BOHEMA. CHAOS SZTUKI 2 W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
DLA KOLEKCJONERÓW I PASJONATÓW.
BOHEMA. CHAOS SZTUKI 2 W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
Do OFF Piotrkowska Center powraca projekt „Bohema. Chaos Sztuki 2". W tym roku to nie tylko wystawa – na której zobaczyć będzie można ponad 300 prac autorstwa 29 artystów działających w różnych obszarach sztuki – ale również dwudniowe targi malarstwa, rzeźby, ceramiki, grafiki i fotografii. Wernisaż wystawy w ten piątek, 14 czerwca, o g. 17.00.
To już druga edycja projektu „Bohema. Chaos Sztuki", wydarzenia, które gromadzi artystów z całego świata, a za którym stoi kolektyw W związku ze Sztuką, zainicjowany przez Darię Giemzę, Jarosława Żero oraz Wojciecha Stokowca. Sama ekspozycja w OFFie za różowymi drzwiami, to wynik kilkuletniego zaangażowania twórców w projekt pt. „Bohema”.
– Nasz kolektyw jednoczy twórców którzy, chcą wspólnie wychodzić do odbiorców sztuki i dzielić się swoimi inspiracjami, misją i emocjami oraz odpowiedzieć na pytanie, dlaczego sztuka jest ważna – mówi Daria Giemza, współzałożycielka kolektywu. – Nasze wydarzenie przygotowujemy z myślą o doświadczonych kolekcjonerach, jak i miłośnikach sztuki. To okazja, by wzbogacić swoją kolekcję, nawiązać bezpośredni kontakt z artystami oraz wesprzeć ich twórczość. Na wystawie swoje prace zaprezentują między innymi Mirosław „Miron” Długosz, Współzałożyciel Warszawskiej Grupy Malarzy „Niezależni `69”, WIA – Wolskiej Integracji Artystycznej oraz Fundacji Artbarbakan; Marek Gajewski – zajmujący się grafiką i dyscyplinami pokrewnymi, twórca unikatowych książek autorskich, a także Jaroslaw Żero – grafik, malarz i projektant.
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2024 roku o godzinie 17.00. Natomiast podczas dwudniowych targów sztuki, odbywających się w najbliższy weekend, na odwiedzających czekać będzie ponad 30 stoisk z różnorodnymi pracami – od obrazów, przez fotografię, po grafikę. Na przestrzeni 1000 m² będzie można kupić kilkaset dzieł bezpośrednio od artystów, również tych, które będą znajdować się na wystawie.
Organizatorzy zachęcają do pobrania bezpłatnego zaproszenia poprzez formularz na stronie internetowej: www.dariagiemza.com.pl. Jak informują inicjatorzy akcji pobranie darmowego zaproszenia jest gwarancją wejścia na wernisaż. Targi odbywać się będą w g. 10.00 – 18.00, a wystawę można oglądać od 14 do 23 czerwca w tygodniu w g. 15.00 – 20.00, a w soboty i niedziele od g. 12.00 do 20.00.
Wydarzenie jest objęte patronatem Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej oraz Radia Łódź.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.