Szachy nowym trendem na TikToku. SzachMajk uczy zasad gry, która święci triumfy
Połączył popularność platformy społecznościowej i jeden z najmodniejszych trendów, który od lat jest jego pasją. Szachy, które wykorzystuje również w swojej pracy zawodowej, stały się również modne za sprawą serialowego hitu Netflixa „Gambit królowej”. Wykorzystał wszystkie te okoliczności i możliwości, i dziś jest najchętniej oglądanym tiktokerem, który zdradza zasady królewskiej gry. SzachMajk, czy Michał Kanarkiewicz, odniósł niebywały sukces już po publikacji pierwszego filmiku na TikToku.
Statystyki potwierdzają, że użytkownicy bijącej ostatnio rekordy platformy społecznościowej szukają jakościowego contentu i rozwojowych treści. Obserwujemy wzrost liczby twórców, którzy dzielą się cenną wiedzą i doświadczeniem. Swoją pasją postanowił podzielić się również Michał Kanarkiewicz, znany na TikToku jako SzachMajk. Na początku tego roku dodał pierwsze video, w którym pokazał jak wygrać w szachy w dwóch ruchach. W ten sposób zdobył uznanie oraz sympatię widzów i stał się najpopularniejszym polskim twórcą na tej platformie, który w nagranych przez siebie filmikach wyjaśnia zasady gry w szachy oraz zdradza triki na szybkie zwycięstwo.
To niebywałe, jak pierwszy filmik szybko stał się viralem. W jeden dzień SzachMajk miał 1,3 mln wyświetleń. Obecnie ma on o ponad milion więcej. Po ogromnym sukcesie pierwszego video, idąc za ciosem, twórca dodawał kolejne filmiki. I w ten oto sposób ma ponad 64 tys. obserwujących i ponad 10 mln wyświetleń po nieco ponad 60 dniach od premiery! Na TikToku wyprzedzają go tylko globalne marki jak chess.com. W tym momencie jest najpopularniejszym tiktokerem uczącym gry w szachy w Polsce, natomiast na świecie zajmuje pod tym względem 5 miejsce.
– Cieszę się, że moje filmiki cieszą się tak dużą popularnością. Wzrost zainteresowania szachami obserwuję od kilku lat. Dzięki „Gambit Królowej” ten wzrost przyspieszył. Fascynacja tą grą na TikToku i innych mediach społecznościowych potwierdza, że odbiorcy są głodni ambitnych treści, które nie tylko bawią, ale i przekazują wartościową wiedzę – mówi Michał Kanarkiewicz, autor 6 książek, m.in. właśnie o szachach, mówca inspiracyjny i wykładowca MBA.
SzachMajk oprócz tworzenia treści na TikToka, na którym zdobył sukces, publikuje dłuższe filmy edukacyjne o szachach na YouTube. Misją i marzeniem Michała Kanarkiewicza jest, by 10 milionów Polaków nauczyło się grać w szachy. Własną popularność na kanałach społecznościowych wykorzystuje do ich osiągnięcia.
Michał „SzachMajk" Kanarkiewicz – utytułowany szachista, Trener Szachowy Gwiazd oraz popularyzator gry w szachy w Polsce. W 2020 roku zremisował w symultanicznej partii szachów z dwunastym szachowym mistrzem świata Anatolijem Karpowem. Tworzy treści edukacyjne w sieci (głównie na TikToku i YouTube) jako Michał „SzachMajk" Kanarkiewicz. Autor 6 książek oraz licznych artykułów dotyczących korzyści płynących z gry w szachy. Marzeniem i misją Michała Kanarkiewicza jest, by 10 milionów Polaków nauczyło się grać w szachy.
Więcej o dzialności Michale znajdziemy tu: https://szachmajk.pl/
Kontakt dla mediów:
Agencja Face it! Inga Ryfka, e-mail: i.ryfka@agencjafaceit.pl, tel. 790 393 471

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.