Komunikaty PR

Szach-mat! Łazienka w matowym wydaniu

2021-08-05  |  16:20
Biuro prasowe
Do pobrania TECE ( 0.56 MB )

Jeszcze do niedawna pomieszczenia sanitarne urządzaliśmy na wysoki połysk. Królował na płytkach ceramicznych, frontach zabudowy meblowej, jak i w wykończeniu armatury. Z czasem został zdetronizowany przez alternatywny kierunek w aranżacji. Pokochaliśmy matowe detale, doceniając ich wysublimowany i nowoczesny charakter.

Matowe wykończenie uznawane jest za bardziej naturalne i przyjazne odbiorcy. Jest subtelne, bardziej wysmakowane, przyjemne w dotyku, a w odbiorze wizualnym pozbawione chłodu. Sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Posiada także walory funkcjonalne, bowiem, w porównaniu z powierzchniami z połyskiem, jest łatwiejsze do utrzymania w czystości. Kolorami, które dobrze czują się w macie, są między innymi najbardziej uniwersalne, klasyczne i ponadczasowe barwy, czyli czerń i biel. Warto wprowadzić je do wnętrz choćby w postaci detali, takich jak nowe modele przycisków spłukujących serii TECEloop, TECEnow i TECEsolid.

W barwach szachowych

Matowe przyciski spłukujące są niezwykle uniwersalne. Znajdują zastosowanie w łazienkach stonowanych, jak również w tych z połyskiem. Harmonijnie współgrają z matowymi płytkami i ceramiką, z drugiej strony doskonale prezentują się także na tle błyszczących i kontrastujących elementów. Posiadają także dodatkową zaletę – są łatwe w utrzymaniu w czystości, a dzięki odpowiedniej powłoce, nie są na nich widoczne ślady użytkowania.

W ramach serii TECEloop znajdziemy dwa nowe modele dostępne w wariancie czarny i biały matowy. Przyciski wyróżniają się satynowym wykończeniem, zostały wykonane z tworzywa i wyposażone w dwa okrągłe klawisze. Dzięki zastosowaniu specjalnej ramki montażowej i dystansowej mogą być zlicowane w powierzchnią ściany. Wpisują się w industrialny styl łazienek, jak również w bardziej subtelny i minimalistyczny trend.

Ciekawą propozycją, stworzoną z myślą o zwolennikach prostoty i uniwersalnych rozwiązań, jest także nowy przycisk TECEnow w wariancie biały matowy. Podobnie jak TECEloop został wykonany z tworzywa i może być montowany w sposób zlicowany, przy pomocy ramki montażowej i dystansowej. Odróżnia go jednak kształt i wielkość klawiszy. W ramach serii TECEnow znajdziemy także inne modele matowych przycisków – czarny i chrom.

Solidny minimalizm

Ofertę matowych rozwiązań poszerzają dwie serie – przyciski manualne i elektronika TECEsolid. Obie wyróżniają się minimalistycznym designem, subtelną, geometryczną formą oraz przemyślaną konstrukcją. Przyciski o grubości zaledwie 6 mm zostały wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane warstwowo: 2 mm płytka metalowa chroni ramkę montażową przed uszkodzeniami, wynikającymi m.in. ze zwiększonej częstotliwości użytkowania. Co więcej - ramka może być dodatkowo przymocowana w niewidoczny sposób i zabezpieczona przed kradzieżą.

W przypadku elektroniki TECEsolid, z bezdotykowym systemem uruchamiającym, czarne i białe matowe wykończenie idzie w parze z technologią, a tym samym przyciski wyznaczają nowe standardy higieny i bezpieczeństwa. Po raz pierwszy zastosowano tu innowacyjny typ czujnika wywodzący się z technologii wykorzystywanej w aparatach fotograficznych. Precyzyjnie wykrywa on bezdotykową aktywację spłukiwania, odróżnia ją od innych ruchów użytkownika, a przyciski podświetlają się wyłącznie w sytuacji, gdy zbliży się on do toalety. To wszystko pozwala ograniczyć niezamierzone uruchamianie spłuczki.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.