Szlachetna Paczka od Irydu – pełna dobra i nadziei
Są takie domy, gdzie brakuje dosłownie wszystkiego, są takie rodziny gdzie dzieci o zabawkach mogą tylko pomarzyć, bo rodzicom nie starcza do „pierwszego”. Dlatego Firma Iryd, działająca w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej, włączyła się w charytatywne przedświąteczne działania w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Inicjatywa ta jest organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna i ma na celu materialne i mentalne wsparcie rodzin oraz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
Szlachetna Paczka to projekt, który opiera się na zasadzie "mądrej pomocy", dając rodzinom narzędzia do samodzielnego radzenia sobie z problemami.
- W ramach akcji postanowiliśmy wspomóc wiele ubogich rodzin z powiatu gołdapskiego. Zauważając brak podstawowych przedmiotów niezbędnych do życia w niektórych domach, kupiliśmy m.in. piekarnik, zabawki, laptopy, grille elektryczne, myszki, konsole intendo, gofrownice i wiele innych potrzebnych artykułów. Chcemy choć trochę ulżyć tym, których życie nie rozpieszcza i ofiarować im coś więcej niż te przedmioty. Pragniemy obudzić w nich nadzieję na to, że może być lepiej – mówi Kamil Dyszkiewicz, dyrektor zakładu.
Inicjatywa wsparcia nabrała mocy dzięki gorącemu zaangażowaniu młodych serc z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Gołdapi. To właśnie w ich rękach zrodził się iskierka dobra, która rozpalała się w płomień solidarności. Dyrektor Piotr Bartoszuk, będący nie tylko przewodnikiem edukacji zawodowej, ale również mentorem społecznego zaangażowania, stanął na czele tej szlachetnej misji.
Młodzież zwróciła się do firmy Iryd z jednym pytaniem: "Czy możemy wspólnie pomóc tym, którzy tego potrzebują?”. Odpowiedź mogła być tylko jedna.
- W sumie wsparliśmy trzech oficjalnych darczyńców i wspólnie stworzyliśmy paczki pełne nadziei i dobra – mówi Kamil Dyszkiewicz.
O FIRMIE:
Iryd to firma zlokalizowana w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej, specjalizująca się w produkcji pojemników transportowych, palet metalowych, a także wózków wykorzystywanych w łańcuchach logistycznych. Firma oferuje również usługi cięcia laserem.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.