Komunikaty PR

Artystyczny wrzesień w Koneserze. Wystawy, koncerty i wiele innych wydarzeń

2022-08-31  |  09:00
Biuro prasowe

Dziewięć wystaw, trzy koncerty, weekendowe targi i niezwykle ciekawe spotkania oraz inspirujące warsztaty. Wśród nich mnóstwo sztuki współczesnej, fotografie powojennej stolicy czy Potańcówka z Historią. Tak prezentuje się artystyczny wrzesień w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

Koniec wakacji nie oznacza końca letnich atrakcji w praskim Koneserze. Po pełnym wrażeń Festiwalowym Lecie Konesera nadchodzi artystyczny wrzesień. W planie: wystawy, koncerty, targi i wiele innych, różnorodnych wydarzeń. Na pierwszy ogień Potańcówka z Historią (piątek, 2 września, godz. 17.00-20.30). W przestrzeni Filtracji wszystkich chętnych do tańca porwie Lidia Stanisławska, a przed spotkaniem – interesująca rozmowa o tym, jak to bywało dawniej w praskich szkołach, jako że rozpoczyna się właśnie nowy rok szkolny.

Niezwykle bogato przedstawia się wrześniowy program wystaw w Centrum Praskim Koneser. W środę (7 września, godz. 19.00) wernisaż wystawy malarstwa Piotra Młodożeńca – artysty, który tworzył między innymi znaki graficzne i ulotki dla „Solidarności”. Ekspozycja „Wyobrazy” będzie dostępna w Domu ze Sztuką aż do 28 września. Oprócz tego, do 15 września w Pasażu Konesera można oglądać wystawę „Oblicza Warszawy. Od placu Defilad do placu Konesera”. Prace Łukasza Zedlewskiego, niezwykle utalentowanego malarza, związanego z warszawską ASP, przedstawiają najważniejsze miejsca prawo- i lewobrzeżnej stolicy. 10 września od godz. 10.00 w przestrzeni Filtracji będzie można zobaczyć w kolorze zdjęcia Zbyszka Siemaszki, dokumentującego odbudowę powojennej Warszawy oraz udać się na spacer po okolicy razem z przewodnikami z Praskiej Ferajny.

Na ogólnodostępnym placu Konesera w dalszym ciągu (do 30 września) trwa wystawa „Pole wiatraków”, prezentująca rzeźby kinetyczne. Artyści związani z łódzką ASP stworzyli wielkowymiarowe prace, napędzane siłą wiatru. Z kolei aż do 9 października można zobaczyć prace największych mistrzów – Zdzisława Beksińskiego czy Jerzego Dudy-Gracza na ekspozycji „Sztuka Fantastyczna w Warszawie”. Z kolei od 5 do 18 września, w ramach tego wydarzenia na placu Konesera pojawi się przegląd twórczości Agnieszki Jackiewicz.

W tym roku, w dniach 25 września – 1 października, Centrum Praskie Koneser będzie gościć Warsaw off ART. Podczas siedmiu dni swoje prace, w nurcie sztuki niezależnej, zaprezentują artyści z Czech, Polski, Niemiec, Austrii, USA, Słowacji i Serbii. Od 22 do 30 września gościnnie w Koneserze będzie można też zobaczyć przegląd sztuki współczesnej wrocławskiej Vivid Gallery.

Wrzesień to także wiele muzycznych doznań. W przestrzeni Butelkowni (9-11 września) odbędzie się The Spirit of Music - Six Seasons Festival. To festiwal muzyki improwizowanej, opartej na połączeniu muzyki etnicznej z jazzem. Na scenie zaprezentują się:

  • Grzech Piotrowski (PL, Emotronica),
  • Marco Schavione (IL, Italian Connection),
  • Jacek Kochan & Ajee (PL).

 

Oprócz tego w Koneserze między innymi:

  • Targi dla Zwierzaków (3 września, Filtracja, godz. 11.00-18.00);
  • Targi sukienek (4 września, Filtracja, godz. 11.00-18.00);
  • „Za rok w Europie” – cykl spotkań autorskich „Za rok w Europie” z dziennikarzami i twórcami internetowymi, organizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Praskim Koneser (6 i 20 września oraz 6 października). W spotkaniach wezmą udział Aleksandra Radomska – twórczyni internetowa, standuperka; Przemysław Staroń – Psycholog, Nauczyciel Roku 2018; Sylwia Czubkowska – redaktorka prowadząca magazynu Spider’sWeb+, Paulina Górska – twórczyni internetowa, ekoedukatorka; Jakub Górnicki – współtwórca serwisu Outriders; Artur Kurasiński – twórca, obserwator zjawisk związanych z technologią i Piotr Stanisławski – współtwórca bloga Crazy Nauka.
  • Polskie Spotkania Komiksowe (24-25 września).

Więcej informacji o wydarzeniach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.