BOHEMA. CHAOS SZTUKI W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
BOHEMA. CHAOS SZTUKI W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
Różne obszary artystycznych poszukiwań i form wyrazu, jedna chęć tworzenia wspólnoty przepływu twórczych inspiracji. Artyści zrzeszeni wokół międzynarodowego kolektywu W Związku ze Sztuką już w ten weekend zapraszają do OFFa na wernisaż wystawy „Bohema. Chaos Sztuki”. Przez dwa tygodnie w przestrzeni za różowymi drzwiami na drugim piętrze nad pracowniami 25 twórców zaprezentuje 250 prac – obrazów, rzeźb, fotografii czy ceramiki. Wernisaż w sobotę o g. 17.00.
Za wystawą „Bohema. Chaos Sztuki” stoi kolektyw W Związku ze Sztuką, zainicjowany przez Darię Giemzę, Jarosława Żero oraz Wojciecha Stokowca. Sama ekspozycja to wynik trzyletniego zaangażowania twórców w projekt pt. „Bohema”.
– Idea stworzenia naszej społeczności zrodziła się z pasji i miłości do pracy z osobami o wysokiej wrażliwości. Powstała w najbardziej nieoczekiwanym momencie, w pewnej pracowni artystycznej, w przypływie pozytywnej energii. Taka społeczność, o której do tej pory czytali Państwo w książkach, istnieje naprawdę. Razem tworzymy, spotykamy się na plenerach malarskich, wymieniamy doświadczeniem, wspieramy się. To naprawdę niesamowite. Tworzymy Bohemę Artystyczną na miarę XXI wieku – opowiada Daria Giemza, malarka, której prace również zobaczyć będzie można w przestrzeniach wystawienniczych OFFa.
Bohema to dziś ponad stu artystów działających w różnych dziedzinach sztuki, a na wystawę „Bohema. Chaos Sztuki” złoży się 250 prac dwudziestu pięciu z nich.
– Wydarzenie jest o tyle niezwykłe, że artyści, którzy zajmują się różnymi dziedzinami sztuki, w tym malarstwem, rzeźbą, ceramiką, grafiką, fotografią, mieszkający nie tylko w różnych miastach Polski, ale też za granicą postanowili zjednoczyć siły w imię wspólnej idei, by wyjść do odbiorców sztuki i opowiedzieć im o swojej inspiracji, misji, emocjach oraz odpowiedzieć na pytanie: dlaczego sztuka jest ważna? – podkreśla Giemza.
Wernisaż wystawy „Bohema. Chaos Sztuki” odbędzie się 26 sierpnia, sobota, o godz. 17.00 w Off Piotrkowska, Roosevelta 8, Łódź, Różowe drzwi, II piętro.
Będzie ją można oglądać do 09 września od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–20.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 14.00 –20:00.
Artyści:
Marta Andrzejczak, Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, Beata Bogucka, Agnieszka Borkowska, Magdalena Cyman, Grażyna Falkiewicz, Marek Gajewski, Daria Giemza, Joanna Gonda, Dorota Ignatowicz-Wiśniewska, Marcin Jakubiak, Agata Katuszonek, Izabela Kowalska, Krzysztof Kuszej, Karolina Majoch, Ewelina Ostrowska, Iwona Owsianka, Piotr Romanowski, Krzysztof Sałaciński, Adam Swat, Agnieszka Szymkiewicz-Misiak, Emilia Śledzińska, Gosia Ull,
Jerzy Zachara, Jarosław Żero.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.