Komunikaty PR

Świąteczne porządki

2020-12-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Każda drewniana podłoga wymaga pielęgnacji oraz okresowej konserwacji, w innym wypadku może stracić swoje walory estetyczne i praktyczne. Jednak zimą pielęgnacja ta wymaga przestrzegania kilki ważnych zasad.

 

Odpowiedni poziom wilgotności powietrza

Drewno dębowe jest materiałem higroskopijnym, które reaguje na zmieniające się warunki w otoczeniu. Jeśli nie zadbamy o właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniu, na posadzce mogą pojawić się szczeliny, pęknięcia czy wybrzuszenia. - Na etapie montażu podłogi, elementem zapobiegania takim sytuacjom jest pozostawienie szczeliny dylatacyjnej (równej grubości deski) min. przy ścianach, wokół filarów, czy np. rur. Wilgotność powietrza trzeba kontrolować także podczas eksploatacji podłogi. To kwestia istotna przez cały rok, ale zimą zwłaszcza; gdy powietrze jest suche, a okna otwierane rzadziej niż latem czy wiosną - mówi Sebastian Kos, ekspert marki Chapel Parket. Jeśli poziom wilgotności jest zbyt duży, zadbajmy o odpowiednią cyrkulację powietrza. Z kolei przy niskiej wilgotności najrozsądniej zaopatrzyć się w nawilżacz. Przypominamy: optymalny poziom wilgotności względnej powinien mieścić się w przedziale 45-60 proc., natomiast temperatura powinna wynosić od 15 do 24 stopni Celsjusza. Warto dodać, że takie warunki są korzystne nie tylko dla drewna, ale również domowników.

 

Stopniowe przygotowanie do sezon grzewczego

Coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe, na którym montowane może być naturalne drewno. Co zrobić, by w pełni cieszyć się z tego rozwiązania? - Maksymalna temperatura użytkowa mierzona przy posadzce nie powinna przekraczać 28 stopni Celsjusza. Temperatura powinna być stopniowo zmieniana, maksymalnie o 1-2 stopnie dziennie. To niezwykle istotne, szczególnie na początku sezonu grzewczego oraz po jego zakończeniu. Gwałtowne zmiany temperatur mogą doprowadzić do uszkodzenia podłogi. Niekorzystne są również znaczące różnice między temperaturą w dzień i w nocy - przypomina Sebastian Kos.

 

Właściwa pielęgnacja

O tym, jak odpowiednio dbać o dębową podłogę, powinien poinformować nas sam producent. W ulotce dołączonej do zakupionego towaru zawarte są najważniejsze informacje dotyczące okresowej konserwacji oraz codziennej pielęgnacji. Stosujmy się do wszystkich zaleceń i wskazówek dotyczących podłogi (warto zakupić polecane środki czystości czy stosować się do terminów olejowania). Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza podłoga będzie piękna i funkcjonalna przez długie lata.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Siła kontrastów w aranżacji wnętrz Biuro prasowe
2024-04-19 | 14:00

Siła kontrastów w aranżacji wnętrz

Mocne zestawienia kolorystyczne w wystroju to niezawodny sposób na wykreowanie wnętrz pełnych wyrazu i charakteru. Kontrastujące ze sobą barwy tworzą niesztampowe, często zaskakujące
Dom Lamele dekoracyjne Lamelio
2024-04-19 | 12:20

Lamele dekoracyjne Lamelio

W Otownetrze.pl znajdziesz lamele do wnętrz w każdym stylu. Lamele - elementy dekoracyjne z ustawionych równolegle listew - cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Nic
Dom Listwy i panele Dynamic Decor - klucz do elegancji we wnętrzu
2024-04-19 | 12:00

Listwy i panele Dynamic Decor - klucz do elegancji we wnętrzu

Listwy - przypodłogowe, ścienne i karniszowe - marki Dynamic Decor to stylowy i praktyczny element wykończenia. Do kupienia w salonach Dekorian Home. Nowością są lamelowe panele

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.