BOHEMA. CHAOS SZTUKI 2 W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
DLA KOLEKCJONERÓW I PASJONATÓW.
BOHEMA. CHAOS SZTUKI 2 W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
Do OFF Piotrkowska Center powraca projekt „Bohema. Chaos Sztuki 2". W tym roku to nie tylko wystawa – na której zobaczyć będzie można ponad 300 prac autorstwa 29 artystów działających w różnych obszarach sztuki – ale również dwudniowe targi malarstwa, rzeźby, ceramiki, grafiki i fotografii. Wernisaż wystawy w ten piątek, 14 czerwca, o g. 17.00.
To już druga edycja projektu „Bohema. Chaos Sztuki", wydarzenia, które gromadzi artystów z całego świata, a za którym stoi kolektyw W związku ze Sztuką, zainicjowany przez Darię Giemzę, Jarosława Żero oraz Wojciecha Stokowca. Sama ekspozycja w OFFie za różowymi drzwiami, to wynik kilkuletniego zaangażowania twórców w projekt pt. „Bohema”.
– Nasz kolektyw jednoczy twórców którzy, chcą wspólnie wychodzić do odbiorców sztuki i dzielić się swoimi inspiracjami, misją i emocjami oraz odpowiedzieć na pytanie, dlaczego sztuka jest ważna – mówi Daria Giemza, współzałożycielka kolektywu. – Nasze wydarzenie przygotowujemy z myślą o doświadczonych kolekcjonerach, jak i miłośnikach sztuki. To okazja, by wzbogacić swoją kolekcję, nawiązać bezpośredni kontakt z artystami oraz wesprzeć ich twórczość. Na wystawie swoje prace zaprezentują między innymi Mirosław „Miron” Długosz, Współzałożyciel Warszawskiej Grupy Malarzy „Niezależni `69”, WIA – Wolskiej Integracji Artystycznej oraz Fundacji Artbarbakan; Marek Gajewski – zajmujący się grafiką i dyscyplinami pokrewnymi, twórca unikatowych książek autorskich, a także Jaroslaw Żero – grafik, malarz i projektant.
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2024 roku o godzinie 17.00. Natomiast podczas dwudniowych targów sztuki, odbywających się w najbliższy weekend, na odwiedzających czekać będzie ponad 30 stoisk z różnorodnymi pracami – od obrazów, przez fotografię, po grafikę. Na przestrzeni 1000 m² będzie można kupić kilkaset dzieł bezpośrednio od artystów, również tych, które będą znajdować się na wystawie.
Organizatorzy zachęcają do pobrania bezpłatnego zaproszenia poprzez formularz na stronie internetowej: www.dariagiemza.com.pl. Jak informują inicjatorzy akcji pobranie darmowego zaproszenia jest gwarancją wejścia na wernisaż. Targi odbywać się będą w g. 10.00 – 18.00, a wystawę można oglądać od 14 do 23 czerwca w tygodniu w g. 15.00 – 20.00, a w soboty i niedziele od g. 12.00 do 20.00.
Wydarzenie jest objęte patronatem Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej oraz Radia Łódź.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.