Komunikaty PR

ŚWIATOWA PREMIERA „DREAM REQUIEM” RUFUSA WAINWRIGHTA Z MERYL STREEP NA ARTE.TV

2024-06-13  |  01:00
Biuro prasowe

Amerykańska aktorka Meryl Streep, ikona hollywoodzkiego kina, zdobywczyni 3 Oscarów, 9 Złotych Globów i dwóch Złotych Palm, w tym tegorocznej za całokształt twórczości, wystąpi w najnowszym recitalu „Dream Requiem” Rufusa Wainwrighta. Światowa premiera odbędzie się w piątek, 14 czerwca o godz. 20:00 w Auditorium de Radio France. Utwór poprowadzi fiński dyrygent Mikko Franck, wystąpi sopranistka Anna Prohaska wraz z Orkiestrą Filharmoniczną Francuskiego Radia. Transmisję z wydarzenia będzie można zobaczyć bezpłatnie na platformie ARTE.tv pod linkiem „DREAM REQUIEM” RUFUSA WAINWRIGHTA Z UDZIAŁEM MERYL STREEP | ARTE po polsku. Utwór będzie dostępny w sekcji ARTE Concert.

Rufus Wainwright, amerykański piosenkarz, dla którego nie istnieją rzeczy niemożliwe, skomponował „Dream Requiem” ku pamięci ofiar pandemii COVID-19. Jego utwór to połączenie dwóch muzycznych i twórczych pomysłów, które rozwinęły się i zaistniały razem przez dwa dramatyczne doświadczenia, które miały miejsce w 2020 roku - pandemię i pożary Kalifornii.

Napisanie Requiem w czasie pandemii Covid wydawało mu się zarówno bardzo ambitnym, jak i niezwykle trafnym pomysłem. Jak sam mówi: Requiem dla ludzi, których straciliśmy w tym kryzysie, dla przeszłości, od której jesteśmy odcięci i dla przyszłości, z którą nie wiemy jeszcze, jak się połączyć, Requiem dla kontaktów międzyludzkich, solidarności i ludzkiego głosu, z których wszystkie stały się niebezpieczne i zaraźliwe podczas pandemii. Zastanawiając się nad niedawnym wzrostem liczby klęsk żywiołowych, Rufus Wainwright połączył łaciński tekst mszy Requiem z apokaliptycznym wierszem Byrona „The Darkness”, napisanym po erupcji wulkanu Tambora w 1815 roku, która spowodowała coś, co nazwano „rokiem bez lata”. To właśnie ten wiersz, w czasie premiery „Dream Requiem”, ma wyrecytować Meryl Streep. 

- Podobnie jak reszta świata, podziwiam Meryl Streep, odkąd zobaczyłem jej pierwszy film. Miałem przyjemność znać ją osobiście przez wiele lat i oprócz tego, że jest najbardziej niesamowitą aktorką, jest także jedną z najbardziej hojnych istot ludzkich, jakie znam. Jej udział w światowej premierze „Dream Requiem” to zaszczyt przekraczający wszystko, na co mogłem mieć nadzieję. Dziękuję Meryl za zaufanie i oddanie tej pracy swojego niezrównanego głosu, serca i ducha – mówi wzruszony Rufus Wainwright, komentując współpracę z aktorką.

 

O ARTE.tv

ARTE.tv to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego ARTE, istniejącego na rynku już od 30 lat. ARTE.tv ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona Europejczyków poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej.

Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE - nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce.

Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV i na kanale na YouTubie https://www.youtube.com/c/ARTEtvDokumenty.

Więcej informacji i nowości znaleźć można na Facebooku, Instagramie platformy oraz na kanale X.

Aby otrzymywać cotygodniowy newsletter z nowościami ARTE.tv można zapisać się na stronie https://www.arte.tv/pl/articles/newsletter .

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film RUSZA NABÓR NA WARSZTATY PODCZAS ANIMARKT STOP MOTION FORUM Biuro prasowe
2024-07-23 | 01:00

RUSZA NABÓR NA WARSZTATY PODCZAS ANIMARKT STOP MOTION FORUM

Jak zbudować lalkę animacyjną? Z jakich technik mimiki twarzy skorzystać? I jak odtworzyć płynność ruchu ciała? Przez tajniki pracy twórców i animatorów podczas
Film Fundacja Avalon partnerem społecznym filmu „Drużyna A(A)”
2024-07-22 | 11:00

Fundacja Avalon partnerem społecznym filmu „Drużyna A(A)”

Czwórka alkoholików i dwie cysterny spirytusu do przeszmuglowania w słusznej sprawie. Co może pójść nie tak? Odpowiedź widzowie poznają już 20 września, gdy
Film IGRZYSKA OLIMPIJSKIE NA ARTE.TV
2024-07-18 | 01:00

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE NA ARTE.TV

W piątek, 26 lipca, rozpoczną się wyczekiwane XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Ta największa i najbardziej prestiżowa impreza sportowa odbywa się co cztery lata i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.