Akademia w Bronowicach zaprasza na wirtualny spacer pośród dzieł sztuki


Tomasz Banaś
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
tomek|openmedia.pl| |tomek|openmedia.pl
606501415
openmedia.pl
Pandemia koronawirusa wymusiła na centrach handlowych wiele zmian w funkcjonowaniu, m.in. dopasowanie organizacji wydarzeń do obowiązującego reżimu sanitarnego i aktualnych obostrzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest wirtualny spacer po Akademii w Bronowicach, podczas którego można podziwiać wyjątkowe dzieła studentów łódzkiej i krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych nie wychodząc z domu! Wystawa „Spotkania” w formie online, prosto z Galerii Bronowice, dostępna jest na stronie: www.wirtualne-spacery.pl/asp/.
Po raz kolejny miłośnicy sztuki mogą podziwiać wystawę w Akademii w Bronowicach. Tym razem w nieco innej formie – podczas wirtualnego spaceru! Aby zobaczyć niecodzienne dzieła sztuki wykonane przez studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego oraz adeptów Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki, wystarczy odwiedzić stronę: www.wirtualne-spacery.pl/asp/.
Akademia w Bronowicach w formie online to pomysł na skrócenie dystansu między sztuką a szerokim gronem odbiorców. Odwiedzający wystawę „Spotkania” na własnej skórze przekonają się, że sztuka może być bliska każdemu z nas, można się nią bawić, a przede wszystkim rozumieć i czuć. Obcowanie z nią działa na nas kojąco i pozwala spojrzeć na otaczający nas świat z dystansem, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w dobie pandemii.

Ponad 80 wyjątkowych obiektów prezentujących górskie krajobrazy

Art Outlet. Sztuka Współczesna

Styczniowa Młoda Sztuka. Wystawa i aukcja
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Grażyna Wolszczak: Mimo pandemii nie tracę nadziei i wierzę w sukces mojego teatru. Na razie chcemy realizować spektakle online
Aktorka mocno wierzy w to, że po zdjęciu obostrzeń jej nowy teatr Garnizon Sztuki w końcu ruszy pełną parą. Na razie pandemia pokrzyżowała niemal wszystkie plany. Spektakle zostały odwołane. Grażyna Wolszczak nie załamuje jednak rąk, tylko stara się realizować różne projekty w sieci i ma nadzieję, że w ten sposób uda się przetrwać ten ciężki czas.
Robotyka i SI
Sztuczna inteligencja pomoże osobom po udarach. Tworzona przez Polaków aplikacja mobilna dostępna będzie za darmo w ciągu dwóch lat

Dzięki aplikacji mobilnej stworzonej przez polski start-up pacjentów po udarach będzie można objąć indywidualną terapią, która przywróci ich do pełnej sprawności. Dziś większość takich osób kończy leczenie po odzyskaniu podstawowej sprawności fizycznej, jednocześnie pozostając z poważnymi defektami poznawczymi. W ciągu najbliższych dwóch lat rozwiązanie może uzyskać status leczenia cyfrowego i zostać objęte refundacją w Niemczech. Polscy pacjenci najprawdopodobniej otrzymają aplikację w zamian za możliwość wykorzystania ich danych anonimowo do uczenia algorytmów.
Problemy społeczne
dr Michał Sutkowski: Jesteśmy w trudnym momencie pandemii. Musimy wytrzymać jeszcze kilka miesięcy

Rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski podkreśla, że Polska jest w tej chwili w trudnym momencie pandemii i społeczeństwo musi utrzymać reżim sanitarny jeszcze przez kilka miesięcy, aż akcja masowych szczepień nabierze tempa. Wskaźniki zakażeń i rozwój sytuacji epidemiologicznej w kolejnych tygodniach będą też w dużej mierze uzależnione od powrotu uczniów do szkół. Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia od początku pandemii w Polsce na COVID-19 zachorowało ponad 1,39 mln osób, a prawie 31,3 tys. chorych zmarło.