Komunikaty PR

BOHEMA. CHAOS SZTUKI W OFF PIOTRKOWSKA CENTER

2023-08-24  |  12:00
Biuro prasowe

BOHEMA. CHAOS SZTUKI W OFF PIOTRKOWSKA CENTER

 

Różne obszary artystycznych poszukiwań i form wyrazu, jedna chęć tworzenia wspólnoty przepływu twórczych inspiracji. Artyści zrzeszeni wokół międzynarodowego kolektywu W Związku ze Sztuką już w ten weekend zapraszają do OFFa na wernisaż wystawy „Bohema. Chaos Sztuki”. Przez dwa tygodnie w przestrzeni za różowymi drzwiami na drugim piętrze nad pracowniami 25 twórców zaprezentuje 250 prac – obrazów, rzeźb, fotografii czy ceramiki. Wernisaż w sobotę o g. 17.00.

 

Za wystawą „Bohema. Chaos Sztuki” stoi kolektyw W Związku ze Sztuką, zainicjowany przez Darię Giemzę, Jarosława Żero oraz Wojciecha Stokowca. Sama ekspozycja to wynik trzyletniego zaangażowania twórców w projekt pt. „Bohema”.

– Idea stworzenia naszej społeczności zrodziła się z pasji i miłości do pracy z osobami o wysokiej wrażliwości. Powstała w najbardziej nieoczekiwanym momencie, w pewnej pracowni artystycznej, w przypływie pozytywnej energii. Taka społeczność, o której do tej pory czytali Państwo w książkach, istnieje naprawdę. Razem tworzymy, spotykamy się na plenerach malarskich, wymieniamy doświadczeniem, wspieramy się. To naprawdę niesamowite. Tworzymy Bohemę Artystyczną na miarę XXI wieku – opowiada Daria Giemza, malarka, której prace również zobaczyć będzie można w przestrzeniach wystawienniczych OFFa.

Bohema to dziś ponad stu artystów działających w różnych dziedzinach sztuki, a na wystawę „Bohema. Chaos Sztuki” złoży się 250 prac dwudziestu pięciu z nich.

– Wydarzenie jest o tyle niezwykłe, że artyści, którzy zajmują się różnymi dziedzinami sztuki, w tym malarstwem, rzeźbą, ceramiką, grafiką, fotografią, mieszkający nie tylko w różnych miastach Polski, ale też za granicą postanowili zjednoczyć siły w imię wspólnej idei, by wyjść do odbiorców sztuki i opowiedzieć im o swojej inspiracji, misji, emocjach oraz odpowiedzieć na pytanie: dlaczego sztuka jest ważna? – podkreśla Giemza.

Wernisaż wystawy „Bohema. Chaos Sztuki” odbędzie się 26 sierpnia, sobota, o godz. 17.00 w Off Piotrkowska, Roosevelta 8, Łódź, Różowe drzwi, II piętro.
Będzie ją można oglądać do 09 września od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–20.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 14.00 –20:00.

 

Artyści:

Marta Andrzejczak, Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, Beata Bogucka, Agnieszka Borkowska, Magdalena Cyman, Grażyna Falkiewicz, Marek Gajewski, Daria Giemza, Joanna Gonda, Dorota Ignatowicz-Wiśniewska, Marcin Jakubiak, Agata Katuszonek, Izabela Kowalska, Krzysztof Kuszej, Karolina Majoch, Ewelina Ostrowska, Iwona Owsianka, Piotr Romanowski, Krzysztof Sałaciński, Adam Swat, Agnieszka Szymkiewicz-Misiak, Emilia Śledzińska, Gosia Ull,
Jerzy Zachara, Jarosław Żero.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.