Komunikaty PR

Artystyczny wrzesień w Koneserze. Wystawy, koncerty i wiele innych wydarzeń

2022-08-31  |  09:00
Biuro prasowe

Dziewięć wystaw, trzy koncerty, weekendowe targi i niezwykle ciekawe spotkania oraz inspirujące warsztaty. Wśród nich mnóstwo sztuki współczesnej, fotografie powojennej stolicy czy Potańcówka z Historią. Tak prezentuje się artystyczny wrzesień w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

Koniec wakacji nie oznacza końca letnich atrakcji w praskim Koneserze. Po pełnym wrażeń Festiwalowym Lecie Konesera nadchodzi artystyczny wrzesień. W planie: wystawy, koncerty, targi i wiele innych, różnorodnych wydarzeń. Na pierwszy ogień Potańcówka z Historią (piątek, 2 września, godz. 17.00-20.30). W przestrzeni Filtracji wszystkich chętnych do tańca porwie Lidia Stanisławska, a przed spotkaniem – interesująca rozmowa o tym, jak to bywało dawniej w praskich szkołach, jako że rozpoczyna się właśnie nowy rok szkolny.

Niezwykle bogato przedstawia się wrześniowy program wystaw w Centrum Praskim Koneser. W środę (7 września, godz. 19.00) wernisaż wystawy malarstwa Piotra Młodożeńca – artysty, który tworzył między innymi znaki graficzne i ulotki dla „Solidarności”. Ekspozycja „Wyobrazy” będzie dostępna w Domu ze Sztuką aż do 28 września. Oprócz tego, do 15 września w Pasażu Konesera można oglądać wystawę „Oblicza Warszawy. Od placu Defilad do placu Konesera”. Prace Łukasza Zedlewskiego, niezwykle utalentowanego malarza, związanego z warszawską ASP, przedstawiają najważniejsze miejsca prawo- i lewobrzeżnej stolicy. 10 września od godz. 10.00 w przestrzeni Filtracji będzie można zobaczyć w kolorze zdjęcia Zbyszka Siemaszki, dokumentującego odbudowę powojennej Warszawy oraz udać się na spacer po okolicy razem z przewodnikami z Praskiej Ferajny.

Na ogólnodostępnym placu Konesera w dalszym ciągu (do 30 września) trwa wystawa „Pole wiatraków”, prezentująca rzeźby kinetyczne. Artyści związani z łódzką ASP stworzyli wielkowymiarowe prace, napędzane siłą wiatru. Z kolei aż do 9 października można zobaczyć prace największych mistrzów – Zdzisława Beksińskiego czy Jerzego Dudy-Gracza na ekspozycji „Sztuka Fantastyczna w Warszawie”. Z kolei od 5 do 18 września, w ramach tego wydarzenia na placu Konesera pojawi się przegląd twórczości Agnieszki Jackiewicz.

W tym roku, w dniach 25 września – 1 października, Centrum Praskie Koneser będzie gościć Warsaw off ART. Podczas siedmiu dni swoje prace, w nurcie sztuki niezależnej, zaprezentują artyści z Czech, Polski, Niemiec, Austrii, USA, Słowacji i Serbii. Od 22 do 30 września gościnnie w Koneserze będzie można też zobaczyć przegląd sztuki współczesnej wrocławskiej Vivid Gallery.

Wrzesień to także wiele muzycznych doznań. W przestrzeni Butelkowni (9-11 września) odbędzie się The Spirit of Music - Six Seasons Festival. To festiwal muzyki improwizowanej, opartej na połączeniu muzyki etnicznej z jazzem. Na scenie zaprezentują się:

  • Grzech Piotrowski (PL, Emotronica),
  • Marco Schavione (IL, Italian Connection),
  • Jacek Kochan & Ajee (PL).

 

Oprócz tego w Koneserze między innymi:

  • Targi dla Zwierzaków (3 września, Filtracja, godz. 11.00-18.00);
  • Targi sukienek (4 września, Filtracja, godz. 11.00-18.00);
  • „Za rok w Europie” – cykl spotkań autorskich „Za rok w Europie” z dziennikarzami i twórcami internetowymi, organizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Praskim Koneser (6 i 20 września oraz 6 października). W spotkaniach wezmą udział Aleksandra Radomska – twórczyni internetowa, standuperka; Przemysław Staroń – Psycholog, Nauczyciel Roku 2018; Sylwia Czubkowska – redaktorka prowadząca magazynu Spider’sWeb+, Paulina Górska – twórczyni internetowa, ekoedukatorka; Jakub Górnicki – współtwórca serwisu Outriders; Artur Kurasiński – twórca, obserwator zjawisk związanych z technologią i Piotr Stanisławski – współtwórca bloga Crazy Nauka.
  • Polskie Spotkania Komiksowe (24-25 września).

