  |  11:55
Biuro prasowe

Nie bez powodu mówi się, że sen to doskonałe „lekarstwo” lub znakomity „kosmetyk”. Wystarczy kilka nieprzespanych nocy, by znacząco pogorszyła się nasza kondycja fizyczna i psychiczna, pojawiły się problemy z pamięcią, koncentracją i gorszy humor. Co ważne, sen wspiera także prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego – a jesienią i zimą to niezwykle istotne!

Niestety, o ile zdajemy sobie sprawę z tego, jak fundamentalne znaczenie ma spokojny i odpowiednio długi sen, to nie każdy może cieszyć się, że śpi jak przysłowiowe dziecko. Szybkie tempo życia, mnóstwo obowiązków, zbyt wiele bodźców zewnętrznych – wszystko to zakłóca właściwą higienę snu. Warto ją przywrócić właśnie teraz, gdy krótkie dni i jesienno-zimowa aura dla wielu z nas stanowią skuteczną zachętę do domowego odpoczynku.

Pomocne będzie z pewnością stosowanie się do kilku podstawowych zasad. Co najmniej pół godziny przed zasypianiem nie korzystajmy z urządzeń elektronicznych. Każdego dnia kładźmy się o tej samej porze. Zadbajmy o komfort w sypialni – niech będzie w niej chłodna temperatura i odpowiednie zaciemnienie. Obfite posiłki, kawa, mocna herbata i alkohol są niewskazane na 2-3 godziny przed zasypianiem. Tuż przed snem lepiej unikać także znacznego wysiłku fizycznego, jednak w ciągu dnia odpowiednia dawka aktywności jest oczywiście jak najbardziej zalecana.

Co jeszcze się przyda? Wsparcie od natury! Ziołowo-owocowa herbatka funkcjonalna Herbapol Dobry Sen to suplement diety skomponowany ze 100% naturalnych składników, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Każda wygodna, przezroczysta saszetka zawiera ułatwiające zasypianie i poprawiające jakość snu zioła: ziele męczennicy, łagodzące objawy napięcia nerwowego wywołanego stresem; koszyczek rumianku, wpływający na dobre samopoczucie i psychiczne odprężenie; liść melisy i szyszki chmielu, wspierające optymalny relaks. Napar warto spożywać trzy razy dziennie, aby odczuć korzystne efekty jego działania. A ponieważ herbatka Dobry Sen ma delikatny smak pigwy, jej picie to sama przyjemność.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Testy na HIV dla uczestników Pol’and’Rock Festival Biuro prasowe
2024-07-29 | 13:00

Testy na HIV dla uczestników Pol’and’Rock Festival

Wolontariusze z Towarzystwa Rozwoju Rodziny oddział w Zielonej Górze pojawią się na festiwalu Pol’And’Rock, by rozmawiać z gośćmi imprezy
Zdrowie Chirurg uratuje twoje dziąsła! Kiedy zabieg jest pomocny i jak wygląda?
2024-07-28 | 09:00

Chirurg uratuje twoje dziąsła! Kiedy zabieg jest pomocny i jak wygląda?

Przeszczep dziąsła to zabieg stosowany coraz częściej w przypadku braku dziąsła przyrośniętego, parodontozy, przed planowaną ortodoncją, implantami czy koronkami. Chociaż brzmi dość
Zdrowie Rozwój Klubów Różowego Patrolu – coraz więcej Polek zyskuje szansę na wczesne wy
2024-07-26 | 11:30

Rozwój Klubów Różowego Patrolu – coraz więcej Polek zyskuje szansę na wczesne wy

Różowy Patrol powered by Gliss to wspólny projekt Fundacji OnkoCafe-Razem Lepiej i firmy Henkel, promujący profilaktykę raka piersi wśród kobiet. Ten najczęściej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Nauka

Młodym singlom coraz bardziej podoba się życie w pojedynkę. Znacząca zmiana w ciągu dekady

Dzisiejsi nastoletni single są bardziej zadowoleni z bycia stanu wolnego niż ich rówieśnicy 10 lat temu – wynika z badań niemieckiego Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji. Ich autorzy podkreślają, że może to być następstwem obserwowanych w ostatnich latach trendów, kiedy spada liczba małżeństw i są one zawierane przez coraz starszych ludzi. Bycie singlem stało się  bardziej normalne i akceptowalne w społeczeństwie. Większej satysfakcji ze stanu wolnego badacze nie stwierdzili jednak wśród starszych grup badanych.

Ochrona środowiska

Patrzenie na zieleń może zwiększyć komfort życia mieszkańców miast. Najbardziej kojąco działał widok drzew

Zmniejszenie odczucia lęku i zwiększenie odprężenia to główne korzyści wynikające z nawet wzrokowego kontaktu z zielenią – dowiedli brytyjscy i izraelscy naukowcy. Okazało się, że największe korzyści czerpiemy z patrzenia na drzewa, a wyraźny dobroczynny wpływ natury na dobrostan psychiczny można zauważyć nawet po krótkim spacerze. To ważne wskazówki dla urbanistów, które mogą być pomocne w optymalnym planowaniu przestrzeni miejskiej. Kontakt wzrokowy z zielenią nie wpływa natomiast na zdolności poznawcze.