Komunikaty PR

Spotkaj się z Maszą i Niedźwiedziem w Atrium Copernicus!

2022-01-14  |  10:38
Biuro prasowe

Przenieść się do świata baśni, w którym mieszkają niezwykłe postaci i móc przeżyć wraz z nimi niesamowite przygody to marzenie wielu dzieci. Z takiej okazji podczas ferii zimowych będą mogli skorzystać najmłodsi mieszkańcy Torunia, dla których w dniach 15-22 stycznia Atrium Copernicus przygotowało wyjątkową wystawę. Centrum handlowe zaprasza na nią wszystkie dzieci, które uwielbiają bajkowych bohaterów - Maszę i  Niedźwiedzia, a dodatkową przyjemność sprawia im odgadywanie zagadek. W trakcie wydarzenia na małych gości, oprócz świetnej zabawy, czeka mnóstwo zadań i konkurencji do wykonania oraz eko upominki.

Dziecięcy świat wyobraźni tworzą sympatyczni bohaterowie ze znanych bajek, do których z całą pewnością należy rezolutna, mała dziewczynka o imieniu Masza wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Niedźwiedziem Miszą. Ponadto, dzieci uwielbiają łamigłówki i wyzwania, dlatego, wcielenie się w rolę detektywa sprawia im  ogromną radość.

Na wspaniałą przygodę detektywistyczną z dużą dawką kreatywnej zabawy zaprasza najmłodszych Atrium Copernicus. W dniach 15-22 stycznia na placu Rotundy toruńskiej galerii, odbędzie się wystawa „Masza i  Niedźwiedź na tropie natury”, zachęcająca dzieci do podejmowania wyzwań i do wspólnej, rodzinnej zabawy.

Wystawa składa się z sześciu stanowisk o charakterze edukacyjnym i ekologicznym, ukazujących tytułowych bohaterów w różnych sytuacjach oraz związane z nimi zadania do wykonania. Każdy uczestnik za pomocą specjalnej lupy oraz mapy będzie miał za zadanie odnalezienie ukrytych zwierząt. Dzieci będą mogły skorzystać ze strefy zabaw „Złap motylki”, zajrzeć do domku Niedźwiedzia oraz posadzić roślinkę w ogródku. Po drodze wezmą udział w warsztatach plastycznych z wykorzystaniem plasteliny. Ponadto uczestnicy będą mogli sfotografować się z ulubionymi postaciami w leśnej strefie foto oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z  bohaterami bajki. Każdy uczestnik zabawy otrzyma pamiątkowy dyplom młodego detektywa. Dodatkowo w  eko ogródku będzie można otrzymać sadzonkę.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystawa czynna jest codziennie, (z wyłączeniem niedzieli 16 stycznia), w  godzinach 11.00 – 19.00. Ekspozycję mogą zwiedzać opiekunowie z dziećmi.

Masza i Niedźwiedź to ulubieni bohaterowie rosyjskiej kreskówki, popularnej w Polsce oraz w wielu krajach na całym świecie. Dlatego też z myślą o najmłodszych Atrium Copernicus zaplanowało tydzień pełen aktywności związanych ze spotkaniem z tymi bajkowymi postaciami. Dzieci będą mogły przenieść się do magicznego świata bajek, wziąć udział we wspólnej przygodzie, dowiedzieć się ciekawostek na temat mieszkańców lasu oraz łąki, odkrywać zagadki, a także zdobyć pamiątkowy dyplom młodego detektywa oraz miły upominek. Ponadto ekspozycja łączy zabawę z elementami edukacji ekologicznej najmłodszychmówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus. –  Wystawa to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, pozostających w okresie ferii w mieście, aby miło i aktywnie spędzić wspólnie czas.

W związku z aktualnymi obostrzeniami, organizator zadba o bezpieczeństwo gości oraz o zachowanie procedur chroniących ich zdrowie, aby mogli bezpiecznie uczestniczyć w wystawie. Elementy scenografii oraz lupy systematycznie poddawane będą dezynfekcji, obowiązywać będzie także zasada zachowania odpowiedniego dystansu między uczestnikami.

