Brave Kids wystąpią nad Wisłokiem w ramach Wschodu Kultury
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Z elementami muzyki i teatru oraz z udziałem gości specjalnych – już w piątek lokalny finał Brave Kids! Na plenerowej scenie na Bulwarach wystąpi kilkudziesięciu utalentowanych artystycznie młodych mieszkańców Rzeszowa. Finałowy pokaz Brave Kids jest częścią większego wydarzenia – Europejskiego Stadionu Kultury 2020.
Na dwutygodniowych warsztatach artystycznych Brave Kids w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie spotykają się kreatywne osoby z różnych środowisk: są muzycy z Dziewczęcej Orkiestry Dętej Rzeszów, dziecięcy aktorzy z Teatru Banalia, młodzież z niepełnosprawnościami z grupy RYTM oraz utalentowani uczestnicy indywidualni. – Łączy ich radość wspólnego tworzenia, uśmiech na twarzy, a także ich miasto – mówi Justyna Warecka, koordynatorka Brave Kids w Rzeszowie. – Ci niezwykle zdolni młodzi ludzie z entuzjazmem i zaangażowaniem wymieniają się zainteresowaniami, umiejętnościami i pasjami – dodaje.
Podzieleni na dwie grupy przygotowują pokaz finałowy „Brave Kids Together Rzeszów”, z którym wystąpią 28 sierpnia (piątek) o godz. 16.00 na scenie plenerowej na bulwarach nad Wisłokiem. W pokazie weźmie udział prawie trzydziestka uczestników Brave Kids oraz goście specjalni: Dziewczęca Orkiestra Dęta Rzeszów oraz dzieci i młodzież z rzeszowskiej szkoły językowej Early Stage. – Na pewno nie zabraknie żywiołowej i kolorowej ekspresji wyrażonej poprzez muzykę i teatr. Przygotowując pokaz, młodzi rzeszowianie pomyśleli o kolegach z zagranicy, którzy nie mogli w tym roku przyjechać do Polski na Brave Kids – zapowiada Justyna Warecka.
Finał Brave Kids to część festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2020, który potrwa w Rzeszowie od piątku do niedzieli.
Do Wrocławia na wielki finał
Po piątkowym pokazie Brave Kids pojadą na wielki finał do Wrocławia, gdzie spotkają się wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji projektu, który odbywa się w siedmiu miastach Polski (oprócz Rzeszowa: Przemyśl, Wrocław, Wałbrzych, Oborniki Śląskie, Gdańsk i Warszawa). Kilkaset dzieci wystąpi na kilkunastu scenach w ramach jednodniowego festiwalu „Brave Kids pod wrocławskim niebem” (29 sierpnia). – Tego dnia chcemy by Wrocław stał się miejscem niepowtarzalnego święta dzieci z całej Polski – zapowiada Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids 2020.
Iwona Frydryszak podkreśla, że tegoroczna odsłona projektu nie byłaby możliwa do przeprowadzenia bez finansowania z ministerstwa kultury oraz gminy Wrocław. Wyróżnia także lokalne organizacje za pomoc w realizacji programu. W Rzeszowie Brave Kids wspiera stowarzyszenie W Krainie Źródeł.
Brave Kids w nowej formule
Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju – jest spotkanie. Jego najważniejszym aspektem jest różnorodność we wszelkich możliwych formach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie sprawiają, że projekt nie mógł być zorganizowany w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym przyjął formę spotkania się i poszukiwania różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście.
W poprzednich 10 edycjach wzięło udział łącznie 1500 dzieci z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.
Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.