Komunikaty PR

Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days

2024-06-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl

Centrum Riviera zostało partnerem  nadbałtyckiego festiwalu designu – Gdynia Design Days. W ramach 17 edycji wydarzenia, od soboty 22 do niedzieli 30 czerwca w Rivierze zostanie zaprezentowana interaktywna instalacja „Bańka informacyjna”. Kuratorkami projektu są Ewelina Antonowicz i Eliza Gawrjołek z Fashion Revolution Poland.

Instalacja, którą będzie można odwiedzić w Rivierze, to interaktywna wystawa, która ma prowokować odwiedzających do refleksji nad mimowolnym zamknięciem w bańkach informacyjnych i ograniczeniami w dostępie do alternatywnych dyskursów. To szczególnie ważne w dobie internetu, algorytmów, mediów społecznościowych, które z pozoru zapewniają łatwy i szybki dostęp do informacji, ale jednocześnie selekcjonują docierające do danych grup odbiorców treści, co niesie ryzyko manipulacji i dezinformacji.

Tematy poruszane w ramach instalacji obejmują zmiany klimatyczne, kanony normalności i zdrowia, presję dotyczącą wyglądu, etykę społeczną, kapitał i redystrybucję, edukację, naukę oraz (nad)produkcję i (nad)konsumpcję dóbr. Często ulegają one polaryzacji i dezinformacji. Ograniczając się do wąskiego kręgu źródeł, utwierdzamy się w istniejących przekonaniach, co prowadzi do zniekształcenia postrzegania rzeczywistości i tworzenia barier między nami a pełnym spektrum faktów i perspektywwyjaśniają kuratorki projektu, Ewelina Antonowicz i Eliza Gawrjołek

Instalacja jest interaktywna, czyli zaprasza klientów do aktywnego uczestnictwa. Została tak zaprojektowana, aby osoby odwiedzające mogły z niej korzystać samodzielnie.

Nowa strategia – jeszcze bliższe relacje z miastem

Wystawa jest wynikiem współpracy, którą nawiązało Centrum Riviera z PPNT Gdynia | Centrum Designu, organizatorem Gdynia Design Days w ramach nowej strategii pozycjonowania obiektu. Jej głównym założeniem jest budowanie jeszcze bliższych związków z miastem, między innymi w oparciu o nawiązania do unikalnego gdyńskiego modernizmu.

Centrum Riviera ma ambicje, by aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności i wspierać inicjatywy ważne dla mieszkańców Gdyni i regionu - Aleksandra Słowińska, Dyrektor Centrum Riviera – Partnerstwem z tak ważnym dla naszego miasta wydarzeniem udowadniamy,  że obiekt komercyjny może z powodzeniem współpracować z instytucjami miejskimi, umożliwiając dotarcie z merytorycznym, ważnym społecznie przekazem do różnych grup odbiorców - również tych, którzy na co dzień rzadko mają okazję stykać się z tego rodzaju projektami i treściami. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Gdyni i całego Pomorza do odwiedzenia Riviery, wzięcia udziału w wystawie i zwrócenia uwagi na bańki informacyjne, która nas otaczają. Szersze spojrzenie przynosi nowe, atrakcyjne perspektywy.

 

Gdynia-Zdrój, czyli uzdrowisko 2.0

Hasłem tegorocznego festiwalu Gdynia Design Days jest Gdynia-Zdrój. Miasto w czasie trwania wydarzenia ma się stać miejscem, w którym mieszkańcy i turyści będą mogli szukać odnowy – równowagi i dobrej jakości życia.

Idea ta odnosi się do dbania o fizyczny i psychiczny dobrostan. W tę tematykę wpisuje się również instalacja w Centrum Riviera, która stanie się przestrzenią do krytycznego myślenia i eksplorowania różnorodnych źródeł wiedzy o świecie.

Wystawę można odwiedzić w dniach 22 – 30 czerwca w Centrum Riviera w Gdyni.

O Centrum Riviera 

Centrum Riviera w Gdyni to największe centrum handlowo-rozrywkowe na Pomorzu, które już od ponad 10 lat oferuje mieszkańcom miasta i regionu możliwość robienia zakupów i spędzania wolnego czasu.  Na powierzchni najmu o wielkości 71 tys. m2 zlokalizowanych jest niemal 250 punktów handlowych i 25 punktów gastronomicznych. Wśród kluczowych najemców znajdują się takie marki jak Auchan, Kino Helios, Zdrofit, TK Maxx, Media Markt.  Na terenie obiektu działa również Centrum Obsługi Mieszkańca, placówka Urzędu Miasta Gdynia, w którym każdego dnia sprawy urzędowe załatwia kilkuset mieszkańców. 

Centrum Riviera dysponuje 1 700 własnych miejsc parkingowych. 

Właścicielem Centrum Riviera jest Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu w Niemczech. Od października 2023 roku obiektem zarządza Apsys Polska.

O Apsys

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i we Francji. Spółka realizuje działania w segmencie nieruchomości handlowych, projektach mixed-use oraz inwestycjach mieszkaniowych. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości.

Apsys zawsze był firmą z wizją i ambicjami, by realizować unikalne projekty, tworzyć miejsca ikoniczne, znaczące, na stałe wpisujące się w tkankę miejską. Począwszy od 2022 r. w swojej działalności spółka kieruje się hasłem “Razem, inne miasto jest możliwe”. Apsys chce jeszcze mocniej i odpowiedzialniej wykorzystywać potencjał miast, wpływać na ich przemiany uwzględniając potrzeby środowiskowe, pobudzać rozwój społeczny i ekonomiczny, a ponadto wspólnie, w oparciu o dialog z interesariuszami, tworzyć komfortowe otoczenie dla ludzi. Celem strategicznym firmy jest zmiana miast na lepsze i tworzenie wyjątkowych miejsc, dzięki którym życie wszystkich staje się piękniejsze.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są̨ dopasowane do potrzeb klienta. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. APSYS Polska zarządza obecnie ponad 1 000 000 mkw. GLA w 15 obiektach handlowych zlokalizowanych w 12 największych miastach. Apsys prowadzi także inwestycję mieszkaniową - Solea Mieszkania przy Wyścigach na warszawskim Mokotowie i inwestycje Ogrody Staromiejskie we Wrocławiu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inntu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024! Biuro prasowe
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki
Sztuka Relacja z aukcji AHS Fundraiser i DESA Unicum 2024!
2024-06-20 | 01:00

Relacja z aukcji AHS Fundraiser i DESA Unicum 2024!

AHS Akademeia Fundraiser 2024 już za nami. To szczególne wydarzenie charytatywne mające na celu wsparcie dwóch zdolnych stypendystek w ich dalszej edukacji, co roku przyciąga nie
Sztuka FINAŁOWY WEEKEND FOTOFESTIWALU
2024-06-18 | 15:00

FINAŁOWY WEEKEND FOTOFESTIWALU

FINAŁOWY WEEKEND FOTOFESTIWALU Od „Nietrwałych przyjemności” Jerzego Grzegorskiego, przez Żywą Bibliotekę, spotkanie autorskie z Igorem Omuleckim aż po kontemplacyjne tony

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.