Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego Instytutu Medyczny MSWiA oraz Szpitalu Dziecięcym im. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej. Celem wizyt było wniesienie odrobiny radości i świątecznej atmosfery na dziecięce oddziały, rozmowa o wartościach sportu i przekazanie upominków, które miały wywołać uśmiechy na twarzach najmłodszych.
Odwiedziny miały różny charakter, dostosowany do warunków i możliwości placówek. W Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej siatkarki zorganizowały kameralne spotkanie w jednej z sal, które pozwoliło dzieciom i ich rodzicom na swobodną rozmowę i wymianę doświadczeń. W klinice MSWiA natomiast zawodniczki odwiedzały poszczególne sale, dzięki czemu mogły dotrzeć do dzieci, które nie były w stanie opuścić swoich łóżek.
– Opowiedziałyśmy o tym, jak wygląda życie profesjonalnego sportowca – mówi Klaudia Turkot, członkini zarządu KSG Warszawa. – Mówiłyśmy o znaczeniu odpowiedniego odżywiania, snu i edukacji, która jest ważna również w kontekście planu na przyszłość, na przykład w razie kontuzji. Spotkanie szybko przerodziło się w ciekawe rozmowy – dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami sportowymi. Okazało się, że wśród nich są przyszłe mistrzynie łyżwiarstwa figurowego, pływania synchronicznego, a nawet siatkówki.
Rodzice także aktywnie uczestniczyli w rozmowach, podkreślając rolę aktywności fizycznej w codziennym życiu. Na zakończenie dzieci wręczyły siatkarkom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, a w podziękowaniu otrzymały od zawodniczek słodkie upominki i autografy.
– Jestem zachwycona tymi wizytami. To świetne, że możemy urozmaicić tym dzieciom kolejny, żmudny dzień w szpitalu, podzielić się swoimi doświadczeniami i przekazać dobrą energię. Być może dzięki takim spotkaniom najmłodsi poczują inspirację do działania - i nie mówię tu tylko o aktywności fizycznej. Są tam dzieci z różnymi problemami, jak chociażby zaburzenia odżywiania, i mam poczucie, że dzięki takim wizytom najmłodsi mogą poczuć, że można coś zmienić na lepsze - dodaje Klaudia Turkot.
Na początku grudnia siatkarki KSG Warszawa odwiedziły warszawskie szkoły podstawowe, a w planach mają kolejne inicjatywy, które będą promować aktywność fizyczną i inspirować dzieci i młodzież do działania.
O KSG Warszawa - to klub siatkówki kobiecej, który w krótkim czasie zyskał miano jednej z najbardziej obiecujących drużyn w Polsce. Zespół, rywalizujący w 1. Lidze Kobiet, wyróżnia się młodym składem, pełnym ambitnych zawodniczek, które z powodzeniem łączą sportowe ambicje z zaangażowaniem w działania na rzecz społeczności lokalnej.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.