Stylowy i wydajny. Nowy smartwatch od Huawei - Watch GT 2 Pro – po 2 tygodniach
Huawei Watch GT 2 Pro to nowa propozycja w portfolio marki i bardzo udany następca popularnej już serii Watch GT 2. Nowy model łączy popularne funkcje z poprzednich serii, ale oferuje też wiele nowości, w tym design klasy premium. Sprawdzamy, jak zegarek działa w praktyce, zaledwie po dwóch tygodniach testów.
Elegancki i wydajny
Watch GT 2 Pro to innowacyjne funkcje zamknięte w bardzo eleganckim i wytrzymałym „opakowaniu”. Ekran pokryty jest szafirowym szkłem, jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie. Koperta, wykonana z tytanu, zabezpiecza zegarek przed wstrząsami. Tylna część obudowy, gdzie zlokalizowany jest czujnik monitorujący między innymi tętno czy poziom stresu, jest ceramiczna, dzięki czemu jest bardzo przyjemna w dotyku i spawia, że od razu widać, że mamy do czynienia z urządzeniem klasy premium. Huawei Watch GT 2 Pro został wyposażony w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 454x454, a dzięki rozwiązaniu ALS, ekran automatycznie dostosowuje jasność do warunków i pory dnia.
Huawei Watch GT 2 Pro to zdecydowanie jeden z nielicznych, o ile nie jedyny, smartwatch dostępny na rynku, który w 100% może zastąpić tradycyjny zegarek – świetnie wygląda zarówno z jeansami i podkoszulkiem, jak i garniturem.
Zdecydowanie największą zaletą nowego smartwatcha są dwa tygodnie pracy na jednym ładowaniu. Dodatkowym atutem jest bezprzewodowe ładowanie zwrotne, które pozwala podładować zegarek przy użyciu smartfona z tą funkcją – już 5 minut ładowania pozwala na jego działanie przez kolejne 10 godzin. Smartwatch wykrywa również moment zdejmowania go z nadgarstka i samodzielnie przechodzi w tryb oszczędzania energii.
Innowacyjne funkcje i stały monitoring
Huawei Watch GT 2 Pro wyposażono w wiele innowacyjnych funkcji – 4 GB wbudowanej pamięci pozwalają na przechowywanie setek plików muzycznych, a po połączeniu smartwatcha ze słuchawkami, muzyka może być odtwarzana bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Możliwe jest również odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych – lista kontaktów przenoszona jest do zegarka po sparowaniu go ze smartfonem. Watch GT 2 Pro został wyposażony w rozbudowaną funkcję mierzącą ciśnienie atmosferyczne – zmiany pogodowe są na bieżąco monitorowane, a użytkownik dowiaduje się o zmianach pogody dzięki wysyłanym ostrzeżeniom. Zegarek umożliwia również robienie zdjęć, dzięki funkcji „zdalnej migawki”.
Asystent treningowy
Huawei Watch GT 2 Pro obsługuje rekordowe 100 trybów sportowych – 17 z nich jest wgranych, a pozostałe 85 można dodać z poziomu zegarka. Do wyboru jest między innymi bieganie, triathlon, joga, czy fitness, a także nowe dyscypliny takie jak golf, narciarstwo czy snowboard. Niestety, nie udało mi się przetestować wszystkich funkcji, ale te, z których korzystałem, czyli bieganie, kolarstwo i trening wolny, wypadają bardzo solidnie. Smartwatch rejestruje też dystans, spalane kalorie, tętno, tempo, a także zmieniający się poziom wysiłku aerobowego i anaerobowego. Najwięcej korzyści daje połączenie smartwatcha ze smartfonem Huawei, co pozwala analizować i zbierać dane w aplikacji Huawei Zdrowie.
Huawei Watch GT 2 Pro świetnie radzi sobie również z analizą snu – monitoruje fazy snu, mówi o pobudkach, ale przede wszystkim podpowiada, co zrobić, aby sen był bardziej optymalny. Smartwatch 24/7 monitoruje również tętno, a także natlenienie krwi, co jest niezwykle przydatne dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.
Problemy społeczne
Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać
Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Związku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.