Komunikaty PR

Sprawdź, co zrobić, aby nie bać się mówić po angielsku!

2021-12-27  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania 12 ( 0.37 MB )

Badania jasno i wyraźnie pokazują, że to, co na początku pandemii wydawało nam się nierealne, dziś na dobre zagościło w naszych zwyczajach. Nauka i praca zdalna to teraz dość powszechna praktyka, a jak wskazują badania, taki model coraz bardziej nam odpowiada. 56% badanych woli pracować/uczyć się zdalnie, a aż 62% planuje po okresie pandemii kontynuować zdalną pracę/naukę. A na czym najbardziej zależy Polakom uczącym się języka? Ankietowani zapytani o to, na których kompetencjach im najbardziej zależy, odpowiedzieli w zdecydowanej większości, że są to właśnie konwersacje (83,6 proc.). Potrzeba ta staje się coraz ważniejsza wśród starszej grupy respondentów – na rozwój kompetencji konwersacyjnych wskazało ponad 90 proc. osób powyżej 55. roku życia.

Nauka języka to już nie tylko kwestia zawodowa. Coraz częściej angielski przydaje nam się także “po godzinach”. O tym, że angielski to absolutny must have dzisiejszych czasów przekonają nas chociażby gracze Twitcha. A ten, kto chociaż raz zajrzał na Tindera wie, że znajomość angielskiego daje nam o wiele większe możliwości do swipe’owania.

Online na pierwszym planie

To, że nauka zdalna przypadła Polakom do gustu, widać wyraźnie. Jednymi z najczęściej wymienianych zalet są: oszczędność czasu na dojazdy oraz zwiększona efektywność. Nic dziwnego, w końcu samodzielnie zarządzamy naszym czasem, decydując, kiedy jest najlepszy moment, np. na naukę, lub zwyczajnie – kiedy mamy na nią czas, a nie jest to konieczne, bo właśnie wtedy mamy zaplanowaną lekcję.

Nauka dopasowana do naszych możliwości czasowych to jedno, ale najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie, po co się uczymy? Okazuje się, że zdecydowana większość ankietowanych, bo 69,3% uczy się dla siebie i własnego rozwoju.

Sześć miesięcy – to wystarczy!

To, co jednak pandemia zabrała nam na długo i nieco nas od tego odzwyczaiła, to zmiana w sposobie komunikacji. Zdecydowanie łatwiej jest nam wysłać maila, napisać na czacie niż zadzwonić i porozmawiać. Zajęcia grupowe, czy spotkanie z lektorem, jeszcze przed pandemią były najpopularniejszą formą nauki języka. Ale lekcje raz w tygodniu to zdecydowanie za mało, aby opanować język obcy i swobodnie móc się komunikować. – Ponieważ w czasie pandemii zmienił się nasz sposób komunikacji, warto podczas zajęć największy nacisk położyć właśnie na mówienie. I mimo, iż okazji do kontaktów z językiem mamy mniej, bo nie wyjeżdżamy na zagraniczne wakacje tak często, a część komunikacji werbalnej zmienia się w pisaną, warto jak najwięcej otaczać się językiem. I warto robić to w lekkiej formie. – dodaje Kacper Mosior z Tutlo.

Żeby nasz mózg „łatwiej” i szybciej przyswajał naukę języka warto jak najczęściej go w tym celu ćwiczyć. Można to zrobić, najprościej mówiąc, otaczając się możliwie jak najwięcej językiem. Żeby poprawić zatem nasze zdolności komunikacyjne nie bójmy się go! Wykorzystajmy nasz czas w domu, na to, aby uczyć się wtedy, kiedy chcemy i jak chcemy. – Z naszych obserwacji i doświadczenia wynika, że już w sześć miesięcy możemy znacząco poprawić nasze zdolności komunikacyjne, dobierając odpowiedni sposób nauki. Krótkie lekcje, wtedy, kiedy mamy czas i ochotę na naukę, oraz przede wszystkim nacisk położony na mówienie – to klucz do sukcesu naszych kursantów – kończy Kacper Mosior z Tutlo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Łamigłówki – rozrywka, łącząca przyjemne z pożytecznym Biuro prasowe
2024-10-02 | 14:00

Łamigłówki – rozrywka, łącząca przyjemne z pożytecznym

Łamigłówki, zagadki, krzyżówki to nie tylko świetny sposób na relaks, ale także pomysł na integrację  z bliskimi. Wspólne rozwiązywanie zagadek to
Hobby Spacer wspomnieniowy po Turzynie z Joanną Olszowską – część 2
2024-09-26 | 11:05

Spacer wspomnieniowy po Turzynie z Joanną Olszowską – część 2

Druga część spaceru po naszym najbliższym sąsiedztwie – osiedlu Turzyn – obdbędzie się oczywiście z przewodniczką miejską i naszą sąsiadką, Joanną Olszowską.
Hobby G2A.COM – globalny marketplace z cyfrową rozrywką zdobywa prestiżowe nagrody
2024-09-25 | 11:30

G2A.COM – globalny marketplace z cyfrową rozrywką zdobywa prestiżowe nagrody

G2A.COM, największa na świecie platforma marketplace z ofertą cyfrową, została wyróżniona w Londynie podczas prestiżowych eCommerce Awards 2024. Firma z polskimi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Farmacja

Szybko rośnie liczba osób z ostrą infekcją układu oddechowego, w tym grypy. Szczyt zachorowań przypadnie już na drugą połowę października

Centrum e-Zdrowia podaje, że od początku września odnotowano blisko 1,8 mln porad ambulatoryjnych udzielonych z powodu ostrych infekcji układu oddechowego, w tym grypy. Najlepszą metodą walki z chorobą jest szczepionka – najlepiej przyjęta między wrześniem a listopadem. Wciąż jednak na taki krok decyduje się zaledwie kilka procent Polaków, tymczasem grypa jest jedną z 10 najczęstszych przyczyn zgonów u osób powyżej 65. roku życia.

Żywienie

Aleksandra Adamska i Ewelina Adamska-Porczyk: Na Filipinach spałyśmy z karaluchami i innymi robakami. Brakowało nam moskitiery na całe ciało

Chociaż podczas pełnej emocji wyprawy przez Filipiny do Tajwanu nie brakowało trudnych momentów, w których górę brało zmęczenie, to jednak mimo wszelkich niedogodności Aleksandra Adamska i Ewelina Adamska-Porczyk starały się nie narzekać, tylko wyciągać z tej podróży to, co najlepsze. Uczestniczki „Azja Express” przyznają, że nie mogły się przekonać do miejscowego jedzenia, ale za to zachwyciła je aromatyczna kawa. W bagażu zabrakło miejsca na moskitierę, dlatego też z czasem przyzwyczaiły się także do spania w jednym pomieszczeniu z karaluchami.