Komunikaty PR

Artystyczne warsztaty Brave Kids. Zobacz, nad czym pracują uczestnicy

2021-08-18  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Animowana instalacja z recyklingu, projekty artystycznych murali, przygotowania do występu pod Kliniką Przylądek Nadziei i spektaklu w Sali Koncertowej Radia Wrocław – trwają warsztaty dla uczestników tegorocznego Brave Kids. Finałowe występy już w ostatni weekend sierpnia.

Brave Kids na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych wydarzeń Wrocławia. To już 12 edycja festiwalu. Co roku prezentowane są inne, unikatowe występy, przygotowywane podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży. Czym zaskoczą nas uczestnicy Brave Kids w tym roku?
 

Wielki happening

Czeka na nas wielkoformatowa, animowana instalacja, którą zaprezentuje korowód młodych artystów podczas happeningu na placu Wolności. Właśnie trwają nad nią prace. – To będzie głos młodych ludzi, a jednocześnie ekologiczny manifest. Do rzeźby wykorzystamy plastikowe butelki, które udało nam się zebrać z pomocą wrocławian. Łącznie to 20 worków o pojemności 120 litrów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie – mówi Agnieszka Ćwieląg, instruktorka artystyczna i koordynatorka warsztatów Brave Kids.

W warsztatach „Plastik not fantastik” bierze udział kilkunastoosobowa grupa młodzieży. Z kolei w samym happeningu zaprezentują się grupy artystyczne z całej Polski i Europy, m.in. Dziewczęca Orkiestra Dęta z Rzeszowa, Grupa Chorągwiarska ze Śniadowa, grupa teatralna Skrzat z Rzepiennika Strzyżewskiego, Teatr TOF z Dąbrowy Górniczej oraz artystyczna grupa Tęczowi Wojownicy. Łącznie to ponad 150 artystów. Organizatorzy już dziś zapraszają do udziału w tym wydarzeniu. Start o 18.00 w sobotę 28 sierpnia.
 

Warsztaty muralowe

Trwają także warsztaty, podczas których dzieci i młodzież Brave Kids zmienią okolice ulicy Hercena. Autorskie prace ozdobią ściany i bramy na Przedmieściu Oławskim. W warsztatach bierze udział 20 osób w wieku od 10 do 16 lat. Prowadzą je artyści z Polski, Argentyny i Słowenii. – Uczestnicy biorą pełny udział w całym procesie. Najpierw wspólnie stworzą projekt, a następnie przeniosą go na wybrane ściany i bramy na Przedmieściu Oławskim. To świetna okazja do nauki współpracy, wyrażenia siebie poprzez sztukę, a także do upiększenia okolicy – wyjaśnia Agnieszka Ćwieląg.
 

Młodzi artyści dla pacjentów onkologicznych

To wszystko to zapowiedź finałowych wydarzeń, które zostały zaplanowane na ostatni weekend sierpnia. W niedzielę 29 sierpnia młodzież Brave Kids wystąpi na placu przed Przylądkiem Nadziei. Spotkają się tam wszystkie grupy tegorocznej edycji Brave Kids: dzieci i młodzież z kilku miast Polski tworzące w ramach półkolonii, jak również międzynarodowe grupy pracujące nad Wielkim Finałem Brave Kids we Wrocławiu. Wystawią serię kolorowych, autorskich przedstawień. – To wyjątkowe wydarzenie, w którym wystąpi ponad 250 osób. Chcemy w ten sposób wspomóc pacjentów w ich codziennej walce o zdrowie i siłę do stawienia czoła chorobie, a także umilić czas spędzany w Klinice. Mamy nadzieję, że uda nam się wywołać uśmiech na ich twarzach. – tłumaczy Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

Po występie, który rozpocznie się o godzinie 10.00, uczestnicy wyruszą w energetycznym pochodzie w stronę dziewięciu plenerowych scen we Wrocławiu. W tym roku są to lokalne festiwale na Przedmieściu Oławskim, Szczepinie, Brochowie, Strachocinie, Zakrzowie, Złotnikach, Ołbinie, Dąbiu i w Parku Południowym.

 

Międzynarodowy spektakl

Zakończeniem tegorocznej edycji będzie Wielki Finał Brave Kids w Sali Koncertowej Radia Wrocław. – Po roku przerwy wracamy do tradycyjnej formuły spektakularnego przedstawienia kończącego Brave Kids. Na scenie wystąpi kilkudziesięcioosobowa, międzynarodowa grupa artystów. Na pewno będzie to niepowtarzalne wydarzenie, bo w finale Brave nic dwa razy się nie zdarza. W tym roku zapowiada się niezwykła mieszanka występów cyrkowych, wokalnych, tanecznych i teatralnych. To trzeba zobaczyć – zachęca Iwona Frydryszak. Wystąpią m.in. Kids News Circus, Los Talleres de Teatro y Cine para Niños y Niñas de Lombó z Hiszpanii, Zespół Pieśni i Tańca z Wałbrzycha oraz wielokulturowe grupy młodych mieszkańców Wrocławia i Warszawy.

