Ceramika Paradyż partnerem koncertu Wielcy Artyści Małym Pacjentom
To wydarzenie z udziałem największych światowych gwiazd opery, po raz kolejny zorganizowano z myślą o wsparciu największego szpitala dziecięcego w Polsce - Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Ceramika Paradyż została jednym z partnerów tego niesamowitego wydarzenia.
Emocjonujące przeżycie
Gwiazdą tegorocznego koncertu był najwybitniejszy na świecie kontratenor Jakub Józef Orliński, podbijający serca miłośników muzyki na kilku kontynentach. Słuchacze mogli podziwiać aż trzy odsłony artystyczne: recital z pianistą Michałem Bielem, utwory z najnowszej płyty Adela z improwizującym pianistą Aleksandrem Dębiczem i gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim oraz najbardziej znane arie w towarzystwie zespołu barokowego Il Giardino d’Amore, prowadzonego przez charyzmatycznego skrzypka, Stefana Plewniaka.
Goście mogli podziwiać nie tylko zapierające dech w piersiach występy, lecz także stworzone specjalnie do repertuaru wizualizacje.
Z potrzeby serca
Pomysłodawczynią koncertów jest dr hab. Patrycja Piekutowska – wybitna skrzypaczka-solistka, prezes fundacji Virtuosa, która postanowiła oddać się pracy charytatywnej na rzecz unowocześniania szpitali dziecięcych.
- Wszystko, co czynię dla tworzenia pięknych i nowoczesnych szpitalnych wnętrz dla dzieci, powstaje dzięki emocjom przekazywanym w dziesiątkach rozmów z szefami firm. To dzięki tym wspaniałym decyzjom powstają kolejne modernizacje, dzisiaj warte już ponad 4,5 mln zł. Łączenie szlachetności świata biznesu ze sztuką daje mi wielkie spełnienie i jest moją pasją – napisała dr hab. Patrycja Piekutowska, prezes fundacji Virtuosa
Wśród firm wspierających tę inicjatywę znalazła się takze Ceramika Paradyż – polska rodzinna firma i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju i na świecie.
- Możliwość wsparcia inicjatyw na rzecz modernizacji największego szpitala dziecięcego w Polsce napawa nas ogromną dumą. Wiemy jak oprócz wykształconego personelu i sprzętu medycznego w walce o życie i zdrowie ważna jest odpowiednia infrastruktura. Cieszymy się, że możemy pomóc wprowadzać ulepszenia szpitala na ogromną skalę i dziękujemy organizatorom, że po raz kolejny mogliśmy być częścią tak wspaniałego przedsięwzięcia.
Całkowity dochód z koncertu i światowego streamingu przeznaczony zostanie na kompleksową modernizację Izby Przyjęć i Holu Rejestracji 30 poradni specjalistycznych Instytytu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.