Komunikaty PR

Sprawdzone sposoby na upały

2021-08-06  |  13:00

Jak szybko się nie przegrzać i ochłodzić?

Ważny jest przewiewny ubiór, który ułatwia odprowadzanie ciepła z organizmu i wydalanie potu – dobrze jest postawić na bawełnę. Warto pamiętać również o czapce lub kapeluszu. Jednym ze sposobów na szybką ochłodę jest noszenie ze sobą wody w rozpylaczu, dzięki któremu można wytworzyć ochładzającą mgiełkę. Dobrze jest również nie wychodzić na słońce w godzinach największego natężenia promieni słonecznych, czyli między 11 a 15. Należy również zawsze nosić ze sobą wodę lub zdrowy napój, np. lemoniadę, dzięki czemu nie doprowadzimy do znacznej utraty płynów i zachowamy ich równowagę w organizmie, 
co pomaga organizmowi w utrzymaniu właściwej temperatury ciała.

Najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie

Woda umożliwia organizmowi poprawne funkcjonowanie, ponieważ uczestniczy w większości z procesów zachodzących w ciele człowieka. Dzięki niej składniki z pożywienia trafiają do narządów i komórek ciała, zachodzą procesy trawienia, organizm produkuje krew czy możliwa jest odpowiednia termoregulacja temperatury ciała, co jest szczególnie ważne w kontekście wysokich temperatur. Odwodnienie może znacząco pogorszyć stan naszego organizmu – bez wystarczającej ilości wody odczujemy m.in. suchość w ustach, spadek ogólnej wydolności, zmęczenie czy nawet problemy z koncentracją.

Ile pić i jak się nawadniać?

Powszechnie powtarza się, że należy pić około 2 litry dziennie. Zasada ta jest bardzo ogólna 
i nie odzwierciedla indywidualnego zapotrzebowania na wodę, gdzie w zależności od m.in. wieku, wagi, stanu zdrowia, poziomu zmęczenia i panującej aury, ilość spożywanej wody powinna ulegać zmianie i odpowiedniemu dostosowaniu. Jednym z lepszych sposobów wyliczenia własnego zapotrzebowania na wodę jest pomnożenie masy ciała przez 30 mililitrów – np. osoba ważąca 75 kg powinna wypijać co najmniej 2,25 L wody dziennie, przy czym należy uwzględniać aktualne odczuwane zapotrzebowanie.

Jeśli chcemy odpowiednio się nawodnić, nie musimy pić tylko zwykłej wody – możemy postawić również na smakowite lemoniady, które dodatkowo uzupełnią elektrolity i utracone (m.in. przez pocenie się) substancje. BeeLemon to naturalne „lmoniady”, czyli lemoniady bez „E” –  bez cukru i konserwantów dostępne w czterech pysznych smakach. 

Cytryna z miodem to sposób na orzeźwienie w klasycznej wariacji – składa się tylko z wody, cytryn oraz miodu wielokwiatowego. Limonka z miętą jest idealna dla fanów kwaśnego smaku, którzy lubią połączenie soczystych cytryn z rześką miętą. Wersja z dodatkiem czerwonej pomarańczy sprawdzi się szczególnie dla osób ceniących pochodzące z Sycylii pyszne cytrusy. Osobom lubiącym jabłka i miód z pewnością przypadnie do gustu lemoniada, która łączy w sobie jabłko, cytrynę i miód. Wszystkie „lmoniady” – lemoniady bez „E” od BeeLemon są przygotowane na bazie krystalicznie czystej wody, świeżych i soczystych cytryn, są słodzone wyłącznie miodem, nie zawierają substancji konserwujących oraz są produkowane w Polsce. Lemoniady dostępne są w dwóch wariantach – z gazem i bez oraz mogą być świetne dla dzieci!

 

Czas na wakacje!

Panująca na zewnątrz aura przypomina nam o tym, że zaczynają się wakacje. Niezależnie od tego czy planujesz wyjazd, zostajesz w mieście czy po prostu będziesz spędzać dni na spacerach lub innych aktywnościach powinieneś zadbać o odpowiednie nawodnienie, dzięki czemu będziesz czuć się dobrze i zmniejszysz wpływ upałów na swoje samopoczucie. Udanego wypoczynku!

https://beelemon.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy pestycydy wracają na nasze stoły? Najnowszy raport rzuca światło na poważne niespójności w polityce rolnej i handlowej Unii Europejskiej. Analiza wskazuje, że mimo
Żywienie Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?
2025-06-26 | 15:00

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Pieczarki to jedne z najczęściej wybieranych grzybów w polskich domach – są delikatne w smaku, łatwe w przygotowaniu i dostępne przez cały rok. Ale
Żywienie Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
2025-04-29 | 06:00

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Problem z odróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych, potrzeba wyraźnego zróżnicowania opakowań dla obu wariantów oraz całkowity zakaz reklamy

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Transport

Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.