Komunikaty PR

Artystyczne warsztaty Brave Kids. Zobacz, nad czym pracują uczestnicy

2021-08-18  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Animowana instalacja z recyklingu, projekty artystycznych murali, przygotowania do występu pod Kliniką Przylądek Nadziei i spektaklu w Sali Koncertowej Radia Wrocław – trwają warsztaty dla uczestników tegorocznego Brave Kids. Finałowe występy już w ostatni weekend sierpnia.

Brave Kids na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych wydarzeń Wrocławia. To już 12 edycja festiwalu. Co roku prezentowane są inne, unikatowe występy, przygotowywane podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży. Czym zaskoczą nas uczestnicy Brave Kids w tym roku?
 

Wielki happening

Czeka na nas wielkoformatowa, animowana instalacja, którą zaprezentuje korowód młodych artystów podczas happeningu na placu Wolności. Właśnie trwają nad nią prace. – To będzie głos młodych ludzi, a jednocześnie ekologiczny manifest. Do rzeźby wykorzystamy plastikowe butelki, które udało nam się zebrać z pomocą wrocławian. Łącznie to 20 worków o pojemności 120 litrów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie – mówi Agnieszka Ćwieląg, instruktorka artystyczna i koordynatorka warsztatów Brave Kids.

W warsztatach „Plastik not fantastik” bierze udział kilkunastoosobowa grupa młodzieży. Z kolei w samym happeningu zaprezentują się grupy artystyczne z całej Polski i Europy, m.in. Dziewczęca Orkiestra Dęta z Rzeszowa, Grupa Chorągwiarska ze Śniadowa, grupa teatralna Skrzat z Rzepiennika Strzyżewskiego, Teatr TOF z Dąbrowy Górniczej oraz artystyczna grupa Tęczowi Wojownicy. Łącznie to ponad 150 artystów. Organizatorzy już dziś zapraszają do udziału w tym wydarzeniu. Start o 18.00 w sobotę 28 sierpnia.
 

Warsztaty muralowe

Trwają także warsztaty, podczas których dzieci i młodzież Brave Kids zmienią okolice ulicy Hercena. Autorskie prace ozdobią ściany i bramy na Przedmieściu Oławskim. W warsztatach bierze udział 20 osób w wieku od 10 do 16 lat. Prowadzą je artyści z Polski, Argentyny i Słowenii. – Uczestnicy biorą pełny udział w całym procesie. Najpierw wspólnie stworzą projekt, a następnie przeniosą go na wybrane ściany i bramy na Przedmieściu Oławskim. To świetna okazja do nauki współpracy, wyrażenia siebie poprzez sztukę, a także do upiększenia okolicy – wyjaśnia Agnieszka Ćwieląg.
 

Młodzi artyści dla pacjentów onkologicznych

To wszystko to zapowiedź finałowych wydarzeń, które zostały zaplanowane na ostatni weekend sierpnia. W niedzielę 29 sierpnia młodzież Brave Kids wystąpi na placu przed Przylądkiem Nadziei. Spotkają się tam wszystkie grupy tegorocznej edycji Brave Kids: dzieci i młodzież z kilku miast Polski tworzące w ramach półkolonii, jak również międzynarodowe grupy pracujące nad Wielkim Finałem Brave Kids we Wrocławiu. Wystawią serię kolorowych, autorskich przedstawień. – To wyjątkowe wydarzenie, w którym wystąpi ponad 250 osób. Chcemy w ten sposób wspomóc pacjentów w ich codziennej walce o zdrowie i siłę do stawienia czoła chorobie, a także umilić czas spędzany w Klinice. Mamy nadzieję, że uda nam się wywołać uśmiech na ich twarzach. – tłumaczy Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

Po występie, który rozpocznie się o godzinie 10.00, uczestnicy wyruszą w energetycznym pochodzie w stronę dziewięciu plenerowych scen we Wrocławiu. W tym roku są to lokalne festiwale na Przedmieściu Oławskim, Szczepinie, Brochowie, Strachocinie, Zakrzowie, Złotnikach, Ołbinie, Dąbiu i w Parku Południowym.

 

Międzynarodowy spektakl

Zakończeniem tegorocznej edycji będzie Wielki Finał Brave Kids w Sali Koncertowej Radia Wrocław. – Po roku przerwy wracamy do tradycyjnej formuły spektakularnego przedstawienia kończącego Brave Kids. Na scenie wystąpi kilkudziesięcioosobowa, międzynarodowa grupa artystów. Na pewno będzie to niepowtarzalne wydarzenie, bo w finale Brave nic dwa razy się nie zdarza. W tym roku zapowiada się niezwykła mieszanka występów cyrkowych, wokalnych, tanecznych i teatralnych. To trzeba zobaczyć – zachęca Iwona Frydryszak. Wystąpią m.in. Kids News Circus, Los Talleres de Teatro y Cine para Niños y Niñas de Lombó z Hiszpanii, Zespół Pieśni i Tańca z Wałbrzycha oraz wielokulturowe grupy młodych mieszkańców Wrocławia i Warszawy.

Wielki Finał odbędzie się 5 września o 15.00. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów podróży uczestników Brave Kids z zagranicy. Bilety kosztują 30 zł, do nabycia tutaj:

https://ewejsciowki.pl/wroclaw/teatry/teatr-piesn-kozla,177/wielki-final-brave-kids,14876?eventId=199366&fbclid=IwAR2ZfTvjy97hRlndZIa-a0t49KGQTc3Gh5B6Y2rAuNnO6qU2yMgO0yCHZWg

 

 

Plan Brave Kids 2021:

  • WARSZTATY TWORZENIA MURALI (Wrocław, Przedmieście Oławskie) – 16-27 sierpnia.
  • BRAVE KIDS POD WROCŁAWSKIM NIEBEM – HAPPENING (Wrocław, pl. Wolności) – 28 sierpnia, 18.00.
  • BRAVE KIDS POD WROCŁAWSKIM NIEBEM – WYSTĘP PRZED PRZYLĄDKIEM NADZIEI (Wrocław, ul. Borowska 213) – 29 sierpnia, 10.00.
  • WIELKI FINAŁ BRAVE KIDS (Sala Koncertowa Radia Wrocław) – 5 września, 15.00.
     

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.