Aukcja zaginionego obrazu Zdzisława Beksińskiego w Tichauer Art Gallery
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
W piątek 16 września w Tichauer Art Gallery w Browarze Obywatelskim w Tychach podczas wielkiego finisażu wystawy „Beksiński na Śląsku” https://beksinskinaslasku.pl/ odbędzie się aukcja obrazu Zdzisława Beksińskiego ze słynnej kolekcji japońskiej, do niedawna uważanej za zaginioną. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Piotr Dmochowski, znany marszand Mistrza. Aukcja zostanie zorganizowana przez Dom Aukcyjny Agra-Art.
W piątek 16 września o godz. 19.00 w Tichauer Art Gallery odbędzie się uroczysty finisaż wystawy „Beksiński na Śląsku”, którego gościem specjalnym będzie Piotr Dmochowski, były marszand artysty, wraz z żoną Anną. Tego wieczoru odbędzie się aukcja jednego z obrazów Zdzisława Beksińskiego z kolekcji japońskiej, którą przeprowadzi Dom Aukcyjny Agra-Art. Będzie to praca z lat 1985-1990, olej na płycie, 92x88,5 cm, sygnowany na odwrocie: ZH | BEKSIŃSKI, której cena wywoławcza to 200.000 PLN. Aby wziąć udział w aukcji, należy się zarejestrować, wysyłając zgłoszenie e-mailem na adres: agra@agraart.pl lub dzwoniąc pod numer (22) 625 08 08 lub 601 352 916. Można także licytować zdalnie przez telefon, internet lub złożyć zlecenie z limitem ceny. Osoby obecne na finisażu będą mogły uczestniczyć na aukcji osobiście. Wydarzenie uświetni występ zespołu Marcin Pater Trio, którego nagroda Grand Prix na konkursie na festiwalu Jazz Nad Odrą zaowocowała współpracą z ikoną polskiej muzyki – Leszkiem Możdżerem.
„Beksiński na Śląsku” https://beksinskinaslasku.pl/ to jedyna w Polsce i tak kompleksowa wystawa poświęcona malarstwu Zdzisława Beksińskiego, która możemy oglądać w Tichauer Art Gallery w Tychach. Widzowie mogą obejrzeć 50 wyselekcjonowanych obrazów z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku, wyłącznego spadkobiercy Mistrza, do którego przekazywał tylko te swoje dzieła, które uważał za najlepsze, oraz 5 nietuzinkowych dzieł z kolekcji japońskiej, do niedawna uważanych za zaginione. Czynna jest także wystawa „Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition” - multimedialna podróż przez twórczość artysty w ekscytujący sposób łącząca obraz i dźwięk. Wybrane jego dzieła są zaprezentowane na wielkoformatowych ekranach w połączeniu z muzyką lub w stereoskopii (3D), a poprzez technologię VR każdy z odwiedzających może wręcz „wejść do wnętrza obrazów”.
Festiwal „Beksiński na Śląsku” jest organizowany przy współudziale Muzeum Historycznego w Sanoku, Fundacji Beksiński i domu aukcyjnego Agra-Art. Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Partnerem strategicznym wystawy są Koleje Śląskie.
Więcej informacji:
https://beksinskinaslasku.pl/
https://www.facebook.com/beksinskinaslasku
https://www.instagram.com/beksinskinaslasku
https://tichauer.pl
Bilety są dostępne w sprzedaży pod linkiem https://beksinskinaslasku.pl/
Możliwy jest również zakup biletów na miejscu w Tichauer Art Gallery.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.