Szprosy podbijają wnętrza
Drzwi, które zdobią wnętrze
Jeszcze kilka lat temu największe zainteresowanie budziły drzwi i ścianki działowe z wielkoformatowymi przeszkleniami. Dziś obserwujemy rosnącą popularność modeli ze szprosami o różnym geometrycznym układzie. Od regularnych kwadratów kojarzących się ze stylem japońskim lub loftowym, przez nieregularne układy niczym z prac Mondriana, aż po ostatni hit, czyli regularne poziome szprosy. Niezależnie od geometrycznego układu podziałów pewne jest, że drzwi i ścianki działowe zyskały dodatkową dekoracyjną rolę. Niewątpliwie mocno wpływają, a nawet kształtują estetykę wnętrza. Jednocześnie za sprawą szprosów filtrują dostęp światła i wprowadzają poczucie intymności. A przesuwne panele pozwalają szybko kształtować przestrzeń w sposób, jaki nam aktualnie odpowiada.
Drzwi ze szprosami w szafie
Drzwi z poziomymi szprosami zamontowane mogą zostać również w szafie lub garderobie. Dzięki temu zwykły mebel zyska całkowicie nowy, zaskakujący efekt wizualny. Doskonale w tej roli sprawdzą się drzwi przesuwne Raumplus S1200. Co ciekawe, model ten ma uniwersalne zastosowanie. Może posłużyć do zamknięcia szafy lub jako drzwi przejściowe pomiędzy pomieszczeniami. Gęstość dekoracyjnych szprosów jest ustalana indywidualnie. Podobnie jak rodzaj szkła i kolor aluminiowych profili. Tego typu skrzydło w przypadku systemu S1200 może mieć nawet 180 cm szerokości. Bardzo ciekawy efekt gry płaszczyznami i głębi uzyskamy łącząc szprosy z transparentnym szkłem. Taki rodzaj zamknięcia szafy w połączeniu z liniowym ledowym podświetleniem regałów da niezwykle nowoczesny i spektakularny efekt. Jednocześnie dzięki płaszczyźnie ze szprosów nie musimy przejmować się pedantycznym utrzymaniem porządku w szafie.
– We współczesnych wnętrzach drzwi, panele przesuwne czy szklane ścianki zyskały nowy dekoracyjny wymiar. Są wyrazistym elementem aranżacji wnętrza. Ich walory estetyczne są tak samo ważne jak funkcjonalne – komentuje Aneta Świderska, projektantka Raumplus. www.raumplus.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły
Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.
Podróże
Damian Janikowski: Po ostatniej walce muszę porządnie odpocząć i wyleczyć kontuzje. Zazwyczaj na wakacje wybieram Egipt albo Turcję

Sportowiec przyznaje, że jego ulubionymi kierunkami na wakacje są Egipt i Turcja. Lubi odpoczywać w egzotycznych kurortach i cieszy się, kiedy cała rodzina ma wreszcie czas dla siebie. Damian Janikowski zaznacza, że teraz przede wszystkim chce wyleczyć kontuzje i naładować akumulatory, a kolejne walki na ringu stoczy dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.