Brave Kids w lokalnym finale we Wrocławiu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Elementy tańca, teatru i cyrku w jednym spektaklu w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Wrocławia. Będą także motywy zaczerpnięte z kultury Iranu i Tanzanii. Pierwszy wrocławski finał Brave Kids 2020 już jutro! Wstęp wolny.
Po niespełna dwóch tygodniach warsztatów Brave Kids z Wrocławia są gotowe na pierwszy lokalny finał. Na spektakl złożą się dwa pokazy, które dzieci – choć pod okiem dwójki profesjonalnych instruktorów artystycznych – przygotowały samodzielnie. – Zaprezentują elementy taneczne, teatralne i cyrkowe. Pokazy powstały w wyniku ich spontanicznego i swobodnego działania. Dzieci uczyły się od siebie nawzajem, bo taka jest idea Brave Kids. Każde z nich jest utalentowane w innym kierunku – mówi instruktor Jacek Timingeriu z Wrocławia. Magdalena Nykiel z Doliny Baryczy, dugi instruktor, podkreśla, że nawet scenografia jest autorską kompozycją jednej z uczestniczek półkolonii.
Od 6 lipca w warsztatach na Ołbinie brało udział ponad 20 młodych mieszkańców Wrocławia, w tym pochodzenia ukraińskiego. Uczestnicy zaprezentują spektakl finałowy 17 lipca w Szkole Podstawowej nr 84 przy ul. Górnickiego 20. Początek tego wyjątkowego wydarzenia o godz. 17.30. Wstęp jest bezpłatny. – Wszyscy są mile widziani, ale najbardziej czekamy na młodzież i dzieci, bo to przecież do nich adresowany jest nasz wyjątkowy projekt edukacyjno-artystyczny – zaprasza Iwona Frydryszak, producent wykonawczy Brave Kids.
Pomimo tego, że w tym roku do Wrocławia nie przyjechali goście z zagranicy, organizatorzy zadbali o aspekt wielokulturowy. Elementem warsztatów było wirtualne spotkanie z młodzieżą z Iranu i Tanzanii. Wątki z kultury tych krajów zostaną wplecione w spektakl.
Piątkowe pokazy kończą pierwszy turnus półkolonii we Wrocławiu. Kolejne zaplanowano w terminach: od 20 do 31 lipca na Przedmieściu Oławskim oraz od 17 do 28 sierpnia na Złotnikach. Warsztaty prowadzone są także w innych miastach Polski. Szczegóły TUTAJ.
Uczestnicy z poszczególnych miast spotkają się na wielkim finale “Brave Kids pod wrocławskim niebem” pod koniec sierpnia, aby razem zaprezentować przygotowane na półkoloniach spektakle.
Uznanie na całym świecie
Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.
Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.