Komunikaty PR

Sprawdzone sposoby na upały

2021-08-06  |  13:00

Jak szybko się nie przegrzać i ochłodzić?

Ważny jest przewiewny ubiór, który ułatwia odprowadzanie ciepła z organizmu i wydalanie potu – dobrze jest postawić na bawełnę. Warto pamiętać również o czapce lub kapeluszu. Jednym ze sposobów na szybką ochłodę jest noszenie ze sobą wody w rozpylaczu, dzięki któremu można wytworzyć ochładzającą mgiełkę. Dobrze jest również nie wychodzić na słońce w godzinach największego natężenia promieni słonecznych, czyli między 11 a 15. Należy również zawsze nosić ze sobą wodę lub zdrowy napój, np. lemoniadę, dzięki czemu nie doprowadzimy do znacznej utraty płynów i zachowamy ich równowagę w organizmie, 
co pomaga organizmowi w utrzymaniu właściwej temperatury ciała.

Najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie

Woda umożliwia organizmowi poprawne funkcjonowanie, ponieważ uczestniczy w większości z procesów zachodzących w ciele człowieka. Dzięki niej składniki z pożywienia trafiają do narządów i komórek ciała, zachodzą procesy trawienia, organizm produkuje krew czy możliwa jest odpowiednia termoregulacja temperatury ciała, co jest szczególnie ważne w kontekście wysokich temperatur. Odwodnienie może znacząco pogorszyć stan naszego organizmu – bez wystarczającej ilości wody odczujemy m.in. suchość w ustach, spadek ogólnej wydolności, zmęczenie czy nawet problemy z koncentracją.

Ile pić i jak się nawadniać?

Powszechnie powtarza się, że należy pić około 2 litry dziennie. Zasada ta jest bardzo ogólna 
i nie odzwierciedla indywidualnego zapotrzebowania na wodę, gdzie w zależności od m.in. wieku, wagi, stanu zdrowia, poziomu zmęczenia i panującej aury, ilość spożywanej wody powinna ulegać zmianie i odpowiedniemu dostosowaniu. Jednym z lepszych sposobów wyliczenia własnego zapotrzebowania na wodę jest pomnożenie masy ciała przez 30 mililitrów – np. osoba ważąca 75 kg powinna wypijać co najmniej 2,25 L wody dziennie, przy czym należy uwzględniać aktualne odczuwane zapotrzebowanie.

Jeśli chcemy odpowiednio się nawodnić, nie musimy pić tylko zwykłej wody – możemy postawić również na smakowite lemoniady, które dodatkowo uzupełnią elektrolity i utracone (m.in. przez pocenie się) substancje. BeeLemon to naturalne „lmoniady”, czyli lemoniady bez „E” –  bez cukru i konserwantów dostępne w czterech pysznych smakach. 

Cytryna z miodem to sposób na orzeźwienie w klasycznej wariacji – składa się tylko z wody, cytryn oraz miodu wielokwiatowego. Limonka z miętą jest idealna dla fanów kwaśnego smaku, którzy lubią połączenie soczystych cytryn z rześką miętą. Wersja z dodatkiem czerwonej pomarańczy sprawdzi się szczególnie dla osób ceniących pochodzące z Sycylii pyszne cytrusy. Osobom lubiącym jabłka i miód z pewnością przypadnie do gustu lemoniada, która łączy w sobie jabłko, cytrynę i miód. Wszystkie „lmoniady” – lemoniady bez „E” od BeeLemon są przygotowane na bazie krystalicznie czystej wody, świeżych i soczystych cytryn, są słodzone wyłącznie miodem, nie zawierają substancji konserwujących oraz są produkowane w Polsce. Lemoniady dostępne są w dwóch wariantach – z gazem i bez oraz mogą być świetne dla dzieci!

 

Czas na wakacje!

Panująca na zewnątrz aura przypomina nam o tym, że zaczynają się wakacje. Niezależnie od tego czy planujesz wyjazd, zostajesz w mieście czy po prostu będziesz spędzać dni na spacerach lub innych aktywnościach powinieneś zadbać o odpowiednie nawodnienie, dzięki czemu będziesz czuć się dobrze i zmniejszysz wpływ upałów na swoje samopoczucie. Udanego wypoczynku!

https://beelemon.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów Biuro prasowe
2025-04-29 | 06:00

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Problem z odróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych, potrzeba wyraźnego zróżnicowania opakowań dla obu wariantów oraz całkowity zakaz reklamy
Żywienie Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów
2025-04-09 | 10:45

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Jeszcze dekadę temu zakupy spożywcze online wydawały się rozwiązaniem dla nielicznych. Zmieniające się nawyki konsumentów i rosnące oczekiwania wobec jakości
Żywienie Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
2025-03-19 | 23:00

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?

Tiramisu, comfort food i szczęście na zamówienie. Jak jedzenie poprawia nastrój w Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Szczęście ma wiele smaków, ale jeden

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.