Komunikaty PR

„Brave Kids pod wrocławskim niebem” już w ten weekend. Zobacz, co się wydarzy

2021-08-25  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Pochód z ponad 13,5-metrowa plastikową, ruszającą się rybą, występy łącznie 500 młodych artystów z Polski i zagranicy, 11 scen we Wrocławiu, spacer szlakiem ekologicznych, antysmogowych murali, które właśnie malują młodzi artyści na Przedmieściu Oławskim. To plan na najbliższy weekend z Brave Kids. Sprawdź harmonogram wydarzeń.

 

W najbliższą sobotę i niedzielę cały Wrocław stanie się sceną dzieci i młodzieży. Właśnie trwają ostatnie przygotowania. Dzieci i młodzież pracują nad muralami i szlifują programy występów na wrocławskich scenach. Gotowa jest już ogromna instalacja, którą przedstawią na sobotnim happeningu.

 

Artystyczna sobota

Gigantyczna, ruszająca się rzeźba powstała podczas dwutygodniowych warsztatów „Plastic not fantastic”. – Wykorzystaliśmy do niej materiały z recyklingu: rurki pex, siatkę ogrodową, żyłki jako odpad produkcyjny od kroplówek i dużo plastikowych butelek. Powstała 13,5 metrowa ryba z ruchomym pyskiem. Robi naprawdę ogromne wrażenie. To trzeba zobaczyć na żywo – zachęca Agnieszka Ćwieląg, instruktorka artystyczna i koordynatorka warsztatów Brave Kids.
 

Instalację, która powstała przy udziale partnera Credit Agricole, będzie można podziwiać od 18.00, kiedy na placu Wolności zacznie się artystyczny pochód. Weźmie w nim udział 150 młodych ludzi. Zaprezentują się grupy artystyczne z całej Polski i Europy, m.in. Dziewczęca Orkiestra Dęta z Rzeszowa, Grupa Chorągwiarska ze Śniadowa, grupa teatralna Skrzat z Rzepiennika Strzyżewskiego, Teatr TOF z Dąbrowy Górniczej oraz artystyczna grupa Tęczowi Wojownicy. Do młodych twórców dołączą dzieci i młodzież uczestniczące w półkoloniach Brave Kids organizowanych w Stowarzyszeniu Tratwa oraz Stowarzyszeniu Żółty Parasol, a także młodzież tworząca tegoroczny Wielki Finał Brave Kids.
 

Godzinę wcześniej tuż obok, w Narodowym Forum Muzyki rozpocznie swój występ Chór Chłopięcy NFM w ramach tegorocznej odsłony Brave Kids. Zaprezentuje m.in. znane utwory z filmów o przygodach profesora Ambrożego Kleksa i piosenki dla dzieci skomponowane przez Witolda Lutosławskiego. Bilety w cenie 5 i 10 zł do nabycia stacjonarnie w kasach i na stronie nfm.wroclaw.pl.

 

Ekologiczne murale na Przedmieściu Oławskim

Dzieci i młodzież Brave Kids chwycili za pędzle! Właśnie trwają warsztaty muralowe organizowane w ramach międzynarodowej sieci projektu Culpeer4change. Uczestnicy i uczestniczki wraz z artystami z Polski, Argentyny i Słowenii ozdabiają kilka ścian i bram w okolicach ulicy Hercena. W swoich pracach poruszają ważne problemy związane ze zmianami klimatu, prawami dziecka i migracją. Do malowania murali korzystają z ekologicznych, antysmogowych farb KNOxOUT. Każdy metr kwadratowy redukuje dziennie do 0,44 g tlenków azotu (dla porównania średniej wielkości drzewo filtruje dziennie 0,42 g). Farby są bezpieczne dla młodych artystów. Zostały wyprodukowane na bazie wody - są bezwonne. Są też trwałe, zwykły deszcz może je oczyścić. Okoliczni mieszkańcy i wrocławianie będą mogli więc długo się nimi cieszyć. Akcję malowania wspiera Fundacja EcoEvolution.org, która jest oficjalnym partnerem wydarzenia: – Twórcy malując murale, zmieniają ściany w oczyszczacze powietrza zasilane słońcem. Z jednej strony farby ozdabiają zniszczone mury, z drugiej rozprawiają się ze szkodliwymi zanieczyszczeniami – mówi Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org.

 

Uroczyste odsłonięcie murali nastąpi w piątek o 17.00 przy ul. Hercena 13. Dla młodych artystów Brave Kids to ekscytujący i ważny moment. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności. Natomiast na sobotę zaplanowano spacer szlakiem murali Brave Kids. To wydarzenie w ramach Dnia Trójkąta 2021. Weźmie w nim udział m.in. artystka z Argentyny – Pum Pum, która prowadziła warsztaty. Start o 15.00 u zbiegu ulic Kościuszki i Komuny Paryskiej. Obowiązują wcześniejsze zapisy www.strefakultury.pl/zapisy-dzien-trojkata.

