Komunikaty PR

Szczelny montaż membran dachowych

2020-02-20  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Nieszczelne pokrycie dachowe jest częstą przyczyną wychłodzenia budynku. Niekontrolowana ucieczka ciepła tą drogą oznacza niski komfort użytkowania obiektu, a także horrendalne rachunki za ogrzewanie. W celu zapewnienia szczelności dachu powszechnie stosowane są membrany dachowe, które zabezpieczają warstwę izolacji termicznej przed szkodliwym działaniem wilgoci. Jednak aby materiał izolacyjny nie uległ degradacji – muszą być one prawidłowo połączone. „Właściwe uszczelnienia podczas montażu membran dachowych zaczynają odgrywać coraz większą rolę we współczesnym, energooszczędnym budownictwie. Połączenie na zakład z całą pewnością nie wystarcza. Skutecznym rozwiązaniem są wysokiej jakości taśmy do sklejenia membran, dzięki którym zadbamy o szczelność dachu zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz” – podkreśla Rafał Grzęda, doradca techniczny firmy Soudal.

Do połączenia membran stosowanych przy paroizolacji dachu (uszczelnienie wewnętrzne) zalecana jest taśma Soudatape Connect lub Soudatape Flex firmy Soudal. Obie taśmy mają perfekcyjną przyczepność do wszelkiego typu membran i pokryte są nieagresywnym klejem PSA, który zapewnia natychmiastowe mocowanie oraz jest bezpieczny dla każdego rodzaju podłoża. Ponadto Soudatape Flex, dzięki dodatkowemu zbrojeniu nośnika, jest wysoce odporna na rozdzieranie, przebicie i inne uszkodzenia mechaniczne. Połączenia membran paroizolacyjnych wykonamy również za pomocą gotowego do użycia kleju-uszczelniacza Vapourseal marki Soudal, który jest trwale elastyczny, nie ścieka z powierzchni pionowych i nie wymaga dodatkowych primerów ani gruntów.

Natomiast do sklejenia membran paroprzepuszczalnych (zewnętrzne uszczelnienie dachu) przeznaczona jest taśma paroprzepuszczalna Soudatape Facade, także pokryta paskiem kleju PSA. Jest ona odporna na wilgoć, wytrzymała mechanicznie i elastyczna, co gwarantuje prawidłowe wykonanie pracy praktycznie w każdych warunkach.

Aby montaż membran dachowych był opłacalną inwestycją, należy je prawidłowo doszczelnić. Zastosowanie materiałów dekarskich firmy Soudal umożliwi nam precyzyjne sklejenie membran, a co za tym idzie – pozwoli uniknąć dużych strat ciepła w budynku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Domowa biblioteczka – jak ją urządzić, by czytanie było jeszcze przyjemniejsze? Biuro prasowe
2020-04-03 | 15:25

Domowa biblioteczka – jak ją urządzić, by czytanie było jeszcze przyjemniejsze?

Miejsce na książki w mieszkaniu to sprawa priorytetowa dla każdego miłośnika czytelnictwa. Właściwie rozmieszczone i poukładane lektury zachęcają, by po nie sięgnąć, nie niszczą się
Dom BRAK ZDJĘCIA
2020-04-03 | 01:00

Nowości kolorystyczne Beckers Designer Universal do drewna i metalu

Stare meble straciły swój dawny blask i wymagają renowacji? Wiele kolorowych pomysłów na odświeżenie elementów wyposażenia wnętrz wykonanych z drewna i metalu dostarczy emalia Beckers Designer Universal. Dostępna w
Dom Wadi wyróżniona tytułem must have
2020-04-02 | 17:00

Wadi wyróżniona tytułem must have

Kolekcja Wadi, na którą składają się sofa, fotel i pufa ujrzała światło dzienne 5 marca, podczas prezentacji pięciu nowych kolekcji Nobonobo. Niespełna miesiąc po

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Karolina Gilon: Widzę się w roli jurorki. Może zagram w filmie i poprowadzę festiwal muzyczny

Modelka nie kryje satysfakcji z tego, że jej kariera w Polsacie nabrała szybkiego tempa. W przyszłości chciałaby jeszcze sprawdzić się w roli gospodyni dużego festiwalu muzycznego i jurorki w talent show. Karolina Gilon ma w zanadrzu jeszcze wiele umiejętności, niewykluczone więc, że kiedyś zaprezentuje się na parkiecie „Tańca z gwiazdami” bądź w innym popularnym programie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Seriale

Wiktoria Gąsiewska: Moja buzia dosyć mocno się zmieniła od czasu początków „Rodzinki.pl”. Fajnie zobaczyć coś, co się nagrywało 5–10 lat temu

„Rodzinka.pl” to serial telewizyjny, który przez wiele lat cieszył się ogromną popularnością. Niedawno media obiegła wiadomość, że projekt został zakończony. W konsekwencji 15. sezon serialu okazał się ostatnim. Aktorzy otwarcie przyznają, że nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Wiktoria Gąsiewska, która przez lata wcielała się w rolę Agaty, tłumaczy, że dla wszystkich była to zarówno niespodziewana, jak i bardzo przykra wiadomość.

Żywienie

Magda Gessler: W tych trudnych czasach należy zachować dietę bardzo bogatą w witaminę C. Uodparniają kiszonki, kwaśnica, żurek, sok z malin

Restauratorka tłumaczy, że jednym ze sposobów ograniczenia ryzyka zachorowania na COVID-19 jest włączenie do diety bardzo dużej ilości witaminy C, która podnosi odporność. Są w nią bogate między innymi wszelkiego rodzaju kiszonki, konfitury i soki. Ostatnio zdecydowała się na otwarcie sklepu internetowego Schronisko Smaków, w którego ofercie są przetwory i dania takie jak żurek czy kwaśnica.