Komunikaty PR

Bo Muzea są ważne!

2022-05-16  |  12:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Już niedługo, bo 18 maja – obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Muzeów 2022, w którym organizowanych jest wiele interesujących kulturalnych wydarzeń. Święto muzealników poprzedziły, odbywające się w całej Polsce Noce Muzeów. Firma Geberit bardzo ceni i wspiera działalność muzeów. Współpracuje zresztą z kilkoma placówkami muzealnymi: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Dzień muzealników – Noc Muzeów

Międzynarodowy Dzień Muzeów to okazja do tego, by podkreślić, jak ważną rolę kulturotwórczą, popularyzatorską i edukacyjną odgrywają muzea, a także by wesprzeć muzealnictwo. Międzynarodowy Dzień Muzeów został ustanowiony w Moskwie 28 maja 1977 roku przez Międzynarodową Radę Muzeów (ICOM, International Council of Museums) działającą przy UNESCO. W dniu swojego święta - 18 maja, muzea na całym świecie organizują: festyny, wystawy, spotkania, konferencje. W obchody wpisuje się Noc Muzeów, wydarzenie pod patronatem Rady Europy zainicjowane w 1997 roku. W ramach Nocy Muzeów placówki muzealne nie tylko umożliwiają oglądanie swoich zbiorów o niecodziennej porze, ale organizują również szereg interesujących imprez upowszechniających wiedzę o kulturalnym dziedzictwie i podsycających zainteresowanie sztuką.

Architektura i kultura Japonii

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie Noc Muzeów odbyła się 13 maja. W tę wyjątkową noc muzeum zaprosiło gości do obejrzenia wszystkich bieżących wystaw oraz do wzięcia udziału w specjalnych wydarzeniach m.in. działaniach edukacyjnych dla najmłodszych, wykładzie „Podróż po Japonii”, warsztatach kaligrafii japońskiej i origami czy pokazie parzenia herbaty.

Muzeum Manggha to instytucja, z którą firma Geberit ściśle współpracuje. Jednym z jej ostatnich przedsięwzięć było objęcie mecenatu nad wystawą „Eksperyment. Materiał. Architektura” prezentującą eksperymentalne projekty najbardziej rozpoznawalnego japońskiego architekta Kengo Kumy, niekwestionowanego mistrza współczesnej architektury. Firma Geberit była mecenasem wszystkimi działań związanych z prezentacją dokonań Kengo Kumy, architekta, którego magazyn „Time” uznał za jednego ze stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Zwieńczeniem wystawy „Eksperyment. Materiał. Architektura” była debata pt. „Czy architektura może nie przyczynić się do katastrofy klimatu”, w której wzięły udział znakomite autorytety w branży, wśród nich wybitny architekt Robert Konieczny oraz Prezes Zarządu Geberit Polska Przemysław Powalacz.

W pałacu króla Jana

Cenną inicjatywą podjętą przez firmę Geberit jest współpraca z prestiżową warszawską placówką muzealną – Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Z wilanowskim muzeum firma Geberit współdziała w ramach 24. edycji konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2022”. Zadaniem uczestników tegorocznej edycji konkursu było zaprojektowanie pawilonu wschodniego wystawowo-recepcyjnego z funkcją toalety publicznej w północnej części ogrodów królewskich Muzeum Pałacu Króla Jana III, tuż obok Oranżerii. Zachęcając do konkursowych zmagań Paweł Jaskanis, Dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, historyk sztuki, archeolog, muzealnik, specjalista w zarządzaniu ochroną zabytków i opieką nad nimi oraz juror konkursu KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022” stwierdził:

,,Bardzo często potrzebujemy inspiracji – dlatego ten konkurs jest dla nas taki ważny. Historią trzeba grać umiejętnie i dalej ją tworzyć. Jest to trudne w miejscach takich, jak nasze Muzeum, co nie znaczy, że niemożliwe. Już samo zaistnienie w konkursie ze swoim wyjątkowym projektem jest czymś szczególnie cennym – szansą na dostrzeżenie przez krytyków i potencjalnych inwestorów. Zasób inspiracji jest nieograniczony! Właśnie tak widzę sens konkursów od lat urządzanych przez firmę Geberit – jako fantastyczną sposobność w rozwoju zawodowym.”

Uroczysty finał konkursu odbędzie się 14 czerwca 2022 roku, a prace laureatów będzie można podziwiać na wystawie w Wilanowie od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 roku. Muzeum, działające w ulubionej letniej rezydencji króla Jana III, zaprosiło gości 14 maja na wyjątkowe wydarzenia: spektakl taneczny inspirowany dekoracją pałacu, widowisko muzyczne, które przeniosło widzów w lata 20. i 30. XX wieku oraz spacer po najstarszych komnatach rezydencji i historycznym parku, w którym powstanie obiekt będący efektem konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2022”.

Związki branży wyposażenia wnętrz ze światem kultury od zawsze są bardzo ścisłe. Firma Geberit swoimi działaniami wpisuje się w ten nurt. Wspólnie z placówkami muzealnymi, z którymi współpracuje, zachęca do świętowania Międzynarodowego Dnia Muzeów.

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów Biuro prasowe
2024-04-20 | 13:00

Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów

Kto kiedykolwiek trenował taniec, wie, jak dużo pracy wymaga dojście do poziomu, który pozwalałby na zaprezentowanie swoich umiejętności publicznie - a co dopiero na scenie i w blasku
Sztuka Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...
2024-04-16 | 12:00

Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...

Denise Schwizgebel jest szwajcarską artystką wizualną. Jej najnowszy projekt "Rising Aeon" powstał dzięki spotkaniu z Judith Sacchi, szwajcarską dziennikarką i wolontariuszką
Sztuka Wystartowała piąta edycja konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024
2024-04-11 | 14:30

Wystartowała piąta edycja konkursu "Design by Śliwka Nałęczowska 2024"

Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.