 

Cały Wrocław sceną Brave Kids

W niedzielę 29 sierpnia młodzież Brave Kids wystąpi na dziewięciu różnych scenach rozlokowanych w całym mieście. Tegoroczne przedstawienia rozpoczną się o godzinie 10.00 kolorowym pochodem pod Kliniką Przylądek Nadziei, gdzie spotkają się wszystkie grupy tegorocznej edycji Brave Kids. Po występie uczestnicy wyruszą na osiedlowe festiwale przygotowywane we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Plenerowe sceny powstaną na Przedmieściu Oławskim, Szczepinie, Brochowie, Strachocinie, Zakrzowie, Złotnikach, Ołbinie, Dąbiu i w Parku Południowym.

 

Wielki Finał Brave Kids

Oficjalne zakończenie Brave Kids nastąpi tydzień później, 5 września w Sali Koncertowej Radia Wrocław. O 15.00 rozpocznie się autorski spektakl przygotowywany przez międzynarodowych uczestników Brave Kids. Wystąpią m.in. Kids News Circus, Cirkusárna z Czech, Los Talleres de Teatro y Cine para Niños y Niñas de Lombó z Hiszpanii oraz wielokulturowe grupy młodych mieszkańców Wrocławia i Warszawy.

 

Można jeszcze kupić bilety na to wydarzenie. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów podróży uczestników Brave Kids z zagranicy. Bilety w cenie 30 zł można kupić tutaj:

https://ewejsciowki.pl/wroclaw/teatry/teatr-piesn-kozla,177/wielki-final-brave-kids,14876?eventId=199366&fbclid=IwAR2ZfTvjy97hRlndZIa-a0t49KGQTc3Gh5B6Y2rAuNnO6qU2yMgO0yCHZWg

 

Plan Brave Kids 2021:

ŚRODA, 25 SIERPNIA

  • Koncert orkiestry recyklingowej, czyli zwieńczenie #BraveKidsOłbin. Concordia Design Wrocław – Kamienica. Wyspa Słodowa 7 - 17.00.
     

CZWARTEK, 26 SIERPNIA

  • Występ finałowy Międzynarodowa edycja Brave Kids 2021 grupy z Przedmieścia Oławskiego. Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A (dziedziniec) – 17.30
     

PIĄTEK, 27 sierpnia

  • Konferencja „Globalne Kompetencje” wraz ze streamingiem online. Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, ul. Joliot-Curie 12 – 10.30-13.00.
  • Warsztaty z edukacji globalnej w ramach konferencji (Empatia z naturą; Kompetencje współpracy i uczenia się od siebie). Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, ul. Joliot-Curie 12 – 14.00-15.30. TRWAJĄ ZAPISY.
  • Happening Brave Kids & Culpeer4change wraz ze streamingiem online. Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, ul. Joliot-Curie 12 (dziedziniec) – 16.00.
  • Otwarcie murali Brave Kids & Culpeer4change. Przed·Pokój H13, ul. Hercena 13 – 17.00.
  • Finałowy pokaz #BraveKidsInternational grupy ze Złotnik. Złotnickie Centrum Spotkań, ul. Wielkopolska 3-5 – 17.00.
  • WAŁBRZYCH. Finałowe Występy Brave Kids 2021. Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki | ul. Wysockiego 29, Wałbrzych – 18.30.
     

SOBOTA, 28 SIERPNIA

  • Spacer szlakiem murali Brave Kids & Culpeer4change w ramach Dnia Trójkąta 2021 – 15.00-16.00.
  • Koncert Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki – 17.00-18.00.
  • Happening na placu Wolności – 18.00-19.00.
     

NIEDZIELA, 29 SIERPNIA

  • Całe Brave Kids dla Przylądka Nadziei – 10.00-11.00.
  • Razem z Brave Kids w Parku Południowym – 10.00-16.00.
  • Razem z Brave Kids na Zakrzowie – 11.00-16.00.
  • Razem z Brave Kids na Złotnikach – 13.00-18.00.
  • Razem z Brave Kids na Brochowie – 13.00-20.00.
  • Razem z Brave Kids na Przedmieściu Oławskim – 14.00-18.00.
  • Razem z Brave Kids na Ołbinie – 14.00-20.00.
  • Razem z Brave Kids na Szczepinie – 12.00-18.00.
  • Razem z Brave Kids na Dąbiu – 14.00-21.00.
  • Razem z Brave Kids na Strachocinie – 15.00-20.00.
     

NIEDZIELA, 5 WRZEŚNIA

  • Wielki Finał Brave Kids. Sala Koncertowa Radia Wrocław – 15.00.
     

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS Biuro prasowe
2024-07-03 | 11:00

Z TĘSKNOTY ZA PRZYRODĄ. WYSTAWA W GALERII FUNDACJI URBAN FORMS

Nostalgiczna podróż do źródeł twórczości i rodzinnych wspomnień – Rafał Roskowiński, prawdziwa legenda polskiego malarstwa wielkoformatowego, po blisko 30 latach
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.