Komunikaty PR

Stowarzyszenie ,,Komfort ciszy’’ rusza z blogiem o akustyce

2021-03-29  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.04 MB )

Istnieje zjawisko, które dotyczy nas wszystkich. Doświadczamy go w pracy, w szkole,  w podróży, a nawet podczas robienia zakupów. To hałas. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wpływa na nasze zdrowie. Istnieje jednak organizacja, która od kilku lat propaguje wiedzę na ten temat. Dzięki niej wiemy między innymi, jaka jest najgłośniejsza ulica w Polsce oraz to, że korytarz szkolny pod względem poziomu hałasu może „konkurować” z koncertami muzycznymi czy wydarzeniami sportowymi. Teraz stworzyła ona blog dla osób, które pragną zadbać o swój komfort ciszy.

 

W trosce o komfort życia

 

Stowarzyszenie „Komfort Ciszy” od początku swojej działalności stawia na edukowanie na temat wpływu akustyki budynków na zdrowie i produktywność ludzi w nich przebywających. Intencją organizacji jest to, aby kwestia nieodpowiednich, a często szkodliwych warunków w budynkach, w których przebywamy, stała się przedmiotem szerszej dyskusji i doprowadziła do poprawy sytuacji. Członkowie organizacji uświadamiają więc o problemie głośnych dźwięków w środowisku pracy i w szkole. Wyjaśniają, dlaczego dzieci mogą wracać z niej zmęczone oraz to jak ważny jest projekt biura, w którym pracujemy. Przez przyjęte z góry zbyt niskie standardy na rynku nieruchomości i małą świadomość problemu przy nabywaniu mieszkań, na hałas jesteśmy narażeni również we własnych domach.

 

 

Stowarzyszenie działa non profit i zrzesza ekspertów, którzy dzielą się praktyczną wiedzą, nie tylko w zakresie akustyki wnętrz, ale również tej budowlanej. Organizacja prowadzi działalność informacyjną, edukacyjną i doradczą. Odpowiada na problemy ludzi skarżących się na uciążliwe dźwięki dobiegające z instalacji czy od sąsiada.

 

Dla kogo blog?

 

Blog ma poruszać problemy realnych ludzi, którzy zwracają się do stowarzyszenia o poradę zmęczeni doskwierającym im hałasem. Twórcy mają świadomość, że akustyka nie jest łatwym zagadnieniem przez ilość obliczeń, wskaźników i wiedzy fizycznej. Zapewniają natomiast, że podejdą do tematu w sposób popularnonaukowy, tak by treści były przystępne dla każdego czytelnika. Pragnieniem pomysłodawców jest to, by każdy z nas mógł uczyć się, mieszkać i pracować w komfortowych warunkach.

 

„Niestety, ta świadomość [szkodliwości hałasu] nie jest jeszcze szeroka. Z hałasem raczej uczymy się współegzystować niż go zwalczać, choć w niektórych sytuacjach bardzo nam doskwiera.’’ - mówi Henryk Kwapisz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”. Blog poświęcony akustyce ma być odpowiedzią na tę często jeszcze zbyt niską świadomość Polaków.

 

Blog znajdziecie na stronie: https://komfortciszy.pl/blog/

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.