Ceramika Paradyż partnerem koncertu Wielcy Artyści Małym Pacjentom
To wydarzenie z udziałem największych światowych gwiazd opery, po raz kolejny zorganizowano z myślą o wsparciu największego szpitala dziecięcego w Polsce - Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Ceramika Paradyż została jednym z partnerów tego niesamowitego wydarzenia.
Emocjonujące przeżycie
Gwiazdą tegorocznego koncertu był najwybitniejszy na świecie kontratenor Jakub Józef Orliński, podbijający serca miłośników muzyki na kilku kontynentach. Słuchacze mogli podziwiać aż trzy odsłony artystyczne: recital z pianistą Michałem Bielem, utwory z najnowszej płyty Adela z improwizującym pianistą Aleksandrem Dębiczem i gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim oraz najbardziej znane arie w towarzystwie zespołu barokowego Il Giardino d’Amore, prowadzonego przez charyzmatycznego skrzypka, Stefana Plewniaka.
Goście mogli podziwiać nie tylko zapierające dech w piersiach występy, lecz także stworzone specjalnie do repertuaru wizualizacje.
Z potrzeby serca
Pomysłodawczynią koncertów jest dr hab. Patrycja Piekutowska – wybitna skrzypaczka-solistka, prezes fundacji Virtuosa, która postanowiła oddać się pracy charytatywnej na rzecz unowocześniania szpitali dziecięcych.
- Wszystko, co czynię dla tworzenia pięknych i nowoczesnych szpitalnych wnętrz dla dzieci, powstaje dzięki emocjom przekazywanym w dziesiątkach rozmów z szefami firm. To dzięki tym wspaniałym decyzjom powstają kolejne modernizacje, dzisiaj warte już ponad 4,5 mln zł. Łączenie szlachetności świata biznesu ze sztuką daje mi wielkie spełnienie i jest moją pasją – napisała dr hab. Patrycja Piekutowska, prezes fundacji Virtuosa
Wśród firm wspierających tę inicjatywę znalazła się takze Ceramika Paradyż – polska rodzinna firma i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju i na świecie.
- Możliwość wsparcia inicjatyw na rzecz modernizacji największego szpitala dziecięcego w Polsce napawa nas ogromną dumą. Wiemy jak oprócz wykształconego personelu i sprzętu medycznego w walce o życie i zdrowie ważna jest odpowiednia infrastruktura. Cieszymy się, że możemy pomóc wprowadzać ulepszenia szpitala na ogromną skalę i dziękujemy organizatorom, że po raz kolejny mogliśmy być częścią tak wspaniałego przedsięwzięcia.
Całkowity dochód z koncertu i światowego streamingu przeznaczony zostanie na kompleksową modernizację Izby Przyjęć i Holu Rejestracji 30 poradni specjalistycznych Instytytu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.