Komunikaty PR

4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując smartfon dla młodzieży

2022-11-28  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.24 MB )

Przedstawiciele generacji Z, czyli osoby urodzone po 2000 r., nie chcą wyłącznie śledzić profili swoich znajomych lub influencerów. Chcą aktywnie tworzyć treści i dzielić się nimi ze światem. W dodatku dzięki upowszechnieniu się smartfonów z aparatami o wysokiej rozdzielczości sociale stały się najbardziej demokratycznymi spośród wszystkich mediów. Każdy może zostać twórcą i przekazać innym swoje odczucia i spostrzeżenia. Wystarczy tylko mieć pomysł, odwagę i wiedzę jak wykorzystać sprzęt, aby uzyskać efekty zgodne z oczekiwaniami generacji Z. Eksperci Huawei podpowiadają jakie funkcje w smartfonie sprawią, że zdjęcia i vlogi będą wyglądać profesjonalnie.

 

 

#1 Dwa obiektywy do selfie

Selfie to jeden z najpopularniejszych sposobów młodego pokolenia na wyrażanie siebie. Jednak użytkownik nie zawsze chce zrobić zdjęcie wyłącznie sobie. Często uwieczniona chwila powinna także obejmować znajomych oraz szerzej pokazywać, gdzie znajdowali się bohaterowie zdjęcia. Bardzo pomocny będzie tutaj smartfon z dwoma przednimi obiektywami do selfie: portretowym i szerokokątnym. Umożliwi to odpowiednie wykadrowanie fotografii i objęcie dokładnie tego, na czym zależy twórcy. Przykładem takiego smartfona jest nova 10 Pro, wyposażona także w funkcję Multi-Vision Photography. Dzięki niej przedni aparat skupia się na twarzy, poprawiając jasność i czystość obrazu, bez obawy o efekty słabego oświetlenia.

 

#2 Zawsze wyraźny bohater

Podczas korzystania z tylnej kamery warto użyć funkcji typu Follow Focus, która blokuje ostrość na wybranym obiekcie, a następnie podąża za nim. Gdy w kadrze znajduje się jedna osoba, ramka ostrości aparatu automatycznie zablokuje się na niej. Gdy w kadrze znajduje się wiele osób, użytkownik może ręcznie dotknąć i wybrać główny obiekt ujęcia. Nawet jeśli osoba ta chwilowo zniknie z kadru, ostrość automatycznie będzie znów na niej, gdy tylko ponownie pojawi się przed kamerą. Dlatego Follow Focus świetnie nadaje się do nagrywania ruchomych scen – aparat z łatwością śledzi i rejestruje każdy ruch. Niezależnie od tego, czy jest to film z podróży, treningu fitness czy przedstawienia tanecznego.

 

#3 Mechaniczna przysłona

Możliwość domknięcia przysłony i tym samym precyzyjnego sterowania głębią ostrości, pozwala uwydatnić dokładnie ten element kadru, na którym zależy twórcy. Niezależnie czy mowa tutaj o portrecie z efektownym bokehem, zdjęciu drinka na plaży lub jedzenia w modnej restauracji, czy o ujęciach makro, które pokazują mikroskopijne, niemal niewidoczne gołym okiem światy. Wiele smartfonów oferuje ekwiwalent tej funkcji w postaci algorytmu, który dodaje efekt rozmycia tła. Jednak końcowa jakość i dokładność odwzorowania szczegółów na takim zdjęciu pozostawia sporo do życzenia. Dlatego niezastąpiona jest możliwość mechanicznej regulacji przysłony, przez lata dostępna jedynie w lustrzankach. Aktualnie w kilku modelach smartfonów można znaleźć 2-stopniową, fizyczną przysłonę, której zakres zastosowań jest bardzo niewielki. Prawdziwy przełom nastąpił dopiero w bieżącym roku. Było nim wprowadzenie na rynek Mate 50 Pro – można w nim ręcznie regulować przysłonę w zakresie, obejmującym aż 10 różnych rozmiarów. W ciemnym otoczeniu otwarcie przysłony zwiększa ilość przyjmowanego światła, rozjaśniając cały obraz. Podczas robienia zdjęcia grupowego w ciągu dnia mały otwór zapewnia, że ​​każda osoba i jej profil są krystalicznie czyste. W scenariuszach z dużym zoomem szeroka przysłona może być wykorzystana do dalszej poprawy ostrości obrazu.

