Beksiński we Wrocławiu po raz pierwszy od 30 lat!
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
4 listopada we wrocławskim IASE rozpocznie się wyjątkowa ekspozycja prezentująca niezwykłą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów – Zdzisława Beksińskiego. Uzupełnieniem ekspozycji obrazów będzie wystawa multimedialna Human Condition Beksiński Multimedia Exhibition, specjalny pokaz obrazów w Stereoskopii (3D) a także wiele innych multimedialnych atrakcji. To pierwsze we Wrocławiu, tak kompleksowe przedsięwzięcie artystyczne poświęcone twórczości słynnego malarza oraz pierwsza od 30-tu lat wystawa oryginalnych obrazów artysty w tym mieście!
Zbyt brutalny, zbyt erotyczny, zbyt komercyjny, zbyt pesymistyczny – to tylko kilka określeń-zarzutów, z którymi styka się sztuka najpopularniejszego i najdroższego polskiego artysty. Łatki te, chociaż często na nowo przywoływane przy różnych okazjach – chociażby przy ostatniej próbie bojkotu artysty ze względu na „obsceniczność” jego dzieł – nie zmieniają faktu, że Polacy KOCHAJĄ Beksińskiego i czekają z niecierpliwością na każde związane z nim wydarzenie…
Beksiński we Wrocławiu
Jednym z takich oczekiwanych wydarzeń jest wystawa dzieł Beksińskiego we Wrocławiu. 4 listopada w Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych (ul. Wystawowa 1, na parterze budynku IASE), rozpocznie się wyjątkowa ekspozycja prezentująca twórczość artysty. Na wystawie, która pozostanie otwarta aż do do 18-go lutego 2024 roku, zaprezentowanych zostanie, dzięki uprzejmości Muzeum Historycznego w Sanoku, 45 oryginalnych obrazów artysty, ukazujących jego wyjątkowy i metafizyczny świat.
Uzupełnieniem ekspozycji obrazów będzie wystawa multimedialna Human Condition Beksiński Multimedia Exhibition, która zabierze zwiedzających w klimatyczną podróż przez całokształt twórczości mistrza. Na wystawę przygotowany został również specjalny pokaz obrazów w Stereoskopii (3D) a także wiele innych multimedialnych atrakcji. Będzie to pierwsze we Wrocławiu, tak kompleksowe przedsięwzięcie artystyczne poświęcone twórczości słynnego malarza oraz pierwsza od 30-tu lat wystawa oryginalnych obrazów artysty w tym mieście.
Beksińskiego związki z technologią…
Powszechnie wiadomo z dzienników oraz prywatnej korespondencji Zdzisława Beksińskiego, że był on ogromnym fanem nowinek technicznych i technologicznych. Eksperymentował i próbował wszystkiego, co tylko znajdowało się w zasięgu jego ręki. Kolekcjonował również różnego rodzaju nowości na rynku – czy to związane ze sprzętem video, audio czy komputerami. Fascynował się możliwościami, które stwarzają artyście nowe technologie i zazdrościł młodym adeptom sztuki, że dożyją zaawansowanych rozwiązań, których jemu już nie będzie dane doświadczyć.
Dlatego właśnie, w swego rodzaju hołdzie dla artysty, Fundacja Beksiński, stworzyła projekt wystawy w takiej a nie innej odsłonie – aby pokazać fanom Beksińskiego (obecnym i przyszłym) jego oblicze w formie, którą być może sam zacząłby się zajmować, gdyby tylko starczyło mu czasu i gdyby nie tragedia, która skróciła jego życie. Jak sam Beksiński pisał w jednym z listów do Normana Leto: w tym jest przyszłość sztuki i nie mam co do tego cienia wątpliwości.
Zawsze staramy się przy organizacji naszych wydarzeń związanych ze Zdzisławem Beksińskim, aby były one jak najbardziej wierne wizji i podejściu do sztuki samego Mistrza, a jednocześnie aby trafiały dzięki językowi, jakim się w nich posługujemy, do kolejnych, coraz młodszych i odleglejszych od Beksińskiego pokoleń. Niezmiennie nam się to udaje, a sam Beksiński cieszy się niesłabnącym (a wręcz coraz większym) zainteresowaniem. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wystawę we Wrocławiu między 4 listopada a 18 lutego. To całkiem nowy sposób na doświadczenie dzieł tego nietuzinkowego artysty – mówi Janusz Barycki, prezes i założyciel Fundacji Beksiński.
Co, gdzie i kiedy?
Więcej informacji odnośnie rezerwacji biletów oraz kwestii logistycznych znajdziecie tutaj:
https://goout.net/pl/beksinski-we-wroclawiu/szagrpw/
Warto pamiętać, że na wystawę obowiązuje bilet wstępu na konkretną godzinę. Bilety można zarezerwować wcześniej online (do czego zachęcamy). Istnieje możliwość zakupienia biletu dla grupy szkolnej ze specjalnym wsparciem ze strony przewodnika na miejscu.
Wystawa będzie czynna codziennie w godzinach od 12.00 - do 20.00 (o 19.00 ostatnie wejście).
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.