System rynnowy bez zbędnych detali - hak ukryty marki Q Stalyo
Orchidea Creative Group
ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Q Stalyo to ekonomiczna marka firmy Galeco. Oferuje ona minimalistyczne systemy rynnowe, stanowiące rozwiązanie korzystne pod względem kosztów, a jednocześnie gwarantujące bardzo dobrą jakość i estetykę. Wieloletnie doświadczenie i wiedza ekspertów Galeco, a także uważna obserwacja rynku, pozwoliły stworzyć markę, która wpisuje się w najnowsze trendy architektoniczne. Jednym z elementów, który dopasowuje system do wymagań współczesnego budownictwa, jest nowość w ofercie Q Stalyo - niewidoczny na elewacji hak ukryty.
Dwa systemy
W katalogu marki Q Stalyo znajdują się dwa systemy rynnowe: Q Stalyo PRO i Q Stalyo MIX-PRO. W obu przekrój rynny jest prostokątny, różnią się między sobą tym, że PRO ma poziom rynnowy i spustowy wykonane ze stali, natomiast MIX-PRO łączy dwa rodzaje materiałów – pion spustowy jest z PVC, a poziom rynnowy ze stali. Dzięki temu rozwiązaniu, udało się obniżyć koszt systemu, co stanowi odpowiedź na potrzeby deweloperów i inwestorów indywidualnych poszukujących niskobudżetowych, ale jednocześnie estetycznych rozwiązań.
Dla ceniących minimalizm
Hak to istotny element podtrzymujący rynnę. Pierwotnie w obu systemach można było zamontować tylko hak płaski, który jednak był widoczny dla każdego, kto dokładniej przyjrzał się elewacji budynku.
- W dzisiejszych czasach klienci są coraz bardziej wymagający, a w architekturze panuje moda na proste formy – mówi Marcin Przybyłek, dyrektor ds. koordynacji wdrożeń nowych projektów w firmie Galeco. - Wielu inwestorów nie chce widzieć na elewacji zbyt dużej liczby detali. Właśnie dla nich zaprojektowaliśmy hak ukryty, który jest niewidoczny po montażu systemu rynnowego. To rozwiązanie chronione patentem przez Q Stalyo jest innowacyjne i ekonomiczne. Dzięki niemu nie trzeba korzystać z maskownic będących dodatkowym, dość kosztownym dla klienta elementem.
Bez rewolucji w montażu
Hak wykonany został z blachy stalowej 4,0 x 25 mm, malowanej proszkowo. Spełnia wymogi normy PN-EN 1462:2006 w najwyższej klasie obciążenia H. Zalecany przez Q Stalyo maksymalny rozstaw haka ukrytego to 55 cm. Jego montaż jest zbliżony do montażu haka klasycznego i odbywa się na samym początku prac. Różnica polega na tym, że wchodzi on do wnętrza rynny, a nie opasa jej od zewnątrz.
Hak ukryty posiada od dołu stopkę, która zwiększa jego wytrzymałość i stabilność. Dodatkowo od czoła rynny na kapinosie zapina się blaszkę wzmacniającą, chroniącą rynnę przed wypięciem podczas wykonywania prac dekarskich na dachu oraz uszkodzeniem i wypięciem rynny w okresie zimowym, gdy z połaci dachowej osuwa się śnieg.
- Nowy hak cieszy się sporym zainteresowaniem – opowiada Marcin Przybyłek. – Klienci zwracają uwagę na jego innowacyjną konstrukcję, końcowy efekt wizualny i cenę, dlatego spełnia oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. Jego montaż jest natomiast bardzo prosty i bezpieczny dla dekarzy. Hak, pomimo tego, iż pojawił się w ofercie stosunkowo niedawno, jest już oferowany na dużych inwestycjach deweloperskich oraz cieszy się niemałym zainteresowaniem wśród architektów i inwestorów indywidualnych ze względu na swoją podwójną funkcję - haka i maskownicy.
Q Stalyo to najnowsza, ekonomiczna marka Galeco – czołowego dostawcy systemów odprowadzenia wody deszczowej. 25-letnie doświadczenie w branży i skoncentrowanie na zaspokajaniu potrzeb klienta skłoniły firmę Galeco do stworzenia odrębnej marki, która łączy w sobie wysoką jakość i estetykę z optymalizacją kosztów. Minimalistyczna stylistyka i prostokątne kształty systemów rynnowych Q Stalyo to odpowiedź na współczesne trendy w architekturze. Uproszczenie systemu i innowacyjne rozwiązania nie tylko ułatwiają i przyspieszają montaż, ale też pozwalają na zmniejszenie wydatków.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.