Art & Design 4
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Czwarta aukcja dzieł sztuki i unikatowego designu już trwa w Internecie! Licytować można wyłącznie na portalu Artinfo.pl do 7 kwietnia do godziny 21:00. Wystawa przedaukcyjna rozpoczyna się 5 kwietnia o godz.18:00 na Mysiej 3 w Warszawie i będzie czynna do zakończenia aukcji.
Katalog aukcyjny:
https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/art-design-4/internet
Kuratorką cyklu aukcji „Art & Design” jest współpracująca z Artinfo.pl Ewa Mierzejewska, historyczka sztuki, dziennikarka (m.in. Dzień Dobry TVN, Domo+, Dom & Wnętrze), ekspertka w dziedzinie urządzania wnętrz, kuratorka wystaw, organizatorka targów sztuki i designu.
Największą sensacją „Art & Design 4” jest bez wątpienia po raz pierwszy wystawiona na sprzedaż rzeźba Zdzisława Beksińskiego. „Głowa 1” jest odlewem z brązu pracy artysty z lat 60. XX wieku. To pierwszy odlew z limitowanej serii 8 egzemplarzy, certyfikowanej i nadzorowanej przez Muzeum Historyczne w Sanoku. Oryginał z gipsu znajduje w stałej kolekcji sanockiego muzeum i należy do liczącej zaledwie kilka sztuk kolekcji rzeźb znanego artysty.
Na aukcji zaprezentowali swoje rzeźby także inni uznani artyści m.in Norman Leto (nowa rzeźba: „Polska ropa naftowa”), Sylwester Ambroziak („Kobieta stojąca”) oraz Wojciech Pustoła (monumentalna, amorficzna rzeźba z marmuru Calacatta)
W katalogu aukcyjnym tradycyjnie dominuje malarstwo. Wśród kilkudziesięciu obrazów znajdziemy dzieła zarówno twórców dobrze znanych kolekcjonerom, jak i „wschodzących gwiazd” rynku aukcyjnego. Na licytację wystawiono prace m.in. Andrzeja Batora, Grupy The Krasnals, Bartłomieja Otockiego, Jerzego Baranowskiego, Marii Kiesner, Beaty Murawskiej, Ivo Nikića.
„Zależy mi na różnorodności i promowaniu nowych nazwisk. Często, ale nie zawsze, są to bardzo młodzi twórcy. Stawiam na dialog międzypokoleniowy. Nie segreguję artystów pod względem daty urodzenia, tylko jakości tego, co tworzą” – mówi Ewa Mierzejewska.
Uwagę na aukcji przykuwają zarówno obrazy młodziutkiej Julii Woronowicz (ur. 1997), jak i profesora gdańskiej ASP Macieja Świeszewskiego (ur. 1950). Kolekcjonerów fotografii zaskoczy z pewnością namalowany olejem akt Wacława Wantucha (ur. 1965). Dla wielbicieli geometrycznych kompozycji gratką będzie obraz Lu Svenssona (ur. 1989) zamykający jego cykl „Hołd dla Agnes Martin”.
Tak jak w każdej aukcji z cyklu „Art & Design” na licytację wystawiono również obiekty autorstwa czołowych polskich designerów. Są to przedmioty z pogranicza sztuki „czystej” i „użytkowej”, unikaty lub modele ze ściśle limitowanych serii. Tym razem w katalogu aukcyjnym znalazły się m.in. stolik żeliwny Tomka Rygalika z minikolekcji „Tables Are Forever” stworzonej dla galerii Rossana Orlandii w Mediolanie oraz prototyp kuchennej wersji stołka Plopp Oskara Zięty z 2011 roku, która nigdy nie weszła do masowej produkcji. To absolutny unikat.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.