Komunikaty PR

System Invisalign – jakie technologie stoją za prostym uśmiechem?

2022-05-13  |  09:00

System Invisalign, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie, kontynuuje wprowadzanie innowacji, czyniąc nakładki bardziej postępowymi i komfortowymi niż standardowe aparaty ortodontyczne, w celu zapewnienia lepszego leczenia wszystkim pacjentom.

O ile dość łatwo zrozumieć, w jaki sposób tradycyjne aparaty ortodontyczne prostują zęby, o tyle mechanika działania przezroczystych nakładek może wydawać się zagadkowa. W rzeczywistości nakładki Invisalign są wyrobem medycznym, który może być stosowany wyłącznie przez przeszkolonych lekarzy.

Przezroczyste nakładki Invisalign są wykonane z  elastycznego tworzywa sztucznego – opatentowanego materiału termoplastycznego o nazwie SmartTrack, stworzonego wyłącznie do leczenia systemem Invisalign. Materiał został wyselekcjonowany spośród ponad 250 propozycji i pomaga lekarzom w uzyskaniu optymalnych rezultatów leczenia, począwszy od precyzyjniejszego i bardziej przewidywalnego planowania, dzięki któremu zęby pacjenta wyrównywane są w komfortowy dla niego sposób. Materiał zapewnia stały rozkład sił, które poprawiają kontrolę ruchów zębów i jednocześnie pozostają delikatne dla jamy ustnej. Materiał SmartTrack łączy komfort z efektywnością u każdego pacjenta.

System został zaprojektowany tak, by w razie potrzeby precyzyjnie dostosować siły nacisku, aby osiągnąć bardziej przewidywalne ruchy zębów. Funkcje SmartForce wykorzystywane wyłącznie w systemie Invisalign, pomagają rozwiązać wiele problemów związanych z wadami zgryzu. Technologia ta umożliwia także leczenie prostych i bardziej złożonych typów wad, takich jak stłoczenia, przodozgryz, tyłozgryz, a nawet zgryz krzyżowy.

Priorytetową funkcją systemu Invisalign jest przewidywalność, a utrzymanie odpowiedniej kontroli nad leczeniem umożliwia technologia SmartStage. Dzięki wykorzystaniu skanerów wewnątrzustnych 3D, możliwe jest nie tylko zaplanowanie ruchu każdego zęba w określonej kolejności i we właściwym czasie, ale także zrezygnowanie z tradycyjnych, mniej komfortowych wycisków ortodontycznych. Efekty można zobaczyć jeszcze przed rozpoczęciem leczenia – każdy etap jest precyzyjnie odwzorowywany przez ekspertów, aby metamorfoza uśmiechu przebiegała jak najsprawniej.

Aplikacja MyInvisalign pozwala na utrzymywanie stałego kontaktu z lekarzem podczas całego procesu leczenia oraz dzielenie się swoimi doświadczeniami z leczenia Invisalign. Aplikacja obsługuje trackery, które monitorują, na jakim etapie leczenia znajduje się pacjent, odlicza czas do następnego zestawu nakładek, a także zawiera kalendarz wizyt kontrolnych. Możliwość obejrzenia i udostępnienia wizualizacji uśmiechu „przed i po” zapewnia dodatkową motywację i inspirację dla pacjentów, którzy pracują nad nowym uśmiechem.

– Jako Align Technology jesteśmy dumni z ciągłego wprowadzania innowacji dla systemu Invisalign i innych naszych usług. Bezapelacyjnie wynik leczenia pacjentów jest najwyższym priorytetem, zarówno dla lekarzy Invisalign, jak i dla nas. Leczenie Invisalign to dla pacjentów ekscytująca podróż w kierunku lepszego, piękniejszego uśmiechu, dlatego stawiamy na ulepszanie jej pod względem komfortu, wyników i doświadczenia pacjenta – komentuje Markus Sebastian, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający Align Technology, EMEA.

Dzięki innowacyjnej technologii stojącej za systemem Invisalign certyfikowani lekarze pomagają w przemianie milionów uśmiechów na całym świecie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.