Komunikaty PR

Stadler Form i sposoby na alergię

2021-04-22  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Krzysztof Malcher
Rumour PR

Sueska 12
02-761 Warszawa
krzysztof.malcher|rumour.pl| |krzysztof.malcher|rumour.pl
+48 661 739 900
www.rumour.pl

Katar, duszności czy bóle głowy – to typowe objawy alergii. Z roku na rok przybywa osób, które mierzą się z uczuleniem na pyłki czy nawet na kurz, nie wspominając o osobach, które z powodu alergii nie mogą pozwolić sobie na posiadanie zwierząt. Szwajcarska firma Stadler Form ma na to sposób. Produkty, które pozwolą dbać o czystość i wysoką jakość powietrza w naszych domach.

Według Światowej Organizacji Zdrowia powietrze w pomieszczeniu jest od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone od tego na zewnątrz. Wewnątrz pomieszczeń dochodzi też szereg czynników, które wywołują reakcję alergiczną. Mogą to być drobinki martwego naskórka zwierzęcia, szkodliwy i toksyczny formaldehyd uwalniający się z lakierowanych mebli czy po prostu zwykły kurz, którego w okresie wiosny i lata przybywa z zewnątrz wraz z pyłkami roślin. Problemem jest na przykład sosna, która we wzmożonym okresie pylenia powoduje znany nam wszystkim żółty osad na meblach i oknach. 

Poza nowoczesnymi lekami do kontrolowania alergii i astmy, osoby uczulone muszą również dbać o zachowanie higieny i porządku w swoim otoczeniu. Tym bardziej w czasie pandemii. W rozwiązywaniu problemów w dziedzinie jakości powietrza może też pomóc technologia, a w szczególności oczyszczacze czy nawilżacze powietrza. Jednym z producentów, który posiada szeroką gamę tego typu urządzeń jest szwajcarska firma Stadler Form.

Doskonałym przykładem jest George – nawilżacz i oczyszczacz powietrza w jednym. W jego minimalistycznej obudowie, filtrowane są cząsteczki, takie jak pyłki, kurz i inne alergeny z powietrza. Skutecznie i cicho. Jednocześnie nawilża on powietrze, zapewniając optymalny klimat w całym domu. W rezultacie alergicy szybko poczują ulgę. Pamiętajmy, że alergia może wystąpić w każdej grupie wiekowej, nawet jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy z nią problemu. Szczególnie, jeśli błony śluzowe są stale podrażniane pyłkami i innymi zanieczyszczeniami, a także na skutek oddychania suchym powietrzem. 

Optymalna wilgotność pomieszczenia powinna wahać się pomiędzy 40% a 60%. Zapewnia to wiele korzyści m.in. w tym ułatwia oddychanie, a także sprzyja lepszej koncentracji i zapewnia spokojny sen. George usuwa 66,7% cząstek mierzących od 0,3 do 15 mikronów z powietrza w ciągu trzydziestu minut w pomieszczeniach do 49,2 m2 (o kubaturze 123 m3).

Warto też zadbać o jakość powietrza w domowym biurze. Idealnie sprawdzi się w nim cichy Roger od Stadler Form, który ma specjalną kontrolkę LED wskazującą aktualny stan powietrza w pomieszczeniu (niebieski = dobry, pomarańczowy = umiarkowany, a czerwony = zły). Oczyszczacz powietrza ma dwa czujniki, które stale mierzą jakość powietrza i niezależnie filtrują pyłki i nieprzyjemne zapachy w trybie automatycznym. Dzięki temu możesz zachować spokój w biurze domowym i skoncentrować się na pracy. Ponadto Dual FiltrTM – specjalnie zaprojektowany przez Stadler Form – łączy w sobie wysokowydajny filtr cząstek stałych (HEPA) z filtrem z węglem aktywnym, gwarantując w ten sposób wysoką wydajność.

Roger little od Stadler Form nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 35 m2. Skutecznie zwalcza zanieczyszczenia w powietrzu, filtrując pyłki, zapachy i drobny kurz w mgnieniu oka w trybie automatycznym. Zintegrowany wskaźnik LED – podobnie jak w standardowej wersji Rogera – wskazuje czy powietrze jest czyste. Ponieważ alergeny i pyłki mogą również przyklejać się do ubrań, warto od czasu do czasu umieszczać oczyszczacz Roger Little przed otwartą szafą. Jako że jest wyjątkowo cichy, można go również uruchomić na noc w pokoju dziecka lub we własnej sypialni.

