Komunikaty PR

Surowość i prostota – nowa definicja luksusu w aranżacji łazienki

2020-12-28  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania TECE ( 0.49 MB )

Luksus przestał być postrzegany w kategoriach przepychu i ekskluzywności. Bogate zdobienia, dekoracyjne glazury i rozwiązania dostępne dla wybranych zostały zdetronizowane. Do przestrzeni sanitarnych wkroczyły minimalizm, prostota i funkcjonalność. Radzimy, jak – w myśl nowej definicji luksusu – urządzić komfortową, przestronną i nowoczesną łazienkę.

Mniej znaczy więcej

Współczesny luksus przybrał nowe szaty. Stylizowane kreacje zostały zastąpione przez minimalistyczne formy, surowe materiały i wysoką jakość znajdującą potwierdzenie w funkcjonalności oraz nowoczesnej technologii. Znakiem rozpoznawczym stała się przestronność, wielkopowierzchniowe płytki wiernie odzwierciedlające strukturę kamienia czy marmuru, a także estetyczna spójność.

Pierwszym elementem, który warto wziąć pod rozwagę podczas aranżacji łazienki jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Stelaże podtynkowe z ukrytym mechanizmem spłukiwania, wielofunkcyjne elementy wyposażenia, takie jak toaleta myjąca, która zastąpi tradycyjną miskę WC i bidet, czy odwodnienie prysznicowe zamiast brodzika – to tylko kilka przykładów praktycznych rozwiązań. Dzięki nim możemy zwiększyć powierzchnię użytkową łazienki - a ta w dzisiejszych czasach jest prawdziwym luksusem – radzi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Surowość i szlachetność

Wybierając płytki ceramiczne do luksusowej łazienki warto skierować swoją uwagę na motywy naturalne, których piękno zachwyca od pokoleń. Nie musimy od razu decydować się na marmur Carrara. Dzięki rozwojowi technologii możliwości mamy niemal nieograniczone. Mogą to być spieki kwarcowe, które potrafią wykazywać się nawet lepszymi parametrami użytkowymi niż ich oryginały. Materiał ten możemy wykorzystać na ścianach, podłogach, w zabudowie umywalki, jak również w formie blatów czy frontów mebli. Podobne zastosowanie mają także klasyczne płytki ceramiczne z motywem kamienia czy marmuru.

Znamienity charakter tych materiałów wykończeniowych podkreślą z kolei szlachetne detale. Przycisk spłukujący czy profil prysznicowy w kolorze czerwonego lub optycznego złota niczym biżuteria wydobędą urok łazienki. Osoby wierne bardziej stonowanej estetyce mogą zdecydować się na elementy noir, czyli na czerń, ale w matowym wydaniu. Istotnym aspektem jest tu jednak spójność wzornicza. Dlatego ważne jest, aby wszystkie elementy współgrały ze sobą. W praktyce oznacza to zastosowanie armatury, przycisku spłukującego czy odpływu i profili kabiny w jednakowym kolorystycznym wariancie – podpowiada ekspert TECE.

Smart nowym Premium

Inteligentna technologia otworzyła drzwi dla nowoczesnej funkcjonalności. I nie chodzi tu o rozwiązania, których celem jest zaskakiwanie użytkowników. Przemyślane elementy wyposażenia mają oferować nowy wymiar komfortu, ale być przy tym proste oraz intuicyjne w obsłudze.

Dzięki współczesnej generacji rozwiązań sanitarnych design idzie w parze z najwyższymi standardami funkcjonalności. Przykładem może być terminal WC oraz przyciski wyposażone w czujnik ruchu i technologię LED. W przypadku tych rozwiązań spłukiwanie odbywa się bezdotykowo, a kontury klawiszy podświetlają się, gdy użytkownik znajdzie się w polu działania czujnika. Jeżeli zależy nam na tym, aby łazienka wpisywała się w nowe standardy luksusu, możemy także zastąpić tradycyjną miskę WC modelem z funkcją myjącą. Dzięki temu dbanie o higienę stanie się bezpieczne, skuteczniejsze, bardziej przyjazne dla użytkowników, domowego budżetu i środowiska – mówi Aleksandra Drozdalska.

Luksusowa łazienka nie przypomina już salonów kąpielowych sprzed lat – bogatych w zdobienia i w niepraktyczną funkcjonalność. Liczy się umiar, szlachetne materiały, wysoka jakość. Czas zmienić definicję w słowniku – wykreślić ekskluzywność i przepych. Luksus jest na wyciągnięcie ręki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.