Komunikaty PR

Brave Kids wystąpią nad Wisłokiem w ramach Wschodu Kultury

2020-08-25  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Z elementami muzyki i teatru oraz z udziałem gości specjalnych – już w piątek lokalny finał Brave Kids! Na plenerowej scenie na Bulwarach wystąpi kilkudziesięciu utalentowanych artystycznie młodych mieszkańców Rzeszowa. Finałowy pokaz Brave Kids jest częścią większego wydarzenia – Europejskiego Stadionu Kultury 2020.

Na dwutygodniowych warsztatach artystycznych Brave Kids w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie spotykają się kreatywne osoby z różnych środowisk: są muzycy z Dziewczęcej Orkiestry Dętej Rzeszów, dziecięcy aktorzy z Teatru Banalia, młodzież z niepełnosprawnościami z grupy RYTM oraz utalentowani uczestnicy indywidualni. – Łączy ich radość wspólnego tworzenia, uśmiech na twarzy, a także ich miasto – mówi Justyna Warecka, koordynatorka Brave Kids w Rzeszowie. – Ci niezwykle zdolni młodzi ludzie z entuzjazmem i zaangażowaniem wymieniają się zainteresowaniami, umiejętnościami i pasjami – dodaje.

Podzieleni na dwie grupy przygotowują pokaz finałowy „Brave Kids Together Rzeszów”, z którym wystąpią 28 sierpnia (piątek) o godz. 16.00 na scenie plenerowej na bulwarach nad Wisłokiem. W pokazie weźmie udział prawie trzydziestka uczestników Brave Kids oraz goście specjalni: Dziewczęca Orkiestra Dęta Rzeszów oraz dzieci i młodzież z rzeszowskiej szkoły językowej Early Stage. – Na pewno nie zabraknie żywiołowej i kolorowej ekspresji wyrażonej poprzez muzykę i teatr. Przygotowując pokaz, młodzi rzeszowianie pomyśleli o kolegach z zagranicy, którzy nie mogli w tym roku przyjechać do Polski na Brave Kids – zapowiada Justyna Warecka.

Finał Brave Kids to część festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2020, który potrwa w Rzeszowie od piątku do niedzieli. 

Do Wrocławia na wielki finał

Po piątkowym pokazie Brave Kids pojadą na wielki finał do Wrocławia, gdzie spotkają się wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji projektu, który odbywa się w siedmiu miastach Polski (oprócz Rzeszowa: Przemyśl, Wrocław, Wałbrzych, Oborniki Śląskie, Gdańsk i Warszawa). Kilkaset dzieci wystąpi na kilkunastu scenach w ramach jednodniowego festiwalu „Brave Kids  pod wrocławskim niebem” (29 sierpnia). – Tego dnia chcemy by Wrocław stał się miejscem niepowtarzalnego święta dzieci z całej Polski – zapowiada Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids 2020.

Iwona Frydryszak podkreśla, że tegoroczna odsłona projektu nie byłaby możliwa do przeprowadzenia bez finansowania z ministerstwa kultury oraz gminy Wrocław. Wyróżnia także lokalne organizacje za pomoc w realizacji programu. W Rzeszowie Brave Kids wspiera stowarzyszenie W Krainie Źródeł.

Brave Kids w nowej formule

Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju – jest spotkanie. Jego najważniejszym aspektem jest różnorodność we wszelkich możliwych formach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie sprawiają, że projekt nie mógł być zorganizowany w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym przyjął formę spotkania się i poszukiwania różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście.

W poprzednich 10 edycjach wzięło udział łącznie 1500 dzieci z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów Biuro prasowe
2024-04-20 | 13:00

Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów

Kto kiedykolwiek trenował taniec, wie, jak dużo pracy wymaga dojście do poziomu, który pozwalałby na zaprezentowanie swoich umiejętności publicznie - a co dopiero na scenie i w blasku
Sztuka Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...
2024-04-16 | 12:00

Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...

Denise Schwizgebel jest szwajcarską artystką wizualną. Jej najnowszy projekt "Rising Aeon" powstał dzięki spotkaniu z Judith Sacchi, szwajcarską dziennikarką i wolontariuszką
Sztuka Wystartowała piąta edycja konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024
2024-04-11 | 14:30

Wystartowała piąta edycja konkursu "Design by Śliwka Nałęczowska 2024"

Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.