Brave Kids 2021 nabiera rozpędu. Zapisz się na warsztaty, kup bilety
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Pełną parą ruszyły przygotowania do Happeningu Brave Kids: jeszcze można się zgłosić na niezwykłe warsztaty artystyczne lub oddać plastikowe butelki, z których powstanie wielka instalacja na placu Wolności. Otwarte są zgłoszenia do międzynarodowej edycji Brave Kids 2021, a także trwa sprzedaż biletów na Wielki Finał.
Główną atrakcją Happeningu Brave Kids na placu Wolności będzie wielkoformatowa, animowana instalacja, obrazująca głos młodych ludzi. Wymyślony przez młodzież obiekt powstanie podczas dwutygodniowych warsztatów we Wrocławiu, a wykorzystane zostaną do tego przedmioty z recyclingu, m.in. plastikowe butelki. – Czekamy na zgłoszenia uczestników warsztatów, które rozpoczną się 9 sierpnia. To będzie niezwykła okazja, aby spędzić czas ze sztuką, ale przede wszystkim z rówieśnikami – zaprasza Agnieszka Ćwieląg, instruktorka artystyczna i koordynatorka warsztatów Brave Kids.
Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży od 14 do 22 roku życia, która będzie się spotykać od 9 do 20 sierpnia (bez weekendu). – Przed dwa pierwsze dni będziemy pracować w „Tratwie” na ul. Legnickiej, a od środy 11 sierpnia przeniesiemy się do Czasoprzestrzeni. Każdego dnia warsztatów spotykamy się o 11.00, a kończymy o 18.00 – mówi Agnieszka Ćwieląg.
Do przygotowania instalacji potrzebne będą materiały z recyklingu. Organizatorzy zachęcają wrocławian do przekazania plastikowych butelek, które zostaną wykorzystane podczas happeningu: – Wykorzystując plastik, chcemy zwrócić uwagę zarówno uczestników warsztatów, jak i mieszkańców Wrocławia na konieczność ponownego wykorzystywania odpadów z plastiku. Butelki można zostawić u naszych partnerów, to siedem różnych miejsc na mapie Wrocławia – zachęca Iwona Frydryszak, producent generalny projektu Brave Kids. Punkty zbioru butelek to: Pracownia Projektów Międzykulturowych Zajezdnia (ul. Legnicka 65), Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Koreańska 1A), Czasoprzestrzeń (ul. Tramwajowa 1-3), Ołbińskie Centrum Aktywności (ul. Prusa 37-39), Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki (ul. Traugutta 81), Centrum Na Przedmieściu (ul. Prądzyńskiego 39A) oraz Wyższa Szkoła Humanistyczna (ul. Robotnicza 70B).
Uczestnicy warsztatów wystąpią w zaplanowanym na 28 sierpnia happeningu na placu Wolności. Dołączą do nich także dzieci i młodzież biorące udział w półkoloniach Brave Kids organizowanych w różnych lokalizacjach Wrocławia, młodzi ludzie tworzący tegoroczny Wielki Finał Brave Kids oraz młodzieżowe grupy artystyczne z całej Polski. Wystąpią m.in. Chór Chłopięcy Narodowego Forum Muzyki, Dziewczęca Orkiestra Dęta z Rzeszowa, Grupa Chorągwiarska ze Śniadowa, grupa teatralna Skrzat z Rzepiennika Strzyżewskiego, Teatr TOF z Dąbrowy Górniczej oraz artystyczna grupa Tęczowi Wojownicy zrzeszająca dzieci i młodzież z całej Polski. Łącznie to ponad 150 artystów.
Równolegle otwarte są także zgłoszenia do międzynarodowej edycji Brave Kids 2021. Docelowo ma powstać 6 grup lokalnych (2 z Wałbrzycha i 4 z Wrocławia) oraz 6 grup zagranicznych, które wspólnie przygotują spektakl finałowy, a także zostaną zaproszone do zaprezentowania swoich występów podczas festiwalu Brave Kids pod wrocławskim niebem. Do udziału w międzynarodowej edycji organizatorzy szczególnie zachęcają mieszkające w Polsce dzieci i młodzież o różnym pochodzeniu narodowym i etnicznym. Warsztaty odbywać się będą w terminie od 18 do 27 sierpnia 2021 na Przedmieściu Oławskim i Brochowie i skierowane są do osób w wieku od 8 do 18 lat.
Zakończeniem Brave Kids będzie Wielki Finał w Sali Koncertowej Radia Wrocław. 5 września wystawiony zostanie międzynarodowy spektakl przygotowany przez grupy artystyczne z Polski i zagranicy. Można już kupić bilety na to wydarzenie. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów podróży uczestników Brave Kids z zagranicy.
To tylko część z wydarzeń tegorocznej edycji Brave Kids. Poza spektakularnym happeningiem i Wielkim Finałem zaplanowane są także półkolonie, międzynarodowy obóz artystyczny oraz seria lokalnych festiwali na wrocławskich osiedlach. Pełny plan Brave Kids 2021 poniżej.
Plan Brave Kids 2021:
- PÓŁKOLONIE (Wrocław, Rzeszów, Warszawa, Gdańsk, Wałbrzych) – całe lato.
- WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY (Wrocław) – 9-20 sierpnia.
- MIĘDZYNARODOWE OBOZY ARTYSTYCZNE (Wrocław, Wałbrzych, Oborniki Śląskie) – 15 sierpnia – 5 września.
- WARSZTATY TWORZENIA MURALI (Wrocław) – 16-27 sierpnia.
- BRAVE KIDS POD WROCŁAWSKIM NIEBEM – HAPPENING (Wrocław, pl. Wolności) – 28 sierpnia.
- BRAVE KIDS POD WROCŁAWSKIM NIEBEM – LOKALNE FESTIWALE (Wrocław: Przedmieście Oławskie, Szczepin, Brochów, Strachocin, Zakrzów, Złotniki, Ołbin, Dąbie, Park Południowy, Przylądek Nadziei) – 29 sierpnia.
- WIELKI FINAŁ BRAVE KIDS (Radio Wrocław) – 5 września.
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.