Wielki Finał odbędzie się 5 września o 15.00. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów podróży uczestników Brave Kids z zagranicy. Bilety kosztują 30 zł, do nabycia tutaj:

https://ewejsciowki.pl/wroclaw/teatry/teatr-piesn-kozla,177/wielki-final-brave-kids,14876?eventId=199366&fbclid=IwAR2ZfTvjy97hRlndZIa-a0t49KGQTc3Gh5B6Y2rAuNnO6qU2yMgO0yCHZWg

 

 

Plan Brave Kids 2021:

  • WARSZTATY TWORZENIA MURALI (Wrocław, Przedmieście Oławskie) – 16-27 sierpnia.
  • BRAVE KIDS POD WROCŁAWSKIM NIEBEM – HAPPENING (Wrocław, pl. Wolności) – 28 sierpnia, 18.00.
  • BRAVE KIDS POD WROCŁAWSKIM NIEBEM – WYSTĘP PRZED PRZYLĄDKIEM NADZIEI (Wrocław, ul. Borowska 213) – 29 sierpnia, 10.00.
  • WIELKI FINAŁ BRAVE KIDS (Sala Koncertowa Radia Wrocław) – 5 września, 15.00.
     

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Święto sztuki i designu w Krakowie Biuro prasowe
2024-11-04 | 12:10

Święto sztuki i designu w Krakowie

Już po raz 7 w Krakowie zanurzymy się w świecie kreatywnych, inspirujących wizji artystycznych. Podczas kolejnej edycji Targów Artystów i Designerów „Nówka Sztuka” swoje prace zaprezentuje ponad 70 najlepszych twórców, starannie wyselekcjonowanych przez Jury. Targi odbędą się w dniach 9-10 listopada w Pałacu Sztuki. To idealna okazja dla miłośników sztuki, kolekcjonerów, ale też osób, które dopiero poznają ten świat. Targi „Nówka Sztuka” mają na celu inspirować, redefiniować spojrzenie na współczesną estetykę, ale też pozwolić na bezpośrednie nawiązanie kontaktu odbiorcy z artystą. W tym roku zaprezentują się osoby tworzące m.in. fotografię, grafikę, plakat, malarstwo, ceramikę, sztukę użytkową, rzeźbę, tkaniny artystyczne, komiks czy haft wielkoformatowy. „W tym roku otrzymaliśmy naprawdę ogromną liczbę zgłoszeń od artystów. Jak co roku wyselekcjonowaliśmy grupę reprezentującą różne nurty artystyczne. Na pewno każdy odwiedzający nasze targi znajdzie coś dla siebie, coś, co mu się spodoba, zainspiruje go do dalszych artystycznych poszukiwań. W ubiegłym roku nasze wydarzenie odwiedziło ponad 3000 gości. Były to osoby z całej Polski, również z zagranicy. Możliwość obcowania ze sztuką, rozmowy z artystami, wymienianie doświadczeń z innymi uczestnikami jest wyjątkowe, i to zapewniamy co roku wszystkim odwiedzającym” – mówi Alicja Panasiewicz, prezeska Fundacji Nówka Sztuka, która jest organizatorem Targów. Podczas wydarzenia zobaczymy m.in. prace Tomasza Bereźnickiego, autora komiksów, ilustracji, okładek książek i czasopism, a także projektów witraży. Z kolei Maciej Rakowski zaprezentuje minimalistyczne monochromatyczne miniatury wykonane tuszem i kredką z elementami kolażu. Na miłośników malarstwa czekać będą prace m.in. Marceliny Łazarek, Natki Biegalskiej czy Magdaleny Buk. Nie zabraknie też form użytkowych: swoją ceramikę pokażą NOMAD Ceramic oraz LEP.TO Studio, tkaninę MOST studio, a także zobaczymy haft wielkoformatowy autorstwa Karoliny Szwedt. Targom towarzyszyć będzie wystawa Gabrieli Chrabąszcz „What It Feels Like for a Girl?” w Galerii Pryzmat, która potrwa od 7 do 13 listopada. Kuratorką jest Alicja Głuszek, a tematem niewidzialna opresja, poprzez wstyd kontrolująca zachowania i ciała kobiet, wyrażona formą haftu i miękkich form rzeźbiarskich. Podczas festiwalowego weekendu odbywać się będą również warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wśród nich m.in. warsztaty kintsugi, projektowania etnozabawki czy tworzenie nowoczesnego domu dla Smoka Wawelskiego. Organizatorem Targów jest Fundacja Nówka Sztuka. Projekt został współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.                                                                                                 
Sztuka Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
2024-11-04 | 09:00

Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego

Warszawski Maraton Fotograficzny to inicjatywa kawiarni Green Caffè Nero, dedykowana wszystkim pasjonatom fotografii – zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Uczestnicy
Sztuka Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni
2024-10-30 | 15:00

Kobieca figuracja i wyraziste barwy. Wystawa prac Renaty Magdy w Drukarni

Charakterystyczna paleta wyrazistych barw, kameralne ujęcia kobiecych postaci i sceny rozgrywane w dekoracyjnych układach – to znaki rozpoznawcze twórczości malarki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.