Komunikaty PR

„Brave Kids pod wrocławskim niebem” już w ten weekend. Zobacz, co się wydarzy

2021-08-25  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Pochód z ponad 13,5-metrowa plastikową, ruszającą się rybą, występy łącznie 500 młodych artystów z Polski i zagranicy, 11 scen we Wrocławiu, spacer szlakiem ekologicznych, antysmogowych murali, które właśnie malują młodzi artyści na Przedmieściu Oławskim. To plan na najbliższy weekend z Brave Kids. Sprawdź harmonogram wydarzeń.

 

W najbliższą sobotę i niedzielę cały Wrocław stanie się sceną dzieci i młodzieży. Właśnie trwają ostatnie przygotowania. Dzieci i młodzież pracują nad muralami i szlifują programy występów na wrocławskich scenach. Gotowa jest już ogromna instalacja, którą przedstawią na sobotnim happeningu.

 

Artystyczna sobota

Gigantyczna, ruszająca się rzeźba powstała podczas dwutygodniowych warsztatów „Plastic not fantastic”. – Wykorzystaliśmy do niej materiały z recyklingu: rurki pex, siatkę ogrodową, żyłki jako odpad produkcyjny od kroplówek i dużo plastikowych butelek. Powstała 13,5 metrowa ryba z ruchomym pyskiem. Robi naprawdę ogromne wrażenie. To trzeba zobaczyć na żywo – zachęca Agnieszka Ćwieląg, instruktorka artystyczna i koordynatorka warsztatów Brave Kids.
 

Instalację, która powstała przy udziale partnera Credit Agricole, będzie można podziwiać od 18.00, kiedy na placu Wolności zacznie się artystyczny pochód. Weźmie w nim udział 150 młodych ludzi. Zaprezentują się grupy artystyczne z całej Polski i Europy, m.in. Dziewczęca Orkiestra Dęta z Rzeszowa, Grupa Chorągwiarska ze Śniadowa, grupa teatralna Skrzat z Rzepiennika Strzyżewskiego, Teatr TOF z Dąbrowy Górniczej oraz artystyczna grupa Tęczowi Wojownicy. Do młodych twórców dołączą dzieci i młodzież uczestniczące w półkoloniach Brave Kids organizowanych w Stowarzyszeniu Tratwa oraz Stowarzyszeniu Żółty Parasol, a także młodzież tworząca tegoroczny Wielki Finał Brave Kids.
 

Godzinę wcześniej tuż obok, w Narodowym Forum Muzyki rozpocznie swój występ Chór Chłopięcy NFM w ramach tegorocznej odsłony Brave Kids. Zaprezentuje m.in. znane utwory z filmów o przygodach profesora Ambrożego Kleksa i piosenki dla dzieci skomponowane przez Witolda Lutosławskiego. Bilety w cenie 5 i 10 zł do nabycia stacjonarnie w kasach i na stronie nfm.wroclaw.pl.

 

Ekologiczne murale na Przedmieściu Oławskim

Dzieci i młodzież Brave Kids chwycili za pędzle! Właśnie trwają warsztaty muralowe organizowane w ramach międzynarodowej sieci projektu Culpeer4change. Uczestnicy i uczestniczki wraz z artystami z Polski, Argentyny i Słowenii ozdabiają kilka ścian i bram w okolicach ulicy Hercena. W swoich pracach poruszają ważne problemy związane ze zmianami klimatu, prawami dziecka i migracją. Do malowania murali korzystają z ekologicznych, antysmogowych farb KNOxOUT. Każdy metr kwadratowy redukuje dziennie do 0,44 g tlenków azotu (dla porównania średniej wielkości drzewo filtruje dziennie 0,42 g). Farby są bezpieczne dla młodych artystów. Zostały wyprodukowane na bazie wody - są bezwonne. Są też trwałe, zwykły deszcz może je oczyścić. Okoliczni mieszkańcy i wrocławianie będą mogli więc długo się nimi cieszyć. Akcję malowania wspiera Fundacja EcoEvolution.org, która jest oficjalnym partnerem wydarzenia: – Twórcy malując murale, zmieniają ściany w oczyszczacze powietrza zasilane słońcem. Z jednej strony farby ozdabiają zniszczone mury, z drugiej rozprawiają się ze szkodliwymi zanieczyszczeniami – mówi Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org.

 

Uroczyste odsłonięcie murali nastąpi w piątek o 17.00 przy ul. Hercena 13. Dla młodych artystów Brave Kids to ekscytujący i ważny moment. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności. Natomiast na sobotę zaplanowano spacer szlakiem murali Brave Kids. To wydarzenie w ramach Dnia Trójkąta 2021. Weźmie w nim udział m.in. artystka z Argentyny – Pum Pum, która prowadziła warsztaty. Start o 15.00 u zbiegu ulic Kościuszki i Komuny Paryskiej. Obowiązują wcześniejsze zapisy www.strefakultury.pl/zapisy-dzien-trojkata.

