Sztuka rodzicielstwa. Jak zrozumieć dziecięcy świat
Brief me
Idzikowskiego 27
02-704 Warszawa
aneta.galka|briefme.pl| |aneta.galka|briefme.pl
508314193
www.briefme.pl
Rodzicielstwo i jego dylematy
Rodzicielstwo bywa pełne wyzwań i pytań bez jednoznacznych odpowiedzi. W obliczu trudnych sytuacji rodzice często zastanawiają się, jak pomóc swojemu dziecku radzić sobie z emocjami i budować silną więź opartą na zaufaniu. Codzienne sytuacje, takie jak wybuch złości czy napady płaczu, bywają niełatwe do zrozumienia, a jeszcze trudniejsze do opanowania. W takich chwilach ważne jest, aby zamiast ignorować emocje dziecka, spróbować nazwać to, co przeżywa. Możemy powiedzieć: „Widzę, że jesteś zdenerwowany. Powiedz mi, co się stało?” Taka reakcja nie tylko pozwala dziecku zrozumieć swoje uczucia, ale także buduje w nim poczucie, że rodzic jest zawsze gotów wysłuchać i wesprzeć.
Jak wskazuje psycholog Przemysław Staroń w opracowanym we współpracy z firmą MGA Entertainment Poland e-booku pt. „Zrozumieć dziecięcy świat – poradnik świadomego rodzica” – ważnym aspektem rodzicielstwa jest również budowanie zaufania poprzez otwartą komunikację i uważne słuchanie. Psycholog wskazuje również, że kluczem do budowania zdrowej relacji z dzieckiem jest nie tylko rozmowa, ale także akceptacja jego przeżyć i emocji.
Przykładowo strach przed ciemnością, nowymi miejscami czy rozstaniem z rodzicem to emocje, które wielu dorosłym mogą wydawać się błahe. Dla dziecka jednak są to przeżycia pełne napięcia. Zamiast mówić: „Nie ma się czego bać”, warto pokazać zrozumienie i być blisko. Dzięki temu pomagamy mu poczuć się bezpiecznie i uspokoić. Ważne jest także pokazanie, że nie jest samo i zawsze może liczyć na wsparcie. Taka postawa wzmacnia gotowość dziecka do stawiania czoła swoim lękom, które w odpowiednich warunkach można zamienić nawet w zabawę!
Warto również zwrócić uwagę na pozytywne wzmacnianie, które pomaga dziecku rozwijać poczucie własnej wartości. Chwalenie za konkretne działania, takie jak uprzejme zachowanie, cierpliwość czy wytrwałość, pokazuje, że rodzic dostrzega i docenia wysiłek. W ten sposób dziecko uczy się rozpoznawać własne sukcesy, a także zaczyna wierzyć w swoje możliwości.
Pozwólmy sobie pomóc
Poradnik jest pełen takich praktycznych wskazówek i narzędzi, które rodzice mogą wdrażać w codziennej relacji z dzieckiem. Odpowiada m.in. na popularne pytanie: dlaczego dziecko mnie nie słucha?
E-book autorstwa psychologa Przemka Staronia – cenionego nauczyciela i autora bestsellerowej serii „Szkoła bohaterek i bohaterów” została stworzona z myślą o rodzicach, którzy chcą lepiej rozumieć emocje i potrzeby swoich dzieci. Czerpie on inspiracje z pierwszego sezonu serialu „BABY born” dostępnego na YouTube, wykorzystując historie Emmy i misia Teddy’ego jako punkt wyjścia do omawiania ważnych tematów wychowawczych. E-book nie tylko uczy, ale również inspiruje rodziny do rozmów o emocjach, nawiązując do postaci i sytuacji znanych dzieciom z serialu.
Z myślą o rodzinach, które szukają sposobów na wspólną, wartościową rozrywkę, przygotowaliśmy dodatkowo konkurs organizowany na kanale MiniMini+. Łączy on w sobie elementy zabawy i edukacji, oferując uczestnikom – zarówno dzieciom, jak i rodzicom – możliwość zdobycia nagród, w tym dostępu do poradnika. Konkurs ten jest doskonałą okazją, aby w przyjazny sposób zgłębić dziecięcy świat oraz wygrać atrakcyjne nagrody – komentuje Katarzyna Spieszko Maketing Manager MGA Polska. Zdecydowaliśmy się na przekazanie poradnika w formie e-booka jako gwarantowanej nagrody w konkursie, bo wiemy jak ważne są profesjonalne wskazówki na temat radzenia sobie z dziecięcym lękiem, rozwiązywania codziennych konfliktów oraz budowania głębszej więzi emocjonalnej z dzieckiem – dodaje.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.