Więcej informacji o wydarzeniach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Jubileusz 10-lecia siedziby NOSPR Biuro prasowe
2024-11-05 | 12:20

Jubileusz 10-lecia siedziby NOSPR

Jesienią 2024 roku mija 10 lat od momentu, gdy oficjalnie zainaugurowała swoją działalność nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach. Wystarczyła
Sztuka Święto sztuki i designu w Krakowie
2024-11-04 | 12:10

Święto sztuki i designu w Krakowie

Już po raz 7 w Krakowie zanurzymy się w świecie kreatywnych, inspirujących wizji artystycznych. Podczas kolejnej edycji Targów Artystów i Designerów „Nówka Sztuka” swoje prace zaprezentuje ponad 70 najlepszych twórców, starannie wyselekcjonowanych przez Jury. Targi odbędą się w dniach 9-10 listopada w Pałacu Sztuki. To idealna okazja dla miłośników sztuki, kolekcjonerów, ale też osób, które dopiero poznają ten świat. Targi „Nówka Sztuka” mają na celu inspirować, redefiniować spojrzenie na współczesną estetykę, ale też pozwolić na bezpośrednie nawiązanie kontaktu odbiorcy z artystą. W tym roku zaprezentują się osoby tworzące m.in. fotografię, grafikę, plakat, malarstwo, ceramikę, sztukę użytkową, rzeźbę, tkaniny artystyczne, komiks czy haft wielkoformatowy. „W tym roku otrzymaliśmy naprawdę ogromną liczbę zgłoszeń od artystów. Jak co roku wyselekcjonowaliśmy grupę reprezentującą różne nurty artystyczne. Na pewno każdy odwiedzający nasze targi znajdzie coś dla siebie, coś, co mu się spodoba, zainspiruje go do dalszych artystycznych poszukiwań. W ubiegłym roku nasze wydarzenie odwiedziło ponad 3000 gości. Były to osoby z całej Polski, również z zagranicy. Możliwość obcowania ze sztuką, rozmowy z artystami, wymienianie doświadczeń z innymi uczestnikami jest wyjątkowe, i to zapewniamy co roku wszystkim odwiedzającym” – mówi Alicja Panasiewicz, prezeska Fundacji Nówka Sztuka, która jest organizatorem Targów. Podczas wydarzenia zobaczymy m.in. prace Tomasza Bereźnickiego, autora komiksów, ilustracji, okładek książek i czasopism, a także projektów witraży. Z kolei Maciej Rakowski zaprezentuje minimalistyczne monochromatyczne miniatury wykonane tuszem i kredką z elementami kolażu. Na miłośników malarstwa czekać będą prace m.in. Marceliny Łazarek, Natki Biegalskiej czy Magdaleny Buk. Nie zabraknie też form użytkowych: swoją ceramikę pokażą NOMAD Ceramic oraz LEP.TO Studio, tkaninę MOST studio, a także zobaczymy haft wielkoformatowy autorstwa Karoliny Szwedt. Targom towarzyszyć będzie wystawa Gabrieli Chrabąszcz „What It Feels Like for a Girl?” w Galerii Pryzmat, która potrwa od 7 do 13 listopada. Kuratorką jest Alicja Głuszek, a tematem niewidzialna opresja, poprzez wstyd kontrolująca zachowania i ciała kobiet, wyrażona formą haftu i miękkich form rzeźbiarskich. Podczas festiwalowego weekendu odbywać się będą również warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wśród nich m.in. warsztaty kintsugi, projektowania etnozabawki czy tworzenie nowoczesnego domu dla Smoka Wawelskiego. Organizatorem Targów jest Fundacja Nówka Sztuka. Projekt został współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.                                                                                                 
Sztuka Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego
2024-11-04 | 09:00

Gala 5. edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego

Warszawski Maraton Fotograficzny to inicjatywa kawiarni Green Caffè Nero, dedykowana wszystkim pasjonatom fotografii – zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Uczestnicy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Gwiazdy

Piotr Zelt: Od dawna weryfikuję swoje nawyki. Gonię też wszystkich z mojego otoczenia, żeby oszczędzali wodę i porządnie segregowali śmieci

Aktor zauważa, że w dzisiejszych czasach ekologiczny styl życia powinien być nie tylko modą, ale wręcz koniecznością. Zwraca bowiem uwagę na przyspieszającą degradację naszego środowiska i konieczność weryfikacji własnych przyzwyczajeń. Dobitnie tłumaczy to również swoim bliskim i mobilizuje ich do odpowiedzialnego postępowania. Zdaniem Piotra Zelta kluczowe jest przede wszystkim oszczędzanie wody, bo za jakiś czas może jej zabraknąć w naszych kranach, a także segregowanie śmieci i ograniczenie zakupów nowych ubrań oraz urządzeń elektronicznych.

Handel

Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek

Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.