Więcej szczegółów na temat aktualności oraz oferty centrum handlowego można znaleźć na stronie: www.atrium-copernicus.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Czy antykolorowanki mają zniechęcić do kolorowania? Biuro prasowe
2022-01-24 | 01:00

Czy antykolorowanki mają zniechęcić do kolorowania?

Wręcz przeciwnie! Wyjaśnia to artykuł „Antykolorowanki” dostępny na zmalujmyrazem.pl - platformie dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Wymyślono je ponad 40 lat
Dziecko Spotkaj się oko w oko z egzotycznym ptasznikiem!
2022-01-20 | 10:38

Spotkaj się oko w oko z egzotycznym ptasznikiem!

Odwiedź Atrium Biała i poznaj bliżej niesamowity świat pająków! W dniach 24 stycznia – 16 kwietnia 2022 r. białostocka galeria zaprasza na niezwykłą wystawę egzotycznych
Dziecko Bezpieczeństwo dziecka podczas ferii zimowych
2022-01-20 | 08:00

Bezpieczeństwo dziecka podczas ferii zimowych

Ferie to krótki, ale bardzo potrzebny czas w życiu dziecka, który można przeznaczyć na zabawę i odpoczynek. Zimowa przerwa to także okres, w którym na rozbrykane

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Robert Kochanek: Aby się rozwijać, trzeba sobie podnosić poprzeczkę. W tym roku chcę mieć więcej czasu dla siebie, żeby się rozwijać

Tancerz zaznacza, że na szczycie listy jego postanowień noworocznych jest nieustanny rozwój, doskonalenie swoich umiejętności i podejmowanie nowych projektów związanych z tańcem w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. Ale żeby podołać wszystkim wyzwaniom, trzeba też znaleźć czas na odpoczynek i zebranie sił, a tego ostatnio brakowało, bo Robert Kochanek był bardzo zapracowany. Jego zdaniem kluczem do sukcesu jest dobra organizacja i stawianie sobie poprzeczki coraz wyżej. On sam, mimo różnych przeciwności losu i negatywnych skutków pandemii, nie poddaje się i szuka dla siebie najbardziej optymalnych rozwiązań.

Sport

Klub piłkarski Piast Gliwice rusza z pilotażem mobilnych badań USG podczas meczów i treningów. Z wypracowanych standardów medycznych mają docelowo skorzystać również inne kluby Ekstraklasy

Medyk wbiegający na murawę boiska, żeby pomóc zawodnikowi, który uległ kontuzji, to częsty widok podczas transmisji meczy piłkarskich. Jako pierwszy w Polsce – i jeden z niewielu w Europie – śląski Piast Gliwice rozpoczął właśnie pilotażowy projekt z firmą Philips, w ramach którego diagnostyka sportowców podczas meczów oraz treningów prowadzona będzie z wykorzystaniem innowacyjnych technologii medycznych. Pozwoli to na lepszą ocenę stanu zdrowia sportowców w trakcie rozgrywek. Docelowo pilotaż ten może zostać rozszerzony na wszystkie kluby Ekstraklasy.

Finanse

Na rynku brakuje co najmniej 0,5 mln przystępnych cenowo mieszkań. Prawie połowa młodych Polaków mieszka z rodzicami

Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród krajów Unii Europejskiej pod względem zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych swoich obywateli. Wciąż wiele rodzin mieszka w przeludnionych nieruchomościach, bo brakuje lokali dostępnych cenowo. – Przybywa mieszkań inwestycyjnych, natomiast większość polskich gospodarstw domowych nie stać na zakup mieszkania na własność, dlatego że zdolność kredytową posiada mniej więcej 30–40 proc. z nich – zauważa Magdalena Ruszkowska-Cieślak, prezeska zarządu Fundacji Habitat for Humanity Poland. Wielu z nich nie stać nawet na najem na warunkach rynkowych, dlatego potrzebne są rozwiązania systemowe wspierające mieszkalnictwo.