Komunikaty PR

Świadomie wybieraj w kuchni: Zdrowie nie tylko na talerzu

2021-07-15  |  16:15
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Zanim kupimy wymarzone meble kuchenne, dobrze jest upewnić się, że będą wykonane z wysokiej jakości, solidnych materiałów, które są łatwe w utrzymaniu, odporne na wpływ temperatur i wilgoci, ale również bezpieczne dla naszego zdrowia.   

 

Kuchenna zabudowa meblowa musi mierzyć się z ciągłą, często intensywną eksploatacją. Jest narażona na zabrudzenia, wysokie temperatury, wilgoć a nawet uszkodzenie w trakcie pracy ostrymi narzędziami czy różnego typu robotami kuchennymi. Dlatego powinna być wykonana z solidnych materiałów, które są odporne, dobrze się użytkują, a przy tym są łatwo zmywalne. Podczas przygotowywania posiłków nie możemy przecież martwić się nieustannie, że coś się rozleje, trwale ubrudzimy czy porysujemy powierzchnię mebli. Czy pamiętamy o tym, aby upewnić się, że nasza kuchnia będzie również zdrowa?

Chociaż pod pojęciem „zdrowa kuchnia” rozumiemy świadomy sposób odżywiania, bazujący na produktach sprzyjających naszemu organizmowi, priorytetem podczas wyboru mebli także powinno być zdrowie i bezpieczeństwo naszej rodziny. Skoro przed kupnem sprawdzamy etykiety żywności, aby upewnić się czy jej skład jest zdrowy, podobnie powinniśmy postąpić w przypadku mebli, z których będziemy korzystać na co dzień podczas przygotowywania posiłków. Na co powinien zwrócić uwagę świadomy nabywca mebli?

- Na atesty i certyfikaty, które gwarantują, że meble spełniają normy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Odpowiednie świadectwa potwierdzają jakość, wytrzymałość i bezpieczeństwo mebli, dlatego powinniśmy ich wymagać od dostawcy naszej zabudowy kuchennej – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Będziemy mieli pewność, że meble zostały poddane specjalistycznym testom, które mają zagwarantować ich solidność i trwałość. Materiał, z którego są wykonane powinien spełniać wymagania w zakresie bezpieczeństwa oraz higieny.

Na blat kuchenny nierzadko odkładamy kanapkę, ciastko czy owoc przed ich zjedzeniem. Na nim przygotowujemy posiłki. Dlatego powinniśmy mieć pewność, że zanim meble trafią do naszej kuchni, zostały odpowiednio przebadane, a do ich produkcji użyto materiałów ze sprawdzonych źródeł, które mogą mieć kontakt z żywnością. Nie zawierają substancji szkodliwych czy pierwiastków ciężkich, które mogłyby przenosić do spożywanych przez nas produktów.

- Świadomy wybór nie sprowadza się tylko do stylu zabudowy i dekorów, ale również materiałów, z których meble będą wykonane. Gwarancją naszego bezpieczeństwa są wysokiej jakości materiały, zgodnie z obowiązującymi normami, które nie zawierają niedozwolonych substancji. Muszą być dopuszczone do użytkowania w domach oraz kontaktu z żywnością – mówi projektantka. 

Meble kuchenne będą nam służyły przez lata, dlatego podczas wyboru nie możemy kierować się wyłącznie względami estetycznymi. Upewnijmy się, że zostały odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu w kontakcie z parą wodną czy wysokimi temperaturami nie będą wydzielały szkodliwych substancji.

W trosce o zdrowie i trwałość zabudowy kuchennej warto zainteresować się również technologią klejenia obrzeży meblowych. To miejsce szczególnie narażone na destrukcyjny wpływ wilgoci, dlatego od jakości połączenia klejowego będzie zależało, jak meble będą się prezentowały po latach intensywnego użytkowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.