Stadler Form i sposoby na alergię
Rumour PR
Sueska 12
02-761 Warszawa
krzysztof.malcher|rumour.pl| |krzysztof.malcher|rumour.pl
791 791 838
www.rumour.pl
Katar, duszności czy bóle głowy – to typowe objawy alergii. Z roku na rok przybywa osób, które mierzą się z uczuleniem na pyłki czy nawet na kurz, nie wspominając o osobach, które z powodu alergii nie mogą pozwolić sobie na posiadanie zwierząt. Szwajcarska firma Stadler Form ma na to sposób. Produkty, które pozwolą dbać o czystość i wysoką jakość powietrza w naszych domach.
Według Światowej Organizacji Zdrowia powietrze w pomieszczeniu jest od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone od tego na zewnątrz. Wewnątrz pomieszczeń dochodzi też szereg czynników, które wywołują reakcję alergiczną. Mogą to być drobinki martwego naskórka zwierzęcia, szkodliwy i toksyczny formaldehyd uwalniający się z lakierowanych mebli czy po prostu zwykły kurz, którego w okresie wiosny i lata przybywa z zewnątrz wraz z pyłkami roślin. Problemem jest na przykład sosna, która we wzmożonym okresie pylenia powoduje znany nam wszystkim żółty osad na meblach i oknach.
Poza nowoczesnymi lekami do kontrolowania alergii i astmy, osoby uczulone muszą również dbać o zachowanie higieny i porządku w swoim otoczeniu. Tym bardziej w czasie pandemii. W rozwiązywaniu problemów w dziedzinie jakości powietrza może też pomóc technologia, a w szczególności oczyszczacze czy nawilżacze powietrza. Jednym z producentów, który posiada szeroką gamę tego typu urządzeń jest szwajcarska firma Stadler Form.
Doskonałym przykładem jest George – nawilżacz i oczyszczacz powietrza w jednym. W jego minimalistycznej obudowie, filtrowane są cząsteczki, takie jak pyłki, kurz i inne alergeny z powietrza. Skutecznie i cicho. Jednocześnie nawilża on powietrze, zapewniając optymalny klimat w całym domu. W rezultacie alergicy szybko poczują ulgę. Pamiętajmy, że alergia może wystąpić w każdej grupie wiekowej, nawet jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy z nią problemu. Szczególnie, jeśli błony śluzowe są stale podrażniane pyłkami i innymi zanieczyszczeniami, a także na skutek oddychania suchym powietrzem.
Optymalna wilgotność pomieszczenia powinna wahać się pomiędzy 40% a 60%. Zapewnia to wiele korzyści m.in. w tym ułatwia oddychanie, a także sprzyja lepszej koncentracji i zapewnia spokojny sen. George usuwa 66,7% cząstek mierzących od 0,3 do 15 mikronów z powietrza w ciągu trzydziestu minut w pomieszczeniach do 49,2 m2 (o kubaturze 123 m3).
Warto też zadbać o jakość powietrza w domowym biurze. Idealnie sprawdzi się w nim cichy Roger od Stadler Form, który ma specjalną kontrolkę LED wskazującą aktualny stan powietrza w pomieszczeniu (niebieski = dobry, pomarańczowy = umiarkowany, a czerwony = zły). Oczyszczacz powietrza ma dwa czujniki, które stale mierzą jakość powietrza i niezależnie filtrują pyłki i nieprzyjemne zapachy w trybie automatycznym. Dzięki temu możesz zachować spokój w biurze domowym i skoncentrować się na pracy. Ponadto Dual FiltrTM – specjalnie zaprojektowany przez Stadler Form – łączy w sobie wysokowydajny filtr cząstek stałych (HEPA) z filtrem z węglem aktywnym, gwarantując w ten sposób wysoką wydajność.
Roger little od Stadler Form nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 35 m2. Skutecznie zwalcza zanieczyszczenia w powietrzu, filtrując pyłki, zapachy i drobny kurz w mgnieniu oka w trybie automatycznym. Zintegrowany wskaźnik LED – podobnie jak w standardowej wersji Rogera – wskazuje czy powietrze jest czyste. Ponieważ alergeny i pyłki mogą również przyklejać się do ubrań, warto od czasu do czasu umieszczać oczyszczacz Roger Little przed otwartą szafą. Jako że jest wyjątkowo cichy, można go również uruchomić na noc w pokoju dziecka lub we własnej sypialni.
Warto zaznaczyć, że Roger oraz Roger little posiadają Atest Państwowego Zakładu Higieny przy Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego. Tym samym niezależny, uznany podmiot potwierdził, że oba urządzenia przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach budynków mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej.
Oferta produktowa jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej dystrybutora www.stadler-form.pl oraz u autoryzowanych przedstawicieli handlowych.
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.