Komunikaty PR

Świąteczne porządki

2020-12-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Każda drewniana podłoga wymaga pielęgnacji oraz okresowej konserwacji, w innym wypadku może stracić swoje walory estetyczne i praktyczne. Jednak zimą pielęgnacja ta wymaga przestrzegania kilki ważnych zasad.

 

Odpowiedni poziom wilgotności powietrza

Drewno dębowe jest materiałem higroskopijnym, które reaguje na zmieniające się warunki w otoczeniu. Jeśli nie zadbamy o właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniu, na posadzce mogą pojawić się szczeliny, pęknięcia czy wybrzuszenia. - Na etapie montażu podłogi, elementem zapobiegania takim sytuacjom jest pozostawienie szczeliny dylatacyjnej (równej grubości deski) min. przy ścianach, wokół filarów, czy np. rur. Wilgotność powietrza trzeba kontrolować także podczas eksploatacji podłogi. To kwestia istotna przez cały rok, ale zimą zwłaszcza; gdy powietrze jest suche, a okna otwierane rzadziej niż latem czy wiosną - mówi Sebastian Kos, ekspert marki Chapel Parket. Jeśli poziom wilgotności jest zbyt duży, zadbajmy o odpowiednią cyrkulację powietrza. Z kolei przy niskiej wilgotności najrozsądniej zaopatrzyć się w nawilżacz. Przypominamy: optymalny poziom wilgotności względnej powinien mieścić się w przedziale 45-60 proc., natomiast temperatura powinna wynosić od 15 do 24 stopni Celsjusza. Warto dodać, że takie warunki są korzystne nie tylko dla drewna, ale również domowników.

 

Stopniowe przygotowanie do sezon grzewczego

Coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe, na którym montowane może być naturalne drewno. Co zrobić, by w pełni cieszyć się z tego rozwiązania? - Maksymalna temperatura użytkowa mierzona przy posadzce nie powinna przekraczać 28 stopni Celsjusza. Temperatura powinna być stopniowo zmieniana, maksymalnie o 1-2 stopnie dziennie. To niezwykle istotne, szczególnie na początku sezonu grzewczego oraz po jego zakończeniu. Gwałtowne zmiany temperatur mogą doprowadzić do uszkodzenia podłogi. Niekorzystne są również znaczące różnice między temperaturą w dzień i w nocy - przypomina Sebastian Kos.

 

Właściwa pielęgnacja

O tym, jak odpowiednio dbać o dębową podłogę, powinien poinformować nas sam producent. W ulotce dołączonej do zakupionego towaru zawarte są najważniejsze informacje dotyczące okresowej konserwacji oraz codziennej pielęgnacji. Stosujmy się do wszystkich zaleceń i wskazówek dotyczących podłogi (warto zakupić polecane środki czystości czy stosować się do terminów olejowania). Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza podłoga będzie piękna i funkcjonalna przez długie lata.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.