Art and Design - aukcja sztuki i unikatowego designu
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Już 25 czerwca, na największym portalu rynku sztuki Artinfo.pl., rusza pierwsza aukcja internetowa z cyklu Art and Design pod kuratorską opieką Ewy Mierzejewskiej. Obok prac znanych artystów będziemy licytować dzieła unikatowego designu z prywatnej kolekcji Borisa Kudlički i Aleksandry Pogassi-Kudlički. Partnerem wydarzenia jest Mysia 3.
Licytacja odbywać się będzie wyłącznie w Internecie na stronie artinfo.pl/aukcje-internetowe, od 25 czerwca do 8 lipca br. Finał aukcji nastąpi ostatniego dnia o godzinie 21.00. Natomiast od 25 czerwca wszystkie licytowane obiekty będzie można oglądać na wystawie w budynku Mysia 3 (galeria, III piętro) w Warszawie. Wernisaż od godz. 17.00.
ORGANIZATORZY
Aukcje z cyklu Art and Design odbywać się będą na Artinfo.pl, największej polskiej platformie internetowej poświęconej rynkowi sztuki. Kuratorką cyklu jest Ewa Mierzejewska, dyrektorka komunikacji i PR w Artinfo.pl, niegdyś szefowa magazynu „Dom i Wnętrze”, znana z programów telewizyjnych w TVN i Domo+, współorganizatorka Targów Sztuki Dostępnej. Do współpracy zaprosiła Borisa Kudličkę, wybitnego scenografa tworzącego dla najlepszych scen operowych świata, właściciela pracowni Boris Kudlicka With Partners, specjalizującej się w projektowaniu luksusowych wnętrz.
IDEA
„Katalog aukcyjny jest krótki, ekskluzywny, każda pozycja została dokładnie przemyślana. Moim zamiarem było stworzenie oferty zarówno dla wytrawnych, jak i całkiem początkujących kolekcjonerów – mówi Ewa Mierzejewska. – To aukcja dla wszystkich, którzy chcieliby wzbogacić swoją przestrzeń o naprawdę oryginalne obiekty artystyczne. Nie tylko obrazy i rzeźby, ale też meble i lampy, których nie można kupić w żadnym innym miejscu”.
SZTUKA
Na pierwszej internetowej aukcji z nowego cyklu Art and Design pojawią się prace artystów wykonane w różnych technikach (malarstwo, rysunek, rzeźba, fotografia). Licytowane będą dzieła twórców reprezentujących kilka pokoleń: od wschodzących gwiazd polskiej sztuki po już znanych artystów, takich jak Rafał Olbiński, który specjalnie na aukcję stworzył nowy rysunek. Nie brakuje nazwisk, które rozgrzewają ostatnio rynek sztuki, takich jak Adam Bakalarz czy Tomek Górnicki. Gratką dla fanów fotografii kolekcjonerskiej jest praca słynnej na świecie artystki Nan Goldin.
DESIGN
Więcej informacji: mierzejewska@artinfo.pl
Święto sztuki i designu w Krakowie
Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.