Strado LED XS – nowa linia opraw drogowych od Lena Lighting
W ofercie Lena Lighting pojawiła się kolejna linia opraw drogowych - Strado LED XS. Produkty te zaskakują znakomitymi parametrami oraz niezwykłą trwałością.
Oprawy z nowej linii Strado LED XS to odpowiedź na rosnące potrzeby nowoczesnych, prężnie rozwijających się miast. Zostały zaprojektowane zgodnie z nurtem smart city, dzięki czemu skutecznie podniosą poziom bezpieczeństwa na drogach i ulicach. Strado LED XS łączy w sobie innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, zapewniające niską awaryjność, z ekologią.
Ogromna trwałość
Strado LED XS została zaprojektowana z myślą o precyzyjnym doświetlaniu traktów komunikacyjnych: dróg, ulic, ale też autostrad czy tras szybkiego ruchu. Dlatego w oprawie zastosowano szereg rozwiązań technologicznych, wspierających bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu drogowego, ale też wydłużających żywotność produktu.
Oprawę wyróżnia najwyższy poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne (IK9, IK10) oraz działanie wilgoci (IP66). Szczelność niweluje ryzyko zalania modułów LED i pozostałych komponentów. Dodatkowo w górnej części korpusu znajduje się specjalnie wydzielona wnęka elektryczna, która zapewnia skuteczne chłodzenie wszystkich elementów zasilających – niezależnie od modułu świetlnego. Dolną powierzchnię wykończono natomiast szybą ze szkła hartowanego.
Efektywność świetlna
W Strado LED XS, podobnie jak w pozostałych rozwiązaniach Lena Lighting, pojawiły się wysoce energooszczędne moduły ledowe. Gwarantują one wysoką skuteczność świetlną sięgającą 155 lm/W. Moc strumienia mieści się w zakresie od 975 do 7500 lumenów, co umożliwia efektywne oświetlenie typowych sytuacji drogowych, przy zachowaniu niskiego zużycia energii (moc oprawy to od 8 do 54 W).
Strado LED XS jest także kompatybilna z i inteligentnym systemem sterowania światłem DALI, który umożliwia programowanie oprawy, by w pełni odpowiadała indywidualnym potrzebom lokalizacyjnym.
Ekologia
Strado LED XS jest o kilogram lżejsza i zawiera o 30% mniej aluminium w porównaniu do wcześniejszej wersji Strado LED S. Oznacza to mniejszy ślad węglowy, znacznie łatwiejszy transport i montaż produktu. W ten sposób Lena Lighting realizuje strategię optymalizacji CAPEX, wspierając samorządy w dążeniu do ich celów środowiskowych w ramach programów samorządowych, takich jak „Rozświetlamy Polskę”.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.