 

Cały Wrocław sceną Brave Kids

W niedzielę 29 sierpnia młodzież Brave Kids wystąpi na dziewięciu różnych scenach rozlokowanych w całym mieście. Tegoroczne przedstawienia rozpoczną się o godzinie 10.00 kolorowym pochodem pod Kliniką Przylądek Nadziei, gdzie spotkają się wszystkie grupy tegorocznej edycji Brave Kids. Po występie uczestnicy wyruszą na osiedlowe festiwale przygotowywane we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Plenerowe sceny powstaną na Przedmieściu Oławskim, Szczepinie, Brochowie, Strachocinie, Zakrzowie, Złotnikach, Ołbinie, Dąbiu i w Parku Południowym.

 

Wielki Finał Brave Kids

Oficjalne zakończenie Brave Kids nastąpi tydzień później, 5 września w Sali Koncertowej Radia Wrocław. O 15.00 rozpocznie się autorski spektakl przygotowywany przez międzynarodowych uczestników Brave Kids. Wystąpią m.in. Kids News Circus, Cirkusárna z Czech, Los Talleres de Teatro y Cine para Niños y Niñas de Lombó z Hiszpanii oraz wielokulturowe grupy młodych mieszkańców Wrocławia i Warszawy.

 

Można jeszcze kupić bilety na to wydarzenie. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów podróży uczestników Brave Kids z zagranicy. Bilety w cenie 30 zł można kupić tutaj:

https://ewejsciowki.pl/wroclaw/teatry/teatr-piesn-kozla,177/wielki-final-brave-kids,14876?eventId=199366&fbclid=IwAR2ZfTvjy97hRlndZIa-a0t49KGQTc3Gh5B6Y2rAuNnO6qU2yMgO0yCHZWg

 

Plan Brave Kids 2021:

ŚRODA, 25 SIERPNIA

  • Koncert orkiestry recyklingowej, czyli zwieńczenie #BraveKidsOłbin. Concordia Design Wrocław – Kamienica. Wyspa Słodowa 7 - 17.00.
     

CZWARTEK, 26 SIERPNIA

  • Występ finałowy Międzynarodowa edycja Brave Kids 2021 grupy z Przedmieścia Oławskiego. Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A (dziedziniec) – 17.30
     

PIĄTEK, 27 sierpnia

  • Konferencja „Globalne Kompetencje” wraz ze streamingiem online. Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, ul. Joliot-Curie 12 – 10.30-13.00.
  • Warsztaty z edukacji globalnej w ramach konferencji (Empatia z naturą; Kompetencje współpracy i uczenia się od siebie). Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, ul. Joliot-Curie 12 – 14.00-15.30. TRWAJĄ ZAPISY.
  • Happening Brave Kids & Culpeer4change wraz ze streamingiem online. Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, ul. Joliot-Curie 12 (dziedziniec) – 16.00.
  • Otwarcie murali Brave Kids & Culpeer4change. Przed·Pokój H13, ul. Hercena 13 – 17.00.
  • Finałowy pokaz #BraveKidsInternational grupy ze Złotnik. Złotnickie Centrum Spotkań, ul. Wielkopolska 3-5 – 17.00.
  • WAŁBRZYCH. Finałowe Występy Brave Kids 2021. Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki | ul. Wysockiego 29, Wałbrzych – 18.30.
     

SOBOTA, 28 SIERPNIA

  • Spacer szlakiem murali Brave Kids & Culpeer4change w ramach Dnia Trójkąta 2021 – 15.00-16.00.
  • Koncert Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki – 17.00-18.00.
  • Happening na placu Wolności – 18.00-19.00.
     

NIEDZIELA, 29 SIERPNIA

  • Całe Brave Kids dla Przylądka Nadziei – 10.00-11.00.
  • Razem z Brave Kids w Parku Południowym – 10.00-16.00.
  • Razem z Brave Kids na Zakrzowie – 11.00-16.00.
  • Razem z Brave Kids na Złotnikach – 13.00-18.00.
  • Razem z Brave Kids na Brochowie – 13.00-20.00.
  • Razem z Brave Kids na Przedmieściu Oławskim – 14.00-18.00.
  • Razem z Brave Kids na Ołbinie – 14.00-20.00.
  • Razem z Brave Kids na Szczepinie – 12.00-18.00.
  • Razem z Brave Kids na Dąbiu – 14.00-21.00.
  • Razem z Brave Kids na Strachocinie – 15.00-20.00.
     

NIEDZIELA, 5 WRZEŚNIA

  • Wielki Finał Brave Kids. Sala Koncertowa Radia Wrocław – 15.00.
     

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.