Chris Niedenthal – wystawa fotografii
Communication Unlimited
ul. Wołoska 9 A
02 - 583 Warszawa
dczerwinska|commu.pl| |dczerwinska|commu.pl
22 395 52 00
www.commu.pl
Wszyscy znamy ikoniczne zdjęcie, które Chris Niedenthal zrobił w czasie stanu wojennego w Warszawie. Fotografia ukazuje opancerzony transporter stojący przed kinem Moskwa, w którym wyświetlano film F.F Coppoli „Czas Apokalipsy”. Chris Niedenthal jest reporterem i świadkiem wielu wydarzeń w Polsce i na świecie. Na wystawie w Blue City zostaną zaprezentowane wielkoformatowe zdjęcia o tematyce politycznej, ale też obrazy z życia codziennego w czasach komunizmu. Dla większości ludzi żyjących w epoce PRL nie były to oczywiście zbytnio ciekawe czasy. Jednak dla młodego fotografa, który przybył z Londynu i nie wypuszczał z rąk aparatu fotograficznego, były inspiracją.
Chris Niedenthal współpracował m.in. z amerykańskim tygodnikiem Newsweek, z Time Magazine oraz niemieckim tygodnikiem Der Spiegel. Wygrał nagrodę w konkursie World Press Photo w 1986 roku za portret węgierskiego przywódcy Janosa Kadara. Był świadkiem powstania „Solidarności” podczas strajku w stoczni im. Lenina w Gdańsku w 1980 roku, jak również wprowadzenia stanu wojennego. Później dokumentował upadek komunizmu.
Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce w poniedziałek 27 lipca o godzinie 17:30,
a uświetni je wystąpienie Chrisa Niedenthala, który opowie o swojej pracy i przedstawionych fotografiach.
To w ostatnim czasie kolejna wystawa fotografii w Blue City. Niedawno w centrum można było obejrzeć najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo.
- Powoli wracamy do organizowania imprez, z których Blue City słynie. Na razie są to wydarzenia kameralne, ale mamy nadzieję, że jesienią wrócimy do eventów muzycznych, tanecznych i sportowych. Chcemy przypomnieć, że Blue City to nie tylko miejsce robienia zakupów, ale również ośrodek życia społecznego. Cieszymy się, że Chris Niedenthal zdecydował się pokazać swoje prace właśnie u nas – mówi Krzysztof Sajnóg, dyrektor marketingu Blue City.
Wystawa zdjęć Chrisa Niedenthala odbywać się będzie na poziomie – 1 w Blue City i potrwa do 14 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.