SZACHOWE MISTRZOSTWA GWIAZD - PO RAZ DRUGI W POLSCE!
Już 17 marca 2020 r. na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się Szachowe Mistrzostwa Gwiazd! W związku z tym, że pierwsza impreza zakończyła się ogromnym sukcesem, postanowiono kontynuować to wydarzenie. Znane osoby z polskiego show-biznesu, dziennikarze czy biznesmeni będą mieli okazję zmierzyć się przy szachownicy pod okiem pasjonata szachów, Michała Kanarkiewicza! Będzie to wieczór pełen emocji, strategicznych przemyśleń oraz zdrowej rywalizacji. Na dodatek pozwoli na produktywne spędzenie ostatnich dni zimy przy dobrej zabawie.
Przypomnijmy, że I edycja Szachowych Mistrzostw Gwiazd odbyła się 27 listopada 2019 r., na PGE Narodowym w Warszawie. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia niezmiennie jest Michał Kanarkiewicz, wielki pasjonat szachów, autor książek, mówca inspiracyjny, który wykorzystuje strategiczne myślenie w biznesie. Honorowy patronat nad Szachowymi Mistrzostwami Gwiazd objęło Ministerstwo Sportu. W tamtym roku sędzią wydarzenia był Andrzej Filipowicz (to właśnie on sędziował w meczu Anand-Carlsen o Mistrzostwo Świata w 2014 r.), w tym roku również zaszczyci nas swoją obecnością. W emocjonujących rozgrywkach wzięli udział: Jarosław Kret z synem Franciszkiem, Dariusz Kordek z synem Maksymilianem, Artur Chamski z bratanicą Kaliną, Sławomir Doliniec, Marcin Pawłowski - Pawbeats, Łukasz Tomczyk, Anita Tomczyk, Marlena Szmaja, Artur Bednarz, Dagmara Kowalska, Żora Koroliov, Thomas Martin. Wśród gości na PGE Narodowym pojawiła się także Agnieszka Rylik. Jednakże, zwycięzca mógł być tylko jeden – został nim Sławomir Doliniec. Drugie miejsce zajął Pawbeats, a ostatnie miejsce na podium należało do Artura Bednarza. Tak jak w poprzednim roku, tak i w tym najważniejszym elementem gry będzie duch zdrowej rywalizacji. Umiejętności szachowe zdecydują o zwycięzcy, ale to dobra zabawa zaważy na jakości wydarzenia. Impreza poprzedniego roku odbiła się dużym echem, dlatego z niecierpliwością wyczekiwany jest następny zwycięzca.
Najważniejszym celem tych szachowych rozgrywek jest popularyzacja tej inteligentnej, strategicznej gry, która przez setki lat była ulubioną rozrywką królów, a w dzisiejszych czasach jest niewystarczająco doceniana. Michał Kanarkiewicz pragnie pokazać, że, wbrew powszechnej opinii, wcale nie jest to nudna dyscyplina i w szachy może grać każdy, niezależnie od wieku – nie tylko dla swojego rozwoju, ale także aby po prostu przyjemnie i produktywnie spędzić czas.
- I edycja Szachowych Mistrzostw Gwiazd to dla mnie wyjątkowa okazja do zaproszenia znanych i lubianych do szachownicy. Cieszę się, że moje zaproszenie zostało tak chętnie przyjęte oraz to, że niektórzy zabrali ze sobą dzieci – pozwala to kształtować nam mądrzejsze społeczeństwo. Wszystko wskazuje również na to, że druga edycja będzie jeszcze lepsza od pierwszej – coraz więcej gwiazd oraz dziennikarzy potwierdza mi swój udział w imprezie– opowiada Michał Kanarkiewicz
Gwiazdy show-biznesu, które były obecne na wydarzeniu z pewnością to potwierdzą i są na to najlepszym dowodem!
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.