Komunikaty PR

Świąteczne inicjatywy dla lokalnej społeczności w Bydgoszczy

2024-12-12  |  16:20

Świąteczne inicjatywy dla lokalnej społeczności w Bydgoszczy 

Okres świąteczny to czas, który sprzyja dzieleniu się dobrem. W Bydgoszczy dzieje się szereg inicjatyw, których celem jest niesienie pomocy i wsparcia potrzebującym. W ostatnim czasie wznowiono, m.in. wydawanie ciepłych posiłków w Dobrodzielni Wisła Stary Fordon, a małych pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy odwiedził Doktor Clown, dodając im otuchy w walce o zdrowie. Wsparcia inicjatywom udzieliła firma FRoSTA. 
 

Ciepłe posiłki zimą w Fordonie 
Dobrodzielnia to miejsce, które od lat wspiera osoby potrzebujące, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Mieszkańcy Bydgoszczy przynoszą zarówno produkty spożywcze, nowe towary przemysłowe, czy ubrania zarówno dla dzieci i dorosłych. W miesiącach zimowych dodatkowo uruchamiany jest punkt wydawania ciepłych posiłków, który powstał we współpracy Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu oraz Zrzeszenia Harcerskiego Piąta.PL. Od listopada co piątek harcerze jako wolontariusze przygotowują ciepłe dania na bazie produktów przekazanych bezpłatnie przez bydgoską fabrykę FRoSTY.  

– Ciepłe posiłki są tym, czego podczas trudnej, zimowej aury szczególnie potrzebują osoby chore, samotne czy takie których zwyczajnie nie stać na samodzielne przygotowanie pełnowartościowych dań. W zbliżającym się świątecznym okresie najbardziej potrzebujący będą otrzymywać posiłki wigilijne do domu. Cieszymy się, że możemy pomagać w ten sposób i zachęcamy Bydgoszczan do włączenia się do akcji – mówi Ireneusz Krugły, przedstawiciel Zrzeszenia Harcerskiego Piąta.PL.   

Wyjątkowe wsparcie wykazała Pani Iwona Szwocha, mieszkanka Bygdoszczy, która samodzielnie wykonała ciepłe, szaliki i skarpety, które trafią do najbardziej potrzebujących. 
 

Uśmiech i zabawa w szpitalu – atrakcje dla małych pacjentów 

W listopadzie zrealizowano także działania skierowane do najmłodszych pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Na oddziale pediatrycznym Kliniki Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Dzieci Starszych i Młodszych, dzięki współpracy Fundacji Dr Clown i zaangażowaniu lokalnych organizacji powstał kolorowy kącik zabaw, wyposażony w książki, klocki, gry oraz interaktywny warzywno-owocowy stragan.  

Wiele radości przyniosły dzieciom przedświąteczne odwiedziny Doktorów Claunów, podczas których zorganizowano warsztaty plastyczne, wspólne malowanie warzyw oraz magiczne przedstawienie „Na straganie”. Dzieci otrzymały również prezenty, wśród których znalazły się: przytulanki, kocyki, sensoryczne książeczki, grzechotki i gryzaczki. Inicjatywy wniosły do codzienności małych pacjentów odrobinę radości i magii, sprawiając, że nawet trudne dni w szpitalu stały się bardziej kolorowe. Nie zapomniano również o rodzicach, którzy odgrywają kluczową rolę w procesie leczenia dzieci. Już wkrótce na oddziale pojawi się osiem nowych łóżek, zapewniających komfortowy odpoczynek i możliwość regeneracji sił.  

– Fundacja Dr Clown i jej misja niesienia radości najmłodszym pacjentom jest nam szczególnie bliska. Wspieramy tę inicjatywę już od 5 lat, bo wierzymy, że każde działanie, które zmienia szpitalne oddziały na bardziej przyjazne i kolorowe, przynosi ogromne dobro. Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy wspomóc zarówno wizyty świąteczne Doktorów Clownów, jak i powstanie kącika zabaw, który zapewnia dzieciom chwile radości w trudnym czasie leczenia – mówi Aleksandra Wysocka, Dyrektor ds. Marketingu FRoSTY na Polskę i Europę Centralno-Wschodnią.  

W mijającym roku FRoSTA podjęła w regionie również istotne działania na rzecz przeciwdziałania marnowania żywności i wsparcia osób zmagających się z trudnościami materialnym. Dzięki współpracy z Bankami Żywności, ponad 7,5 tony produktów spożywczych marki FRoSTA trafiło do osób w potrzebie.  


FRoSTA to marka najwyższej jakości dań mrożonych, które smakują jak przygotowane w domu. Od lat FRoSTA udowadnia, że produkowanie smacznego jedzenia bez dodatków do żywności jest możliwe. 100% naturalnego smaku.  

Bestsellerem FRoSTY od lat pozostają uwielbiane przez Polaków Złote paluszki rybne. W ofercie marki są też inne łatwe w przygotowaniu produkty rybne, warzywa na patelnię, gotowe dania z ryżem czy makaronem.  

Firma posiada certyfikaty IFS, BRC i MSC. W swojej fabryce w Bydgoszczy zatrudnia około 700 pracowników. FRoSTA należy do międzynarodowej grupy FRoSTA AG z siedzibą w Niemczech, której produkty trafiają do konsumentów w wielu europejskich krajów, m.in. do Niemiec, Włoch, Austrii czy Węgier.  

FRoSTA. Smaczna i prosta.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.