Komunikaty PR

Brave Kids 2021 nabiera rozpędu. Zapisz się na warsztaty, kup bilety

2021-08-03  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Pełną parą ruszyły przygotowania do Happeningu Brave Kids: jeszcze można się zgłosić na niezwykłe warsztaty artystyczne lub oddać plastikowe butelki, z których powstanie wielka instalacja na placu Wolności. Otwarte są zgłoszenia do międzynarodowej edycji Brave Kids 2021, a także trwa sprzedaż biletów na Wielki Finał.

 

Główną atrakcją Happeningu Brave Kids na placu Wolności będzie wielkoformatowa, animowana instalacja, obrazująca głos młodych ludzi. Wymyślony przez młodzież obiekt powstanie podczas dwutygodniowych warsztatów we Wrocławiu, a wykorzystane zostaną do tego przedmioty z recyclingu, m.in. plastikowe butelki. – Czekamy na zgłoszenia uczestników warsztatów, które rozpoczną się 9 sierpnia. To będzie niezwykła okazja, aby spędzić czas ze sztuką, ale przede wszystkim z rówieśnikami – zaprasza Agnieszka Ćwieląg, instruktorka artystyczna i koordynatorka warsztatów Brave Kids.

 

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży od 14 do 22 roku życia, która będzie się spotykać od 9 do 20 sierpnia (bez weekendu). – Przed dwa pierwsze dni będziemy pracować w „Tratwie” na ul. Legnickiej, a od środy 11 sierpnia przeniesiemy się do Czasoprzestrzeni. Każdego dnia warsztatów spotykamy się o 11.00, a kończymy o 18.00 – mówi Agnieszka Ćwieląg.

 

Do przygotowania instalacji potrzebne będą materiały z recyklingu. Organizatorzy zachęcają wrocławian do przekazania plastikowych butelek, które zostaną wykorzystane podczas happeningu: – Wykorzystując plastik, chcemy zwrócić uwagę zarówno uczestników warsztatów, jak i mieszkańców Wrocławia na konieczność ponownego wykorzystywania odpadów z plastiku. Butelki można zostawić u naszych partnerów, to siedem różnych miejsc na mapie Wrocławia – zachęca Iwona Frydryszak, producent generalny projektu Brave Kids. Punkty zbioru butelek to: Pracownia Projektów Międzykulturowych Zajezdnia (ul. Legnicka 65), Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Koreańska 1A), Czasoprzestrzeń (ul. Tramwajowa 1-3), Ołbińskie Centrum Aktywności (ul. Prusa 37-39), Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki (ul. Traugutta 81), Centrum Na Przedmieściu (ul. Prądzyńskiego 39A) oraz Wyższa Szkoła Humanistyczna (ul. Robotnicza 70B).

 

Uczestnicy warsztatów wystąpią w zaplanowanym na 28 sierpnia happeningu na placu Wolności. Dołączą do nich także dzieci i młodzież biorące udział w półkoloniach Brave Kids organizowanych w różnych lokalizacjach Wrocławia, młodzi ludzie tworzący tegoroczny Wielki Finał Brave Kids oraz młodzieżowe grupy artystyczne z całej Polski. Wystąpią m.in. Chór Chłopięcy Narodowego Forum Muzyki, Dziewczęca Orkiestra Dęta z Rzeszowa, Grupa Chorągwiarska ze Śniadowa, grupa teatralna Skrzat z Rzepiennika Strzyżewskiego, Teatr TOF z Dąbrowy Górniczej oraz artystyczna grupa Tęczowi Wojownicy zrzeszająca dzieci i młodzież z całej Polski. Łącznie to ponad 150 artystów.

 

Równolegle otwarte są także zgłoszenia do międzynarodowej edycji Brave Kids 2021. Docelowo ma powstać 6 grup lokalnych (2 z Wałbrzycha i 4 z Wrocławia) oraz 6 grup zagranicznych, które wspólnie przygotują spektakl finałowy, a także zostaną zaproszone do zaprezentowania swoich występów podczas festiwalu Brave Kids pod wrocławskim niebem. Do udziału w międzynarodowej edycji organizatorzy szczególnie zachęcają mieszkające w Polsce dzieci i młodzież o różnym pochodzeniu narodowym i etnicznym. Warsztaty odbywać się będą w terminie od 18 do 27 sierpnia 2021 na Przedmieściu Oławskim i Brochowie i skierowane są do osób w wieku od 8 do 18 lat.

 

Zakończeniem Brave Kids będzie Wielki Finał w Sali Koncertowej Radia Wrocław. 5 września wystawiony zostanie międzynarodowy spektakl przygotowany przez grupy artystyczne z Polski i zagranicy. Można już kupić bilety na to wydarzenie. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów podróży uczestników Brave Kids z zagranicy.

 

To tylko część z wydarzeń tegorocznej edycji Brave Kids. Poza spektakularnym happeningiem i Wielkim Finałem zaplanowane są także półkolonie, międzynarodowy obóz artystyczny oraz seria lokalnych festiwali na wrocławskich osiedlach. Pełny plan Brave Kids 2021 poniżej.

 

Plan Brave Kids 2021:

  • PÓŁKOLONIE (Wrocław, Rzeszów, Warszawa, Gdańsk, Wałbrzych) – całe lato.
  • WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY (Wrocław) – 9-20 sierpnia.
  • MIĘDZYNARODOWE OBOZY ARTYSTYCZNE (Wrocław, Wałbrzych, Oborniki Śląskie) – 15 sierpnia – 5 września.
  • WARSZTATY TWORZENIA MURALI (Wrocław) – 16-27 sierpnia.
  • BRAVE KIDS POD WROCŁAWSKIM NIEBEM – HAPPENING (Wrocław, pl. Wolności) – 28 sierpnia.
  • BRAVE KIDS POD WROCŁAWSKIM NIEBEM – LOKALNE FESTIWALE (Wrocław: Przedmieście Oławskie, Szczepin, Brochów, Strachocin, Zakrzów, Złotniki, Ołbin, Dąbie, Park Południowy, Przylądek Nadziei) – 29 sierpnia.
  • WIELKI FINAŁ BRAVE KIDS (Radio Wrocław) – 5 września.
     

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.