 

#4 Soft też ma znaczenie

Aby w pełni wykorzystać potencjał wszystkich kamer w smartfonie, oprogramowanie powinno pozwalać na elastyczne przełączanie się między nimi np.: na nagrywanie za pomocą kombinacji dwóch przednich kamer, przedniej i tylnej kamery, a także fotografowanie w trybie picture-in-picture. Funkcja wielu kamer jest szczególnie przydatna dla vlogerów, którzy specjalizują się w recenzjach produktów lub filmach typu unboxing. Dzięki podwójnemu podglądowi wideo użytkownik może nagrywać jednocześnie demonstrację produktu i swoją reakcję na żywo, co oznacza, że nie ma już potrzeby obracania kamery i robienia dodatkowych ujęć. Warto mieć także opcję vlogowania typu all-in-one, która pozwala wygodnie produkować wideo w wysokiej jakości na różne platformy. Dzięki niej można filmować, edytować i publikować treści na smartfonie, bez potrzeby zgrywania plików na inne urządzenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka „Lizbona: Miasto muzyki i miłości” – wystawa fotografii Marcina Kydryńskiego Biuro prasowe
2023-01-25 | 12:30

„Lizbona: Miasto muzyki i miłości” – wystawa fotografii Marcina Kydryńskiego

Już od 4 lutego w Browarze Obywatelskim w Tychach czuć będzie artystyczny powiew  Portugalii w wykonaniu polskiego, cenionego artysty – fotografa i muzyka. Wystawa fotografii Marcina
Sztuka Wizyta w Tichauer Art Gallery w Tychach – niezwykła lekcja, którą młodzież zapam
2023-01-24 | 12:40

Wizyta w Tichauer Art Gallery w Tychach – niezwykła lekcja, którą młodzież zapam

Sztuka odgrywa ważną rolę w harmonijnym rozwoju osobowości i kształtowaniu kultury estetycznej. Pobudza człowieka do wrażliwości na piękno otaczającego nas świata. Stanowi
Sztuka Warte 2,6 mld dolarów obrazy można oglądać w Galerii Północnej
2023-01-19 | 12:00

Warte 2,6 mld dolarów obrazy można oglądać w Galerii Północnej

Kiedy pojawiały się na aukcjach, za każdym razem wstrząsały światem sztuki. 20 wiernych replik jednych z najdroższych obrazów m.in. Leonarda da Vinci, Vincenta Van Gogha, Willema

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Teatr

Handel

Proekologiczne oczekiwania konsumentów zmieniają politykę firm. Widać to zwłaszcza w internetowym handlu

Co piąty Polak dba o środowisko i myśli o ekologii – wynika z badania Open Research, które pokazuje też, że społeczna świadomość związana z ekologią rośnie. Także podczas zakupów – według danych podawanych przez DS Smith, ponad 46 proc. Polaków zastanawia się, co zrobi z opakowaniem po zakupionym produkcie, a 50 proc. z nich wybiera wyłącznie opakowania, które można później poddać recyklingowi. Eksperci wskazują, że tzw. zielony e-commerce to w tej chwili jeden z najważniejszych trendów w internetowym handlu, ale z biegiem czasu ekologia będzie mieć rosnący wpływ na politykę firm niemal z każdej branży. Wymuszą to właśnie stale rosnące oczekiwania konsumentów w zakresie  ochrony środowiska i klimatu. 

Handel

WWF: Bojkot oleju palmowego nie ma sensu. Nie da się go zastąpić innym tłuszczem bez generowania jeszcze większych szkód środowiskowych

Tylko w 2020 roku, w wyniku świadomych podpaleń i wycinki pod niecertyfikowane uprawy palm oleistych, zniknęło 4,2 mln ha lasów deszczowych – podaje organizacja Global Forest Watch. Produkcja oleju palmowego, który jest z nich wytwarzany, generuje olbrzymie problemy społeczne i środowiskowe w globalnej skali. Mimo to – jak wskazuje WWF – jego bojkot nie ma sensu, ponieważ obecnie tego surowca nie da się zastąpić żadnym innym bez generowania jeszcze większych szkód środowiskowych. W przypadku zamienników takich jak olej słonecznikowy czy rzepakowy powierzchnia pod ich uprawy musiałaby wzrosnąć czterokrotnie, co powodowałoby jeszcze większą destrukcję ekosystemów. Zamiast bojkotować, konsumenci mogą jednak świadomie wybierać produkty zawierające taki olej palmowy, który pochodzi w 100 proc. z certyfikowanych, zrównoważonych upraw.