ARTYSTYCZNA MŁODOŚĆ W OFF PIOTRKOWSKA CENTER. WYSTAWA PRACOWNI TABORET
Pośrodku łódzkiego Julianowa stoi niezwykły dom. Zamiast salonu jest tu pracownia plastyczna, w ogrodzie stoi obcy, a w ogrodowym domku piec do wypalania gliny. To tu mieści się pracownia artystyczna Taboret, w której instruktorzy i nauczyciele już od dekady pomagają rozwijać wyobraźnię oraz wrażliwość młodych twórców. Zwieńczeniem 10 lat działalności Taboretu będzie jednodniowa wystawa ponad 200 prac, którą oglądać będzie można w OFF Piotrkowska Center w ten piątek, 25 października, od g. 17.30 do g. 20.30.
Pracownia Taboret od ponad dziesięciu lat inspiruje dzieci i młodzież do twórczej eksploracji mitów, kultury, historii oraz własnych marzeń. Uczestnicy zajęć malują, rysują, rzeźbią, wypalają, a każda praca to unikalny wyraz indywidualnej ekspresji, powstały w procesie intensywnych poszukiwań artystycznych, bez mechanicznego kopiowania wzorców. Pracownię prowadzą Dominika Adler Cedzyńska, artystka, absolwentka łódzkiej ASP i jej mąż Piotr Cedzyński, niegdyś copywriter i dyrektor kreatywny agencji reklamowych, a dziś także nauczyciel angielskiego. Jak podkreślają, w pracy z młodzieżą i dziećmi koncentrują się na zmyśle obserwacji, wiedzy i świadomym tworzeniu, bo wierzą, że mądre rozwijanie wyobraźni ułatwia rozwój wrażliwości i odnalezienia swojej własnej drogi twórczej – czy to w sztuce czy w jakiejkolwiek innej dziedzinie życia.
– Cieszymy się, że Pracownia Taboret wybrała OFFa na miejsce swojej wystawy – mówi Julia Olczyk z zespołu OPG Property Professionals, zarządzającego OFFem. – To wydarzenie, zbudowane wokół młodej twórczej energii idealnie wpisuje się w kreatywnego ducha naszej przestrzeni – dodaje.
Wystawa to okazja dla kolekcjonerów i miłośników sztuki do zobaczenia ponad dwustu prac malarskich i rzeźb młodych twórców, którzy dzięki zajęciom w szkole artystycznej na Julianowie stawiają pierwsze kroki na swojej artystycznej drodze. W piątek, od 17.30 do 20.30, na powierzchni trzeciego piętra zabytkowej przędzalni Ramischa w OFF Piotrkowska Center, będzie można zobaczyć efekty ich artystycznych poszukiwań.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych
Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Dom i ogród
Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki

Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.