Komunikaty PR

Artyści dla dzieci w nowej akcji UNICEF Polska „Dziecko to Dziecko”

2021-10-22  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

Na całym świecie są ponad dwa miliardy dzieci. Chociaż żyją w różnych krajach i na różnych kontynentach, to trzeba pamiętać, że niezależnie od miejsca urodzenia, rasy, płci czy koloru skóry – dziecko jest zawsze dzieckiem. UNICEF Polska rozpoczyna dzisiaj akcję, w której zaprasza do współpracy artystów-rysowników. Pierwszą osobą, która przygotowała serię rysunków dla dzieci i o dzieciach jest Miriola Dzik.

 

W ramach akcji „Dziecko to Dziecko” artyści-rysownicy przygotowują serię rysunków dzieci, pokazanych w sposób charakterystyczny dla swojego regionu. Rysunki zawierają też element wspólny dla wszystkich dzieci. Każdy z artystów ma dowolność przedstawienia takiej serii.

 

Celem naszej akcji jest pokazanie, że dziecko jest zawsze dzieckiem, niezależnie od miejsca pochodzenia, rasy, płci, koloru skóry czy zamożności jego rodziny.. Dzieci to 33% ludzkości, ale 100% naszej przyszłości. Dlatego warto uwrażliwiać wszystkich na potrzeby najmłodszych. Liczymy, że do akcji przyłączy się wielu artystów, dla których będzie to także doskonała okazja do podzielenia się swoim talentem we współpracy z naszą organizacją, powiedział Paweł Barski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji UNICEF Polska.

 

Jako pierwsza dołączyła do akcji UNICEF Polska Miriola Dzik – rysowniczka, autorka serii rysunków „KURA”. KU RAdości czytelników i własnej, tendencyjnie przedstawia życie z zabawnej strony, publikując swoje prace na social media, gdzie obserwują ją tysiące osób. Artystka przygotowała siedem rysunków dzieci z różnych stron świata. Co tydzień, na profilach UNICEF Polska w mediach społecznościowych zostanie zaprezentowana jedna grafika wraz z krótką historią o dzieciach z danego kontynentu.

 

Pamiętam, gdy byłam dzieckiem, kupowałyśmy z mamą kartki UNICEFu. Teraz mogłam takie przygotować. To wzruszające. Cieszę się, że mogę dołożyć chociażby mały okruszek do tej akcji, powiedziała Miriola Dzik.


Przekaz akcji UNICEF Polska jest jasny: najmłodsi na całym świecie - mimo wielu różnic - są dziećmi. Uśmiechają się, marzą i mają swoje prawa. Zadaniem nas wszystkich - dorosłych - jest traktowanie dziecka z szacunkiem i przestrzeganie przysługujących mu praw. Dotyczy to wszystkich dzieci na całym świecie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Stowarzyszenie UNICEF Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS Biuro prasowe
2024-07-03 | 11:00

Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS

Nostalgiczna podróż do źródeł twórczości i rodzinnych wspomnień – Rafał Roskowiński, prawdziwa legenda polskiego malarstwa wielkoformatowego, po blisko 30 latach
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.