Akademia w Bronowicach zaprasza na wirtualny spacer pośród dzieł sztuki
![Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_406046155.jpg)
![](/files/_uploaded/wiz_zdjeciekonf_322433401,w_170,h_95,wo_170,ho_95,_small.jpg)
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Pandemia koronawirusa wymusiła na centrach handlowych wiele zmian w funkcjonowaniu, m.in. dopasowanie organizacji wydarzeń do obowiązującego reżimu sanitarnego i aktualnych obostrzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest wirtualny spacer po Akademii w Bronowicach, podczas którego można podziwiać wyjątkowe dzieła studentów łódzkiej i krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych nie wychodząc z domu! Wystawa „Spotkania” w formie online, prosto z Galerii Bronowice, dostępna jest na stronie: www.wirtualne-spacery.pl/asp/.
Po raz kolejny miłośnicy sztuki mogą podziwiać wystawę w Akademii w Bronowicach. Tym razem w nieco innej formie – podczas wirtualnego spaceru! Aby zobaczyć niecodzienne dzieła sztuki wykonane przez studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego oraz adeptów Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki, wystarczy odwiedzić stronę: www.wirtualne-spacery.pl/asp/.
Akademia w Bronowicach w formie online to pomysł na skrócenie dystansu między sztuką a szerokim gronem odbiorców. Odwiedzający wystawę „Spotkania” na własnej skórze przekonają się, że sztuka może być bliska każdemu z nas, można się nią bawić, a przede wszystkim rozumieć i czuć. Obcowanie z nią działa na nas kojąco i pozwala spojrzeć na otaczający nas świat z dystansem, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w dobie pandemii.
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.