Komunikaty PR

Artystyczny wrzesień w Koneserze. Wystawy, koncerty i wiele innych wydarzeń

2022-08-31  |  09:00
Biuro prasowe

Dziewięć wystaw, trzy koncerty, weekendowe targi i niezwykle ciekawe spotkania oraz inspirujące warsztaty. Wśród nich mnóstwo sztuki współczesnej, fotografie powojennej stolicy czy Potańcówka z Historią. Tak prezentuje się artystyczny wrzesień w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

Koniec wakacji nie oznacza końca letnich atrakcji w praskim Koneserze. Po pełnym wrażeń Festiwalowym Lecie Konesera nadchodzi artystyczny wrzesień. W planie: wystawy, koncerty, targi i wiele innych, różnorodnych wydarzeń. Na pierwszy ogień Potańcówka z Historią (piątek, 2 września, godz. 17.00-20.30). W przestrzeni Filtracji wszystkich chętnych do tańca porwie Lidia Stanisławska, a przed spotkaniem – interesująca rozmowa o tym, jak to bywało dawniej w praskich szkołach, jako że rozpoczyna się właśnie nowy rok szkolny.

Niezwykle bogato przedstawia się wrześniowy program wystaw w Centrum Praskim Koneser. W środę (7 września, godz. 19.00) wernisaż wystawy malarstwa Piotra Młodożeńca – artysty, który tworzył między innymi znaki graficzne i ulotki dla „Solidarności”. Ekspozycja „Wyobrazy” będzie dostępna w Domu ze Sztuką aż do 28 września. Oprócz tego, do 15 września w Pasażu Konesera można oglądać wystawę „Oblicza Warszawy. Od placu Defilad do placu Konesera”. Prace Łukasza Zedlewskiego, niezwykle utalentowanego malarza, związanego z warszawską ASP, przedstawiają najważniejsze miejsca prawo- i lewobrzeżnej stolicy. 10 września od godz. 10.00 w przestrzeni Filtracji będzie można zobaczyć w kolorze zdjęcia Zbyszka Siemaszki, dokumentującego odbudowę powojennej Warszawy oraz udać się na spacer po okolicy razem z przewodnikami z Praskiej Ferajny.

Na ogólnodostępnym placu Konesera w dalszym ciągu (do 30 września) trwa wystawa „Pole wiatraków”, prezentująca rzeźby kinetyczne. Artyści związani z łódzką ASP stworzyli wielkowymiarowe prace, napędzane siłą wiatru. Z kolei aż do 9 października można zobaczyć prace największych mistrzów – Zdzisława Beksińskiego czy Jerzego Dudy-Gracza na ekspozycji „Sztuka Fantastyczna w Warszawie”. Z kolei od 5 do 18 września, w ramach tego wydarzenia na placu Konesera pojawi się przegląd twórczości Agnieszki Jackiewicz.

W tym roku, w dniach 25 września – 1 października, Centrum Praskie Koneser będzie gościć Warsaw off ART. Podczas siedmiu dni swoje prace, w nurcie sztuki niezależnej, zaprezentują artyści z Czech, Polski, Niemiec, Austrii, USA, Słowacji i Serbii. Od 22 do 30 września gościnnie w Koneserze będzie można też zobaczyć przegląd sztuki współczesnej wrocławskiej Vivid Gallery.

Wrzesień to także wiele muzycznych doznań. W przestrzeni Butelkowni (9-11 września) odbędzie się The Spirit of Music - Six Seasons Festival. To festiwal muzyki improwizowanej, opartej na połączeniu muzyki etnicznej z jazzem. Na scenie zaprezentują się:

  • Grzech Piotrowski (PL, Emotronica),
  • Marco Schavione (IL, Italian Connection),
  • Jacek Kochan & Ajee (PL).

 

Oprócz tego w Koneserze między innymi:

  • Targi dla Zwierzaków (3 września, Filtracja, godz. 11.00-18.00);
  • Targi sukienek (4 września, Filtracja, godz. 11.00-18.00);
  • „Za rok w Europie” – cykl spotkań autorskich „Za rok w Europie” z dziennikarzami i twórcami internetowymi, organizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Praskim Koneser (6 i 20 września oraz 6 października). W spotkaniach wezmą udział Aleksandra Radomska – twórczyni internetowa, standuperka; Przemysław Staroń – Psycholog, Nauczyciel Roku 2018; Sylwia Czubkowska – redaktorka prowadząca magazynu Spider’sWeb+, Paulina Górska – twórczyni internetowa, ekoedukatorka; Jakub Górnicki – współtwórca serwisu Outriders; Artur Kurasiński – twórca, obserwator zjawisk związanych z technologią i Piotr Stanisławski – współtwórca bloga Crazy Nauka.
  • Polskie Spotkania Komiksowe (24-25 września).

Więcej informacji o wydarzeniach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.