Artshow – sztuka współczesna dla każdego
iPublicity
Saturna 9
05-509 Józefosław
edyta.bach|ipublicity.pl| |edyta.bach|ipublicity.pl
501232302
www.ipublicity.pl
Kilkaset prac, 80 artystów, wykłady, pokazy malowania oraz aukcja obrazów. To wszystko będzie miało miejsce na Artshow. Wszystkie dzieła sztuki przeznaczone są na sprzedaż, a większość ich twórców zapowiedziała obecność na wydarzeniu. Artshow odbędzie się 3 i 4 czerwca w warszawskiej Fabryce Norblina.
– Sztuka współczesna jest modna, a odwiedziny na Artshow to najlepszy sposób, aby się z nią zaprzyjaźnić – przekonują organizatorki Ewa Mierzejewska i Agnieszka Gruszczyńska-Hyc. – Chcemy skrócić dystans między twórcą i odbiorcą sztuki, dać im możliwość spotkania i bezpośredniego kontaktu. Każdy, kto do nas przyjdzie, będzie mógł osobiście porozmawiać z artystami, poradzić się ekspertów i wybrać dzieło sztuki dla siebie.
Na głównej wystawie Artshow do obejrzenia i kupienia będzie kilkaset prac prezentowanych przez 80 artystów. Największą grupę stanowić będą malarze. Wśród nich znajdą się zarówno artyści z wieloletnim dorobkiem twórczym, profesorowie i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych (np. dr Iga Święcicka, dr Marta Banaszak, prof. Andrzej Bednarczyk, prof. Marek Dzienkiewicz), jak i wschodzące gwiazdy (np. Milena Krasnopiórko, Izabela Siemiątkowska, Rafał Tylicki). Na Artshow zobaczymy także dzieła kilku znakomitych rzeźbiarzy, m.in. Tomasza Koclęgi, Dariusza Madejskiego czy Olgi Prokop-Miśniakiewicz.
Na terenie Artshow podczas całego wydarzenia trwać będą wykłady, prelekcje i pokazy działań twórczych na żywo. W programie m.in. panel dyskusyjny z udziałem organizatorek Artshow i architekta Krzysztofa Mirucia na temat sztuki we wnętrzach („Po co nam sztuka w domu?”, sobota, g.12:30), oraz eksperckie wykłady na temat podstaw kolekcjonowania sztuki („Od czego zacząć i jak zarządzać kolekcją”, sobota, g. 11:00) i zarabiania na sztuce („Inwestowanie w sztukę jako ochrona przed inflacją”, niedziela, g.12:00).
Pełen program na stronie artshowevents.pl.
Główną atrakcją będzie otwarta dla publiczności aukcja wyselekcjonowanych dzieł sztuki. Rozpocznie się w niedzielę o 15:00 – wybrano na nią 37 obrazów. Jak podkreślają organizatorki, większość wystawionych na licytację prac będzie można zakupić w bardzo przystępnych cenach. Nie zabraknie też kolekcjonerskich perełek. W katalogu aukcyjnym pojawiły się znane z rynku sztuki nazwiska, takie jak Marek Okrassa, Maria Kiesner, Julita Malinowska, Grzegorz Worpus-Budziejewski, Łukasz Olek, Lu Svensson, Filip Gruszczyński czy Karifurava. Dwa spośród wystawionych na aukcję obrazów powstaną dzień wcześniej – w obecności publiczności, podczas pokazu malowania „na żywo” (sobota, 14:30 -18:00).
Wszystkie prace wystawione na aukcję (wraz z cenami wywoławczymi) można już oglądać na stronie: https://artshowevents.pl/aukcja/
Na Artshow zobaczymy też niezwykle efektowne, przygotowane specjalnie na tę okazję instalacje artystyczne partnerów wydarzenia, czyli firm Laufen, Deer Design i Jung. Każda z instalacji jest wynikiem twórczego dialogu artystów i designerów. Sztuka użytkowa i sztuki wizualne łączą się w nich w harmonijną całość.
Bilety do nabycia na stronie artshowevents.pl, w aplikacjach Going i Empik Bilety w salonach Empik na terenie całego kraju.
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.