Superszybka zabawa w Reducie! Wpadnij do centrum i weź udział w imprezie z Sonik
Już w sobotę, 19 października, z okazji zbliżającej się premiery filmu „Sonic 3. Szybki jak błyskawica”, zapraszamy wszystkich fanów szybkiego jeża do udziału w pierwszej w Polsce sonikowej imprezie! To wydarzenie, którego nie można przegapić – mnóstwo emocji, atrakcji i wyjątkowa okazja do spotkania bohaterów z filmu!
Centrum handlowe Reduta organizuje najszybszą imprezę w sezonie! Już w sobotę, 19 października odwiedzających centrum zabawiać będzie Sonic, główny bohater popularnych gier wideo, seriali animowanych i filmów. Z okazji zbliżającej się kinowej premiery kolejnej odsłony o przygodach niebieskiego jeża, warszawska galeria zaprasza do wspólnej, rodzinnej zabawy.
Spotkaj Sonika i Tailsa!
Każde dziecko będzie mogło przybić piątkę i zrobić pamiątkowe zdjęcie z Sonikiem oraz jego wiernym przyjacielem, Tailsem, którzy po raz pierwszy pojawią się w Polsce!
Konkursy na scenie!
Co pół godziny startują konkursy z atrakcyjnymi nagrodami! Sprawdzimy wiedzę na temat gier i świata Sonika oraz rozegramy rywalizacje w rzutach do celu. Każde dziecko ma szansę wziąć udział i zdobyć nagrodę dla swojej drużyny!
Strefa Gier i Zabaw Zręcznościowych
Dla fanów gier przygotowaliśmy Strefę Gier, gdzie będzie można zagrać w najnowsze tytuły z serii Sonic na PlayStation™ lub spróbować sił w elektronicznej koszykówce. Dla tych, którzy wolą emocje na żywo, Strefa Zabaw Zręcznościowych zapewni rozrywkę pełną wyzwań: zbieranie kulek, Refleksomierz i wyścigi na Bungee Run!
Kreatywne metamorfozy i Foto Budka 360°
Każde dziecko może upodobnić się do swojego ulubionego bohatera dzięki profesjonalnemu wizażowi – Sonic, Tails, a może Knuckles? Na koniec można nagrać zabawny filmik w Foto Budce 360° i pochwalić się nim w mediach społecznościowych!
Nie przegap tej wyjątkowej okazji! Dołącz do Sonika i jego przyjaciół i baw się razem z nami! Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 19 października w godzinach 11:00 – 19:00 w centrum handlowym Reduta. Film „Sonic 3. Szybki jak błyskawica” wkrótce w kinach!

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.