Artystyczne warsztaty Brave Kids. Zobacz, nad czym pracują uczestnicy
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Animowana instalacja z recyklingu, projekty artystycznych murali, przygotowania do występu pod Kliniką Przylądek Nadziei i spektaklu w Sali Koncertowej Radia Wrocław – trwają warsztaty dla uczestników tegorocznego Brave Kids. Finałowe występy już w ostatni weekend sierpnia.
Brave Kids na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych wydarzeń Wrocławia. To już 12 edycja festiwalu. Co roku prezentowane są inne, unikatowe występy, przygotowywane podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży. Czym zaskoczą nas uczestnicy Brave Kids w tym roku?
Wielki happening
Czeka na nas wielkoformatowa, animowana instalacja, którą zaprezentuje korowód młodych artystów podczas happeningu na placu Wolności. Właśnie trwają nad nią prace. – To będzie głos młodych ludzi, a jednocześnie ekologiczny manifest. Do rzeźby wykorzystamy plastikowe butelki, które udało nam się zebrać z pomocą wrocławian. Łącznie to 20 worków o pojemności 120 litrów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie – mówi Agnieszka Ćwieląg, instruktorka artystyczna i koordynatorka warsztatów Brave Kids.
W warsztatach „Plastik not fantastik” bierze udział kilkunastoosobowa grupa młodzieży. Z kolei w samym happeningu zaprezentują się grupy artystyczne z całej Polski i Europy, m.in. Dziewczęca Orkiestra Dęta z Rzeszowa, Grupa Chorągwiarska ze Śniadowa, grupa teatralna Skrzat z Rzepiennika Strzyżewskiego, Teatr TOF z Dąbrowy Górniczej oraz artystyczna grupa Tęczowi Wojownicy. Łącznie to ponad 150 artystów. Organizatorzy już dziś zapraszają do udziału w tym wydarzeniu. Start o 18.00 w sobotę 28 sierpnia.
Warsztaty muralowe
Trwają także warsztaty, podczas których dzieci i młodzież Brave Kids zmienią okolice ulicy Hercena. Autorskie prace ozdobią ściany i bramy na Przedmieściu Oławskim. W warsztatach bierze udział 20 osób w wieku od 10 do 16 lat. Prowadzą je artyści z Polski, Argentyny i Słowenii. – Uczestnicy biorą pełny udział w całym procesie. Najpierw wspólnie stworzą projekt, a następnie przeniosą go na wybrane ściany i bramy na Przedmieściu Oławskim. To świetna okazja do nauki współpracy, wyrażenia siebie poprzez sztukę, a także do upiększenia okolicy – wyjaśnia Agnieszka Ćwieląg.
Młodzi artyści dla pacjentów onkologicznych
To wszystko to zapowiedź finałowych wydarzeń, które zostały zaplanowane na ostatni weekend sierpnia. W niedzielę 29 sierpnia młodzież Brave Kids wystąpi na placu przed Przylądkiem Nadziei. Spotkają się tam wszystkie grupy tegorocznej edycji Brave Kids: dzieci i młodzież z kilku miast Polski tworzące w ramach półkolonii, jak również międzynarodowe grupy pracujące nad Wielkim Finałem Brave Kids we Wrocławiu. Wystawią serię kolorowych, autorskich przedstawień. – To wyjątkowe wydarzenie, w którym wystąpi ponad 250 osób. Chcemy w ten sposób wspomóc pacjentów w ich codziennej walce o zdrowie i siłę do stawienia czoła chorobie, a także umilić czas spędzany w Klinice. Mamy nadzieję, że uda nam się wywołać uśmiech na ich twarzach. – tłumaczy Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.
Po występie, który rozpocznie się o godzinie 10.00, uczestnicy wyruszą w energetycznym pochodzie w stronę dziewięciu plenerowych scen we Wrocławiu. W tym roku są to lokalne festiwale na Przedmieściu Oławskim, Szczepinie, Brochowie, Strachocinie, Zakrzowie, Złotnikach, Ołbinie, Dąbiu i w Parku Południowym.
Międzynarodowy spektakl
Zakończeniem tegorocznej edycji będzie Wielki Finał Brave Kids w Sali Koncertowej Radia Wrocław. – Po roku przerwy wracamy do tradycyjnej formuły spektakularnego przedstawienia kończącego Brave Kids. Na scenie wystąpi kilkudziesięcioosobowa, międzynarodowa grupa artystów. Na pewno będzie to niepowtarzalne wydarzenie, bo w finale Brave nic dwa razy się nie zdarza. W tym roku zapowiada się niezwykła mieszanka występów cyrkowych, wokalnych, tanecznych i teatralnych. To trzeba zobaczyć – zachęca Iwona Frydryszak. Wystąpią m.in. Kids News Circus, Los Talleres de Teatro y Cine para Niños y Niñas de Lombó z Hiszpanii, Zespół Pieśni i Tańca z Wałbrzycha oraz wielokulturowe grupy młodych mieszkańców Wrocławia i Warszawy.
Wielki Finał odbędzie się 5 września o 15.00. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów podróży uczestników Brave Kids z zagranicy. Bilety kosztują 30 zł, do nabycia tutaj:
https://ewejsciowki.pl/wroclaw/teatry/teatr-piesn-kozla,177/wielki-final-brave-kids,14876?eventId=199366&fbclid=IwAR2ZfTvjy97hRlndZIa-a0t49KGQTc3Gh5B6Y2rAuNnO6qU2yMgO0yCHZWg
Plan Brave Kids 2021:
- WARSZTATY TWORZENIA MURALI (Wrocław, Przedmieście Oławskie) – 16-27 sierpnia.
- BRAVE KIDS POD WROCŁAWSKIM NIEBEM – HAPPENING (Wrocław, pl. Wolności) – 28 sierpnia, 18.00.
- BRAVE KIDS POD WROCŁAWSKIM NIEBEM – WYSTĘP PRZED PRZYLĄDKIEM NADZIEI (Wrocław, ul. Borowska 213) – 29 sierpnia, 10.00.
- WIELKI FINAŁ BRAVE KIDS (Sala Koncertowa Radia Wrocław) – 5 września, 15.00.
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.