Komunikaty PR

BOHEMA. CHAOS SZTUKI W OFF PIOTRKOWSKA CENTER

2023-08-24  |  12:00
Biuro prasowe

BOHEMA. CHAOS SZTUKI W OFF PIOTRKOWSKA CENTER

 

Różne obszary artystycznych poszukiwań i form wyrazu, jedna chęć tworzenia wspólnoty przepływu twórczych inspiracji. Artyści zrzeszeni wokół międzynarodowego kolektywu W Związku ze Sztuką już w ten weekend zapraszają do OFFa na wernisaż wystawy „Bohema. Chaos Sztuki”. Przez dwa tygodnie w przestrzeni za różowymi drzwiami na drugim piętrze nad pracowniami 25 twórców zaprezentuje 250 prac – obrazów, rzeźb, fotografii czy ceramiki. Wernisaż w sobotę o g. 17.00.

 

Za wystawą „Bohema. Chaos Sztuki” stoi kolektyw W Związku ze Sztuką, zainicjowany przez Darię Giemzę, Jarosława Żero oraz Wojciecha Stokowca. Sama ekspozycja to wynik trzyletniego zaangażowania twórców w projekt pt. „Bohema”.

– Idea stworzenia naszej społeczności zrodziła się z pasji i miłości do pracy z osobami o wysokiej wrażliwości. Powstała w najbardziej nieoczekiwanym momencie, w pewnej pracowni artystycznej, w przypływie pozytywnej energii. Taka społeczność, o której do tej pory czytali Państwo w książkach, istnieje naprawdę. Razem tworzymy, spotykamy się na plenerach malarskich, wymieniamy doświadczeniem, wspieramy się. To naprawdę niesamowite. Tworzymy Bohemę Artystyczną na miarę XXI wieku – opowiada Daria Giemza, malarka, której prace również zobaczyć będzie można w przestrzeniach wystawienniczych OFFa.

Bohema to dziś ponad stu artystów działających w różnych dziedzinach sztuki, a na wystawę „Bohema. Chaos Sztuki” złoży się 250 prac dwudziestu pięciu z nich.

– Wydarzenie jest o tyle niezwykłe, że artyści, którzy zajmują się różnymi dziedzinami sztuki, w tym malarstwem, rzeźbą, ceramiką, grafiką, fotografią, mieszkający nie tylko w różnych miastach Polski, ale też za granicą postanowili zjednoczyć siły w imię wspólnej idei, by wyjść do odbiorców sztuki i opowiedzieć im o swojej inspiracji, misji, emocjach oraz odpowiedzieć na pytanie: dlaczego sztuka jest ważna? – podkreśla Giemza.

Wernisaż wystawy „Bohema. Chaos Sztuki” odbędzie się 26 sierpnia, sobota, o godz. 17.00 w Off Piotrkowska, Roosevelta 8, Łódź, Różowe drzwi, II piętro.
Będzie ją można oglądać do 09 września od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–20.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 14.00 –20:00.

 

Artyści:

Marta Andrzejczak, Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, Beata Bogucka, Agnieszka Borkowska, Magdalena Cyman, Grażyna Falkiewicz, Marek Gajewski, Daria Giemza, Joanna Gonda, Dorota Ignatowicz-Wiśniewska, Marcin Jakubiak, Agata Katuszonek, Izabela Kowalska, Krzysztof Kuszej, Karolina Majoch, Ewelina Ostrowska, Iwona Owsianka, Piotr Romanowski, Krzysztof Sałaciński, Adam Swat, Agnieszka Szymkiewicz-Misiak, Emilia Śledzińska, Gosia Ull,
Jerzy Zachara, Jarosław Żero.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.