Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego Instytutu Medyczny MSWiA oraz Szpitalu Dziecięcym im. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej. Celem wizyt było wniesienie odrobiny radości i świątecznej atmosfery na dziecięce oddziały, rozmowa o wartościach sportu i przekazanie upominków, które miały wywołać uśmiechy na twarzach najmłodszych.
Odwiedziny miały różny charakter, dostosowany do warunków i możliwości placówek. W Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej siatkarki zorganizowały kameralne spotkanie w jednej z sal, które pozwoliło dzieciom i ich rodzicom na swobodną rozmowę i wymianę doświadczeń. W klinice MSWiA natomiast zawodniczki odwiedzały poszczególne sale, dzięki czemu mogły dotrzeć do dzieci, które nie były w stanie opuścić swoich łóżek.
– Opowiedziałyśmy o tym, jak wygląda życie profesjonalnego sportowca – mówi Klaudia Turkot, członkini zarządu KSG Warszawa. – Mówiłyśmy o znaczeniu odpowiedniego odżywiania, snu i edukacji, która jest ważna również w kontekście planu na przyszłość, na przykład w razie kontuzji. Spotkanie szybko przerodziło się w ciekawe rozmowy – dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami sportowymi. Okazało się, że wśród nich są przyszłe mistrzynie łyżwiarstwa figurowego, pływania synchronicznego, a nawet siatkówki.
Rodzice także aktywnie uczestniczyli w rozmowach, podkreślając rolę aktywności fizycznej w codziennym życiu. Na zakończenie dzieci wręczyły siatkarkom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, a w podziękowaniu otrzymały od zawodniczek słodkie upominki i autografy.
– Jestem zachwycona tymi wizytami. To świetne, że możemy urozmaicić tym dzieciom kolejny, żmudny dzień w szpitalu, podzielić się swoimi doświadczeniami i przekazać dobrą energię. Być może dzięki takim spotkaniom najmłodsi poczują inspirację do działania - i nie mówię tu tylko o aktywności fizycznej. Są tam dzieci z różnymi problemami, jak chociażby zaburzenia odżywiania, i mam poczucie, że dzięki takim wizytom najmłodsi mogą poczuć, że można coś zmienić na lepsze - dodaje Klaudia Turkot.
Na początku grudnia siatkarki KSG Warszawa odwiedziły warszawskie szkoły podstawowe, a w planach mają kolejne inicjatywy, które będą promować aktywność fizyczną i inspirować dzieci i młodzież do działania.
O KSG Warszawa - to klub siatkówki kobiecej, który w krótkim czasie zyskał miano jednej z najbardziej obiecujących drużyn w Polsce. Zespół, rywalizujący w 1. Lidze Kobiet, wyróżnia się młodym składem, pełnym ambitnych zawodniczek, które z powodzeniem łączą sportowe ambicje z zaangażowaniem w działania na rzecz społeczności lokalnej.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.