BOHEMA. CHAOS SZTUKI W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
BOHEMA. CHAOS SZTUKI W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
Różne obszary artystycznych poszukiwań i form wyrazu, jedna chęć tworzenia wspólnoty przepływu twórczych inspiracji. Artyści zrzeszeni wokół międzynarodowego kolektywu W Związku ze Sztuką już w ten weekend zapraszają do OFFa na wernisaż wystawy „Bohema. Chaos Sztuki”. Przez dwa tygodnie w przestrzeni za różowymi drzwiami na drugim piętrze nad pracowniami 25 twórców zaprezentuje 250 prac – obrazów, rzeźb, fotografii czy ceramiki. Wernisaż w sobotę o g. 17.00.
Za wystawą „Bohema. Chaos Sztuki” stoi kolektyw W Związku ze Sztuką, zainicjowany przez Darię Giemzę, Jarosława Żero oraz Wojciecha Stokowca. Sama ekspozycja to wynik trzyletniego zaangażowania twórców w projekt pt. „Bohema”.
– Idea stworzenia naszej społeczności zrodziła się z pasji i miłości do pracy z osobami o wysokiej wrażliwości. Powstała w najbardziej nieoczekiwanym momencie, w pewnej pracowni artystycznej, w przypływie pozytywnej energii. Taka społeczność, o której do tej pory czytali Państwo w książkach, istnieje naprawdę. Razem tworzymy, spotykamy się na plenerach malarskich, wymieniamy doświadczeniem, wspieramy się. To naprawdę niesamowite. Tworzymy Bohemę Artystyczną na miarę XXI wieku – opowiada Daria Giemza, malarka, której prace również zobaczyć będzie można w przestrzeniach wystawienniczych OFFa.
Bohema to dziś ponad stu artystów działających w różnych dziedzinach sztuki, a na wystawę „Bohema. Chaos Sztuki” złoży się 250 prac dwudziestu pięciu z nich.
– Wydarzenie jest o tyle niezwykłe, że artyści, którzy zajmują się różnymi dziedzinami sztuki, w tym malarstwem, rzeźbą, ceramiką, grafiką, fotografią, mieszkający nie tylko w różnych miastach Polski, ale też za granicą postanowili zjednoczyć siły w imię wspólnej idei, by wyjść do odbiorców sztuki i opowiedzieć im o swojej inspiracji, misji, emocjach oraz odpowiedzieć na pytanie: dlaczego sztuka jest ważna? – podkreśla Giemza.
Wernisaż wystawy „Bohema. Chaos Sztuki” odbędzie się 26 sierpnia, sobota, o godz. 17.00 w Off Piotrkowska, Roosevelta 8, Łódź, Różowe drzwi, II piętro.
Będzie ją można oglądać do 09 września od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–20.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 14.00 –20:00.
Artyści:
Marta Andrzejczak, Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, Beata Bogucka, Agnieszka Borkowska, Magdalena Cyman, Grażyna Falkiewicz, Marek Gajewski, Daria Giemza, Joanna Gonda, Dorota Ignatowicz-Wiśniewska, Marcin Jakubiak, Agata Katuszonek, Izabela Kowalska, Krzysztof Kuszej, Karolina Majoch, Ewelina Ostrowska, Iwona Owsianka, Piotr Romanowski, Krzysztof Sałaciński, Adam Swat, Agnieszka Szymkiewicz-Misiak, Emilia Śledzińska, Gosia Ull,
Jerzy Zachara, Jarosław Żero.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.