Komunikaty PR

Aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej dla Afganistanu

2021-09-16  |  06:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Zadroga
PMM

ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Do pobrania docx ( 0.05 MB )

Polscy fotografowie przekazali zdjęcia na rzecz aukcji charytatywnej Polskiej Misji Medycznej. Sprzedaż zdjęć potrwa do 17 września, cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup środków medycznych dla szpitali w Afganistanie.

Wśród wybranych zdjęć znalazły się ikoniczne obrazy uchwycone przez Krzysztofa Millera, które zdobiły niezliczone artykuły i książki o Afganistanie. W gronie artystów wspierających akcję znaleźli się również m.in. Maciej Moskwa (Gazeta Wyborcza, National Geographic Traveler), Marcin Suder (Outriders), Wojciech Grzędziński (laureat World Press Photo 2011), Andrzej Meller (National Geographic Polska) i inni. Łącznie 52 fotografie to przekrój zmian, jakie w ciągu ostatnich dekad zaszły w kraju, który nie schodzi z ust świata. Wielbiciele sztuki na aukcji znajdą również albumy „Nadal boję się krzyku” Witolda Krassowskiego, „Afganistan jest w nas” Maksymiliana Rigamonti i „Polski Afganistan” Marcina Ogdowskiego i Marcina Wójcika z autografem.

Aukcję wsparł były konsul RP w Afganistanie, Marcin Krzyżanowski, który przekazał ręcznie wykonaną biżuterię z lapis lazuli, zwanym kamieniem nieba za sprawą intensywnie niebieskiego koloru. Do naszyjników dołączyły unikatowe wydania albumu zdjęć własnego autorstwa, słownik polsko-perski i „Magiczne bajki afgańskie” w polskim tłumaczeniu.

–  Dzięki wsparciu polskich fotografów i dziennikarzy możemy nie tylko pomóc dotkniętym tragedią Afgańczykom, ale także przybliżyć ten kraj polskim odbiorcom. Afganistan docierał do nas głównie przez środki masowego przekazu, ukazując go z perspektywy jego roli na arenie międzynarodowej. Fotografie przekazane przez reporterów to małe narracje, codzienne historie ludzi, które toczą się z dala od polityki, w cieniu dominujących nad krajobrazem łańcuchów górskich. Ale wśród wybranych zdjęć nie zabrakło też ujęć pokazujących naturalne piękno niekończących się pasm górskich. – mówi Dorota Zadroga z Polskiej Misji Medycznej.

W oblężonym Kabulu dostępnych środków medycznych wystarczy tylko na kilka dni, a kraj codziennie opuszczają kolejne międzynarodowe organizacje pomocy humanitarnej. Polska Misja Medyczna zdecydowała się powrócić z pomocą do kraju, który wspierała podczas wcześniejszych misji w latach 2001-2007, i zapewnić ciągłość funkcjonowania klinik poprzez dostarczenie leków, antybiotyków i środków opatrunkowych. Dzięki doświadczeniu lokalnych współpracowników, odpowiedzialnych za weryfikację sytuacji, polska organizacja dotrze do miejsc, w których niezbędna jest natychmiastowa pomoc.

Wesprzyj pomoc Polskiej Misji Medycznej w Afganistanie:

· kup wybrane zdjęcie z kolekcji SOS Afganistan: https://allegro.pl/charytatywni/polska-misja-medyczna/cele/sos-afganistan

· ustaw płatność cykliczną w Twoim banku na działania PMM lub na https://pmm.org.pl/chce-pomoc

· przekaż darowiznę na numer konta Polskiej Misji Medycznej: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem Afganistan.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PMM
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.