Komunikaty PR

System szkół z internatem w USA. Wywiad z Billem Newmanem

2022-12-22  |  16:30
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Bromski
Bromo

ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl

Zapraszamy na wywiad z Billem Newmanem z North Country School, na temat edukacji w USA i systemu szkół z internatem w Ameryce.

Co wyróżnia tzw "boarding schools" w USA?

W żadnej innej placówce oświatowej nie znajdziesz takiego stopnia indywidualnej troski i uwagi uczniów, jak w szkole z internatem. Musisz zrozumieć, że nauczyciel w szkole z internatem wykonuje trzy razy więcej pracy niż nauczyciel w szkole prywatnej lub publicznej. Są to rzadkie osoby, które zobowiązały się do monastycznego stylu życia i które poświęcają swoją niepodzielną uwagę swoim uczniom. Są rodzicami domu lub akademika; trenują co najmniej dwa pełne sezony; są głowami stołów do posiłków; są na wieczornej sali do nauki; ORAZ muszą zapewnić weekendowe zajęcia i nadzór.

Jakie są główne róznice jeśli chodzi o nauczanie?

Nauczyciele w szkole z internatem mogą łatwo rozpoznać zmiany w zachowaniu, nastroju i odpowiednio zareagować. Twierdzę, że ci nauczyciele znają swoich uczniów lepiej niż ich rodzice, ponieważ spędzają niezliczone godziny z każdym i każdym… każdego dnia. Dzięki temu lepiej rozumiemy, w jaki sposób uczniowie się uczą i jak nauczyciele mogą następnie różnicować swój program nauczania w ramach każdej klasy. Kto potrzebuje więcej wyzwań? Kto potrzebuje więcej wsparcia naprawczego? W szkole z internatem średnia wielkość klasy wynosi od 10 do 15 uczniów. Nie ma tylnego rzędu i nie ma kryjówki. Każdy uczeń rozumie, że musi przyjść na zajęcia przygotowany i gotowy do udziału.

Prosze opowiedzieć o tym, jak wygląda nauka w North Country School.

Wszystko to odbywa się na pięknym kampusie o powierzchni 220 akrów, który postrzegamy jako przedłużenie naszych klas. Żadna inna szkoła naszego typu nie stosuje modelu opartego na miejscu w takim stopniu jak my, ponieważ żadna inna szkoła z internatem dla juniorów nie znajduje się w górach Adirondack na obrzeżach Lake Placid w stanie Nowy Jork, gdzie odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1932 i 1980 roku. Tak więc, oprócz świata przyrody, nasi uczniowie mają dostęp do wszystkich obiektów olimpijskich, w tym owalu do łyżwiarstwa szybkiego, skoczni narciarskich. bobsleje i saneczkarstwo, aw każde wtorkowe popołudnie jazda na nartach w Whiteface Mountain. Oferujemy tak zwane stypendia za zasługi dla naprawdę wyjątkowych studentów, którzy będą mieli realny wpływ na naszą społeczność. Nie planujemy otwierania innych szkół w USA, ponieważ nigdy nie znajdziesz tak sielankowej scenerii, która służy również jako laboratorium edukacyjne. Mam nadzieję, że daje to nieco lepszy wgląd nie tylko w wyjątkową wartość szkół z internatem, ale także w wyjątkowy charakter, który definiuje North Country School.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Bromo
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Jak zaprowadzić pokój między rodzeństwem? Biuro prasowe
2024-08-09 | 14:15

Jak zaprowadzić pokój między rodzeństwem?

Więź między rodzeństwem jest niezwykle ważna, jednak czasami dochodzi do konfliktów. Jakie są przyczyny kłótni między dziećmi i co zrobić, aby takich spięć było w domu
Dziecko Wyprawka szkolna za 50 złotych? W Pepco to możliwe!
2024-08-09 | 14:00

Wyprawka szkolna za 50 złotych? W Pepco to możliwe!

Wyprawka szkolna za 50 złotych? W Pepco to możliwe! Już niedługo w szkołach wybrzmi dzwonek, a uczniowie zasiądą w ławkach po wakacyjnej przerwie. To właśnie z myślą o nich i ich
Dziecko Wakacje pod hasłem nauki z Adamed SmartUP
2024-08-07 | 17:00

Wakacje pod hasłem nauki z Adamed SmartUP

Już po raz dziesiąty młodzi entuzjaści nauk ścisłych i przyrodniczych spędzili część swoich wakacji na realizowaniu marzeń i rozwijaniu pasji. W połowie lipca 50

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.