Warto zaznaczyć, że Roger oraz Roger little posiadają Atest Państwowego Zakładu Higieny przy Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego. Tym samym niezależny, uznany podmiot potwierdził, że oba urządzenia przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach budynków mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej.

Oferta produktowa jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej dystrybutora www.stadler-form.pl oraz u autoryzowanych przedstawicieli handlowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Nowe umywalki Linda-X Biuro prasowe
2021-05-07 | 16:15

Nowe umywalki Linda-X

Nowa kolekcja Linda-X jest hołdem dla kolekcji o nazwie Linda stworzonej dla Ideal Standard w 1977 r. przez Achille Castiglioni. Formy nowych umywalek, tym razem zaprojektowane przez Ludovicę i
Dom SOLIDNY MONTAŻ TELEWIZORA NA ŚCIANIE
2021-05-07 | 16:00

SOLIDNY MONTAŻ TELEWIZORA NA ŚCIANIE

Płaski telewizor na ścianie to proste rozwiązanie, które wprowadza do pomieszczenia nutę nowoczesności i pozwala zaoszczędzić w nim trochę cennego miejsca. Dzięki zastosowaniu
Dom Zapraszamy na Galę Finałową konkursu VASCO Integracja!
2021-05-07 | 12:00

Zapraszamy na Galę Finałową konkursu VASCO Integracja!

VASCO Group, producent ekskluzywnych grzejników dekoracyjnych, po raz kolejny zaprosił architektów i architektów wnętrz do konkursu VASCO Integracja. Gala finałowa, podczas

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Iwona Węgrowska: Bardzo chciałabym ważyć 50 kg. Mam jednak problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie i często nawet jak mało jem, to wyglądam jak balon

Wokalistka postanowiła wykorzystać ostatnie tygodnie na to, żeby zadbać o formę, zrzucić kilka zbędnych kilogramów i z gracją zaprezentować się na plaży w kostiumie kąpielowym. Założyła sobie, że chce osiągnąć wagę 50 kg. Dlatego też stosuje oczyszczającą dietę dr Dąbrowskiej i całkowicie zrezygnowała z jedzenia mięsa. Piosenkarka przyznaje też, że niezwykle uciążliwe jest dla niej zatrzymywanie się wody w organizmie. Przez to czuje się bardzo niekomfortowo.

Media

Piotr Gruszka: Cierpliwość przydała się w programie „Power Couple”. Pierwszy raz byliśmy tak długo bez dzieci i to był dla nas test

Nowy program TVN „Power Couple” był sprawdzianem zaufania dla par, które wzięły w nim udział. Uczestnicy, aby potwierdzić siłę związku, wykonują ciekawe, a niekiedy czasami nawet ekstremalne zadania. Wśród par, które walczą w pierwszej edycji show, znaleźli się siatkarz Piotr Gruszka wraz z żoną Aleksandrą Szettel-Gruszką. Małżeństwo bardzo dobrze się bawiło na planie programu. Sportowiec zaznacza, że dzięki trudnym konkurencjom jeszcze lepiej poznał swoją żonę i docenił jej wytrwałość.

Robotyka i SI

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje futbol. Analizuje mecz i zagrania zawodników oraz pozwala opracować strategię pod konkretnego przeciwnika

Według szacunków 30–35 proc. bramek podczas meczów piłki nożnej pada w wyniku stałych fragmentów gry. Dogłębna analiza działań ma kluczowe znaczenie, aby móc je maksymalnie zoptymalizować, a tym samym uzyskać przewagę nad rywalami. Dzięki sztucznej inteligencji można łatwo zanalizować wybrane fragmenty gry poszczególnych zawodników czy sprawdzić taktykę. Kamery wspierane przez SI pozwalają mierzyć prędkość podań, rotację piłki czy śledzić pozycje zawodników. Co równie ważne, sztuczna inteligencja może przewidywać szanse powodzenia dla różnych taktyk gry. Takie rozwiązania są już dostępne w polskiej piłce.