Brave Kids wystąpią nad Wisłokiem w ramach Wschodu Kultury
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Z elementami muzyki i teatru oraz z udziałem gości specjalnych – już w piątek lokalny finał Brave Kids! Na plenerowej scenie na Bulwarach wystąpi kilkudziesięciu utalentowanych artystycznie młodych mieszkańców Rzeszowa. Finałowy pokaz Brave Kids jest częścią większego wydarzenia – Europejskiego Stadionu Kultury 2020.
Na dwutygodniowych warsztatach artystycznych Brave Kids w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie spotykają się kreatywne osoby z różnych środowisk: są muzycy z Dziewczęcej Orkiestry Dętej Rzeszów, dziecięcy aktorzy z Teatru Banalia, młodzież z niepełnosprawnościami z grupy RYTM oraz utalentowani uczestnicy indywidualni. – Łączy ich radość wspólnego tworzenia, uśmiech na twarzy, a także ich miasto – mówi Justyna Warecka, koordynatorka Brave Kids w Rzeszowie. – Ci niezwykle zdolni młodzi ludzie z entuzjazmem i zaangażowaniem wymieniają się zainteresowaniami, umiejętnościami i pasjami – dodaje.
Podzieleni na dwie grupy przygotowują pokaz finałowy „Brave Kids Together Rzeszów”, z którym wystąpią 28 sierpnia (piątek) o godz. 16.00 na scenie plenerowej na bulwarach nad Wisłokiem. W pokazie weźmie udział prawie trzydziestka uczestników Brave Kids oraz goście specjalni: Dziewczęca Orkiestra Dęta Rzeszów oraz dzieci i młodzież z rzeszowskiej szkoły językowej Early Stage. – Na pewno nie zabraknie żywiołowej i kolorowej ekspresji wyrażonej poprzez muzykę i teatr. Przygotowując pokaz, młodzi rzeszowianie pomyśleli o kolegach z zagranicy, którzy nie mogli w tym roku przyjechać do Polski na Brave Kids – zapowiada Justyna Warecka.
Finał Brave Kids to część festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2020, który potrwa w Rzeszowie od piątku do niedzieli.
Do Wrocławia na wielki finał
Po piątkowym pokazie Brave Kids pojadą na wielki finał do Wrocławia, gdzie spotkają się wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji projektu, który odbywa się w siedmiu miastach Polski (oprócz Rzeszowa: Przemyśl, Wrocław, Wałbrzych, Oborniki Śląskie, Gdańsk i Warszawa). Kilkaset dzieci wystąpi na kilkunastu scenach w ramach jednodniowego festiwalu „Brave Kids pod wrocławskim niebem” (29 sierpnia). – Tego dnia chcemy by Wrocław stał się miejscem niepowtarzalnego święta dzieci z całej Polski – zapowiada Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids 2020.
Iwona Frydryszak podkreśla, że tegoroczna odsłona projektu nie byłaby możliwa do przeprowadzenia bez finansowania z ministerstwa kultury oraz gminy Wrocław. Wyróżnia także lokalne organizacje za pomoc w realizacji programu. W Rzeszowie Brave Kids wspiera stowarzyszenie W Krainie Źródeł.
Brave Kids w nowej formule
Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju – jest spotkanie. Jego najważniejszym aspektem jest różnorodność we wszelkich możliwych formach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie sprawiają, że projekt nie mógł być zorganizowany w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym przyjął formę spotkania się i poszukiwania różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście.
W poprzednich 10 edycjach wzięło udział łącznie 1500 dzieci z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.