Szprosy podbijają wnętrza
Drzwi, które zdobią wnętrze
Jeszcze kilka lat temu największe zainteresowanie budziły drzwi i ścianki działowe z wielkoformatowymi przeszkleniami. Dziś obserwujemy rosnącą popularność modeli ze szprosami o różnym geometrycznym układzie. Od regularnych kwadratów kojarzących się ze stylem japońskim lub loftowym, przez nieregularne układy niczym z prac Mondriana, aż po ostatni hit, czyli regularne poziome szprosy. Niezależnie od geometrycznego układu podziałów pewne jest, że drzwi i ścianki działowe zyskały dodatkową dekoracyjną rolę. Niewątpliwie mocno wpływają, a nawet kształtują estetykę wnętrza. Jednocześnie za sprawą szprosów filtrują dostęp światła i wprowadzają poczucie intymności. A przesuwne panele pozwalają szybko kształtować przestrzeń w sposób, jaki nam aktualnie odpowiada.
Drzwi ze szprosami w szafie
Drzwi z poziomymi szprosami zamontowane mogą zostać również w szafie lub garderobie. Dzięki temu zwykły mebel zyska całkowicie nowy, zaskakujący efekt wizualny. Doskonale w tej roli sprawdzą się drzwi przesuwne Raumplus S1200. Co ciekawe, model ten ma uniwersalne zastosowanie. Może posłużyć do zamknięcia szafy lub jako drzwi przejściowe pomiędzy pomieszczeniami. Gęstość dekoracyjnych szprosów jest ustalana indywidualnie. Podobnie jak rodzaj szkła i kolor aluminiowych profili. Tego typu skrzydło w przypadku systemu S1200 może mieć nawet 180 cm szerokości. Bardzo ciekawy efekt gry płaszczyznami i głębi uzyskamy łącząc szprosy z transparentnym szkłem. Taki rodzaj zamknięcia szafy w połączeniu z liniowym ledowym podświetleniem regałów da niezwykle nowoczesny i spektakularny efekt. Jednocześnie dzięki płaszczyźnie ze szprosów nie musimy przejmować się pedantycznym utrzymaniem porządku w szafie.
– We współczesnych wnętrzach drzwi, panele przesuwne czy szklane ścianki zyskały nowy dekoracyjny wymiar. Są wyrazistym elementem aranżacji wnętrza. Ich walory estetyczne są tak samo ważne jak funkcjonalne – komentuje Aneta Świderska, projektantka Raumplus. www.raumplus.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Tadeusz Drozda: Po 52 latach kariery na estradzie wystąpię nie jako artysta kabaretowy, ale jako piosenkarz. Jak przed każdym debiutem jest trema
Podczas najbliższej edycji Polsat Hit Festival satyryk zaprezentuje się w nietypowej dla siebie roli – zamiast jak zwykle rozśmieszać publiczność do łez, zaśpiewa. W trakcie koncertu „Gdzie się podziały tamte prywatki” w jego wykonaniu będzie można usłyszeć dwa wielkie przeboje wylansowane przed laty przez Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Zauchę. Tadeusz Drozda podjął wyzwanie, zapowiada, że postara się mu sprostać, a jednocześnie nie ukrywa, że nieco się stresuje chociażby z tego powodu, że wśród nowego pokolenia artystów nie ma zbyt wielu znajomych.
Muzyka
Bryska: Dla mnie Opera Leśna to bardzo sentymentalne miejsce. Jako dziecko oglądałam festiwale w Sopocie, a teraz sama mogę na nich występować

Wokalistka przyznaje, że z dużą radością przyjęła zaproszenie do udziału w Polsat Hit Festiwal 2025. Dla niej bowiem występ w Operze Leśnej w Sopocie ma niezwykle sentymentalny wymiar. Jeszcze będąc dzieckiem oglądała w telewizji koncerty z Sopotu i marzyła, by kiedyś stanąć na tej kultowej scenie. Marzenie się spełniło i teraz, kiedy tylko ma taką możliwość wraca do tego amfiteatru z ogromną przyjemnością. W piątek Bryska zaśpiewa w koncercie „Radiowy Przebój Roku”.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.