Komunikaty PR

Biurowiec i sztuka, czyli artystyczne oblicze HOPa

2023-12-28  |  12:40
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Przestrzeń biurowca HOP zlokalizowanego na warszawskiej Woli ponownie stała się miejscem organizacji inicjatywy artystycznej. Mowa o wystawie fotografii Dariusza Jasaka, polskiego artysty fotografa, którego prace można zobaczyć w HOPie do połowy stycznia. To pierwsza autorska wystawa Jasaka organizowana w kraju, wcześniej fotografie artysty dostępne były jedynie na międzynarodowych pokazach. W Polsce dwie serie prac - włoskie impresje oraz „High Dimension” prezentowane są w niezwykłej przestrzeni – postmodernistycznym biurowcu HOP, za którego nową estetykę odpowiada projektantka Anna Łoskiewicz. Wydarzenie odbywa się we współpracy ze zlokalizowaną w budynku restauracją LUPO Pasta Fresca.

Idealna synergia sztuki i miejsca jej przedstawienia – tak opisać można najnowszą inicjatywę artystyczną realizowaną w HOPie - wystawę fotografii Dariusza Jasaka, który na prezentację swoich prac wybrał właśnie biurowiec przy ulicy Chmielnej. Dzięki zarządcy budynku, Syrena Real Estate oraz inwestorowi – PineBridge Benson Elliot biurowiec pochodzący z lat 90. przeszedł gruntowną modernizację. Wnętrze HOPa otrzymało ciepłe barwy i miękkie materiały, a uzupełniają je m. in. zielony marmur, korek, lastryko, klimatyczne oświetlenie oraz modułowe meble zaprojektowane przez Annę Łoskiewicz.

HOP w nowej odsłonie bardzo silnie związany jest ze sztuką i promowaniem kultury wśród mieszkańców Warszawy. W biurowcu cyklicznie odbywają się rozmaite przedsięwzięcia artystyczne, a jedno z pomieszczeń budynku zostało przeznaczone na Apartament Artystyczny, czyli mieszkanie goszczące twórców przybywających na zaproszenie instytucji kulturalnych, z którymi współpracuje Syrena Real Estate. Jednym z gości apartamentu jest obecnie artysta Dariusz Jasak na co dzień mieszkający we Florencji. Dzięki wspólnej inicjatywie zarządcy budynku oraz restauracji LUPO Pasta Fresca z dziełami Dariusza Jasaka można zapoznać się na organizowanej po raz pierwszy w Polsce autorskiej wystawie dzieł artysty, które dostępne są dla zwiedzających na parterze i 4 piętrze HOPa.

- HOP to nietypowy biurowiec, bardziej kameralny od reszty tego typu obiektów. Jedynie sześciopiętrowy, z postmodernistyczną spuścizną, której nie staraliśmy się pominąć, a wręcz przeciwnie – chcieliśmy ją wyeksponować i wkomponować w dzisiejszą rzeczywistość. Aktualnie to designerski budynek z kreatywną i otwartą na miasto przestrzenią, która tętni życiem kulturalnym. Poza swoją podstawową funkcją, jaką jest wynajem biur, stanowi też idealną przestrzeń do organizacji wielu wydarzeń artystycznych i jest ciekawym kontekstem do prezentacji dzieł sztuki. Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny nasi goście będą mogli doświadczyć w przestrzeniach HOPa wyjątkowych przeżyć, jakie daje spotkanie ze sztuką – mówi Witold Zatoński, założyciel i prezes Syrena Real Estate.

Do 15 stycznia 2024 r. w HOPie zobaczyć można dwa cykle wystawy Dariusza Jasaka: włoskie impresje oraz „High Dimension”. Pierwsza z nich zlokalizowana jest w lobby biurowca, dostępna codziennie w godzinach funkcjonowania budynku. Drugą zobaczyć można na czwartym piętrze HOPa w wybrane dni, kiedy zaplanowane zostały spotkania kuratorskie. Wystawa ma charakter otwarty.

- Cykl „Włoskie impresje” skupia się na detalach i elementach, które wymagają kontemplacji szerszej niż turystyczne oko. To ujęcia budynków, zatopione w bogatym pejzażu ornamenty lub mała architektura, albo po prostu fragment kotar, które w południowym słońcu wyglądają jak rzeźba wykuta w marmurze. „High Dimension” to przyjrzenie się fasadzie jednego z setek wieżowców w taki sposób, w jaki nigdy nie został postrzegany, przez pryzmat dekoracyjnej multiplikacji. Oba cykle powstały też z wykorzystaniem innych technik fotograficznych. Seria “High Dimension” powstała przy użyciu zdjęć elementów architektonicznych i zastosowaniu nowych technologii. Prace włoskie powstały przy użyciu klasycznej fotografii i odwołują się tym samym do tradycji przedstawionych na nich obiektów mówi Marta Czyż, kuratorka wystawy. - Oba cykle są zestawione ze sobą celowo nie tylko tematem, ale i przestrzenią wystawienniczą. Jedna z nich zostanie zaprezentowana w designerskim i klimatycznym lobby, a druga w surowej i industrialnej przestrzeni budynku HOP dodaje Marta Czyż.

- Kuratorskie oprowadzania w HOP z Martą Czyż i Dariuszem Jasakiem: soboty 6 i 13 stycznia o godz. 18:00 (miejsce spotkanie - lobby Hop);

- Art aperitivo w Lupo z Dariuszem Jasakiem z oprowadzaniem po wystawie: wtorki 2 i 9 stycznia o godz. 18:00 (miejsce spotkania – Lupo, bez rezerwacji).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury Biuro prasowe
2024-07-19 | 10:50

Z powierza na papier. Marcin Giba o wyjątkowej sztuce uwieczniania natury

Marcin Giba to znany polski fotograf, którego prace zyskały szerokie uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Unikalne podejście do fotografii, zdolność uchwycenia
Sztuka Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy
2024-07-17 | 14:20

Wybitnie inny mural #hellendż: nowa atrakcja turystyczna na mapie stolicy

Murale, czyli wielkoformatowe grafiki malowane bezpośrednio na ścianach budynków, stały się integralnym elementem architektonicznego krajobrazu wielu polskich miast. Warszawa
Sztuka Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce
2024-07-17 | 10:38

Elektrownia Powiśle z Kawai Art Gallery – pierwszą galerią pop-art w Polsce

W Elektrowni Powiśle została otwarta nowa kreatywna przestrzeń – Kawai Art Gallery. Na powierzchni 73 mkw. można podziwiać dzieła najbardziej znanych współczesnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.